Porsche denildiğinde bir çoğumuzun aklına ilk gelen otomobil olan Porsche 911, bir milyon adetlik üretim rakamına ulaştı.

Porsche 911, 54 yıldan beri

Porsche’ye göre, üretimine başlandıktan 54 yıl sonra bir milyonuncu üretim adedine ulaşan 911’lerden 70%’i sürüşe hazır şekilde hayatta. Birkaç yıl önce, 911 modeli 50 yaşına girdiğinde, Porsche üretilen bütün 911’lerin üçte ikisinin yollarda ve yolda bırakmayacak durumda olduğunu açıklamıştı. 911, 2016 yılında tüm dünyada 32.365 adet sattı.

Motor sporlarında gözde

Porsche’nin motor sporlarındaki 30.000 zaferinin yarısından fazlasını Porsche müzesine getiren otomobil olan 911, bir milyonuncu model ile dünya genelinde yapılacak aktivitelerle onure edilecek. Kazanılan zaferlere ait madalyalar ve kupalar camekanlarda sergilenmeye devam ederken, bir milyonuncu 911 dünya turuna çıkacak. Porsche AG tarafından düzenlenecek bu tur ile bütün dünyayı gezecek olan 911, ünlü İskoç Yaylaları’nı, efsanevi Nürburgring’i ve ABD ile Çin’in karayollarının çoğunluğunu fethedecek.

Bir milyonuncu 911, 54 sene önce üretilen ilk Porsche 911’in rengi olan Irish Green (İrlanda Yeşili) rengine sahip. Bu renk göndermesiyle, ilk 911 de onure edilmiş oldu.

16
Kimler Neler Demiş?

avatar
15
1
0
 
12
BurakBülentBurakHasan TürkişTolga Sinan Alp
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Aston Martin mi? Porsche mi? Şaka mı bu? Aston Martin çok özel ve seçkin bir markadır. Porsche premium markadır yollarda Mercedes ve BMW’den çok Porsche görür olduk. Porsche eskiden rakiplerinden aşağı kalır yanı yoktu fakat bugün Porsche herkesin ulaşabileceği bir marka konumuna geldi ve eski marka imajını kaybetti. Aston Martin seçkin ve ender görebileceğiniz bir markadır Aston’un şekli yeter Porsche’ye..

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Aston Martin, Bentley, Rolls-Royce otomobile ruhunu katan markalardır. Aynı şekilde Bugatti, Ferrari, Koenigsegg, Maserati de öyledir fakat Porsche için aynı şeyi söyleyemem. Porsche hiçbir zaman Ferrari etkisi veremeyecek veremedi de. Eskiden Porsche’nin Ferrari’den aşağı kalır yanı yoktu fakat günümüzde Porsche daha ulaşılabilir halk markası konumuna geldi. Ama; Aston Martin, Bentley, Rolls-Royce, Ferrari, Bugatti, Koenigsegg, Maserati çok özel ve seçkin markalar

Burak
Ziyaretçi
Burak

Aston Martin, Bentley, Rolls-Royce gibi araçlar süper spor kategorisine girmezler, elit klasman lüks spor araçlardır. Aston Martin, Bentley, Rolls-Royce ayrı bir kalitedir. Özel çok asil markalardı.r Porsche 911 ezelden beridir Ferrari’nin çekindiği bir modeldir. Ayrıca Porsche’nin LE MANS yarışlarında Ferrari’yi çok ezmişliği de vardır.

Burak
Ziyaretçi
Burak

911 üretmeyen bir Porsche düşünemezsin. Bunu düşünenin mantığı zaten yoktur. Eskiden Porsche Ferrari gibi ultra zenginlerin bindigi bir markaydı şimdi sokaklarda bir sürü görür olduk. Bana göre özel marka ayrıcalıktır. yani ulasilamamazliktir ender olmaktir trafikte Mercedesten fazla Porsche gorur oldum mercedesle Porschenin benim gozumde yeri aynidir Mercedesin slr’i var Porschenin 911i var diger modelleri premium olarak geciyor ama bir Ferrari bir Bugatti veya Lamborghini hatta Aston Martin bunlar bana göre çok üst düzey ender görülen markalar

Tolga Sinan Alp
Ziyaretçi
Tolga Sinan Alp

Irish Green= İrlanda yeşilidir. İskoç değil. 964 Porsche 911 efsanedir. Gerçek posche!!