Fiat’ın B-hatchback segmentindeki yeni temsilcisi Argo, markanın online ortamda düzenlediği etkinlik ile tanıtıldı. Şehirli küçük otomobil Fiat Argo ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Güle güle Punto, hoş geldin Fiat Argo!

Yayınlanan fotoğraflarında sportif HGT versiyonu görülen Argo, Punto’nun yerini dolduracak pratik bir şehir otomobili olarak dizayn edilmiş. Izgara, LED farlar ve kaput yapısıyla Bursa’da üretilen Egea’ya göz kırpan otomobilin tamponu ise sportif bir çizgiye sahip. Alt bölümdeki kırmızı detay ve kenarlardaki sahte hava kapakları, ön tampona karakteristik özelliklerini veriyor.

Arka bölümde yine Egea Hatchback’i anımsatan stop grubu, tavan spoyleri ve bumerang şeklindeki arka tampon reflektörü göze çarpıyor.

Motor seçenekleri oldukça cimri.

Fiat Argo’nun kaputunun altına indiğimizde ise bizi verimli motor seçenekleri karşılıyor. 1.0 litre hacminde 72 beygir ve 1.3 litrelik 101 beygirlik FireFly motor seçeneklerine sahip olan otomobil, otomatik şanzımanlı HGT opsiyonunda ise 1.8 litrelik E-Torq motor ile beraber gelecek.

Şu anda sadece Brezilya için duyurulan Fiat Argo’nun Avrupa pazarında ya da ülkemizde satılıp satılmayacağı belli değil. Punto’dan sonra B-hatchback model gamında boşluk oluşan İtalyan devi, yeni modelini küresel pazarda farklı motor seçenekleri ile satışa sunabilir.

Kimler Neler Demiş?

23 Yorum "Fiat Argo, sportif gövdesiyle karşımızda!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bülent
Ziyaretçi

Arkaya kafam kadar FIAT yazısı yerine Fiat logosu konulsa daha iyi olabilirmiş.
Arkasından çok söven olacağı için adını “Argo” koymuşlar. Fiat Grande Punto kaç senelik araba bundan bin kat daha yakışıklı ve çekici duruyor. Dandik duruyor. Punto daha kaliteli bir havadaydı. Fiat çok akılsız bir firma. Bravo, Stilo, G.Punto gibi harika modellerini kendi eliyle yok etti. Fiat alan kişi kaliteyi değil fiyatı gözeterek aldığından memnuniyetsizlik gibi bir şey pek olmuyor

Kaan
Ziyaretçi

Harika bir tasarım, italyanlara tasarımda söz söylemeye gerek yok. Polo çakması diyen arkadaşlara çok güldüm. Türkiye ye gelirse B segmentinde önemli bir paya sahip olur. Abisi punto gibi

Emre
Ziyaretçi

Argo neredeyse Egea hatchback’in küçük modeli gibi duruyor. Otomobil ben Egea’nın kardeşiyim diye bas, bas bağırıyor resmen. Marka içinden gelen bilgilere göre TOFAŞ’ın kurmayı düşündüğü ikinci fabrika bu araçların üretimini kapsayabilir. Fiat bizim gibi sedansever ülkeler içinde Linea’nın yerini Argo sedan ile dolduracak ve aracın ülkemizde üretilmesi de muhtemel gibi görünüyor

Gurdal07
Üye

engincelil demiş ki:

Bu aracı alırsam ilk yapacağım iş arkadaki logoyu sökmek olur.Hepsini görüntüle…

Bence zahmet etmeyin. Zamanla kendisi düşer. Bizim cliolarda da o sekilde clio yaziyo bir cok arabada eksikliğini gördüm.

engincelil
Üye

Bu aracı alırsam ilk yapacağım iş arkadaki logoyu sökmek olur.