Volkswagen, premium imajını pekiştirmek adına Arteon Shooting Brake hazırlığı içersinde. Ayrıca VW mühendisleri yine Arteon’da da kullanılmak üzere yeni bir altı silindirli güç ünitesi üzerinde çalışıyorlar.

Arteon Shooting Brake MQB sayesinde mümkün

Volkswagen orta ve büyük sınıf otomobiller ürün müdürü Dr. Elmar-Marius Licharz Auto Express’e verdiği röportajda, “Henüz sonuçlandırmadık, ancak Arteon için shooting brake karoser üzerinde düşünüyorum.” dedi.

Arteon’un MQB mimarisi üzerine inşa edildiğini, dolayısıyla motor ve karoser konusunda otomobilin temelinin oldukça esnek olduğunu belirten Licharz, “Şu an altı silindirli prototip bir Arteon ürettik. Eğer bu motor seri üretime geçerse Atlas’ta da kullanılacak.” diye ekledi.

Şimdilik Avrupa’da MQB şasisine sahip altı silindirli bir VAG otomobili satılmıyor. Eğer Volkswagen Arteon’u altı silindirli makineyle satışa sunarsa bu bir ilk olacak.

4 Gran Coupe ve A5 Sportback esas hedef

Volkswagen kendisini biraz daha premium konumlandırarak grup içerisinde SEAT ya da Skoda’dan ziyade, Audi’ye daha yakın duruyor. Bu bağlamda Arteon, markanın premium segmentte rekabete katılmasını sağlayacak ve yüksek satış hacmine ulaşabileceği ilk otomobil. Alman üretici Arteon ile BMW 4 Serisi Gran Coupe ve Audi A5 Sportback ile rekabet etmeyi hedefliyor.

Shooting brake’in ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil, ancak muhtemelen 12 ila 18 aylık bir süreci bulacaktır. Eski CC’nin yerini alan Arteon, çok yakında satışa sunulacak.

Kaynak: Auto Express

50
Kimler Neler Demiş?

avatar
50 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
BülentBurakAkn_3462EmrePorsche Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Tasarım, kalite, konfor mükemmel Volkswagen kesinlikle aldığı parayı hakeden bir marka ve her donanım da da her türlü zengin motor seçeneği mevcut. Toyota önce bir Arteon gibi bir otomobil yapsın da ondan sonra Volkswagen’e rakip olmaya kalksın. Türkiye şartlarında Volkswagen her türlü diğer markaların yanında premiumdur ama dünya çapında Volkswagen asla premium bir marka değildir

Burak
Ziyaretçi
Burak

İç mekanı dışında araç herşeyiyle on numara. Kokpiti Passat ile birebir aynı böyle sınıfta bir aracın kokpitinin Passat’tan daha farklı olması gerekirdi. Kokpit tasarım olarak Passat’tan farklı olsaymış daha iyi olurdu BMW 4-Serisi GranCoupe ve kardeşi Audi A5 Sportback ciddi ve önemli bir rakip olacak. Kardeşi A5 Sportback’ten çok yakışıklı bir otomobil

Akn_3462
Üye
Akn_3462

Arteon dış tasarım olarak çok hoşuma gitti ama iç tasarım bütün Volkswagen'ler de olduğu gibi bunda da nerdeyse aynı. Sizleri bilmem ama bu iç tasarım ne kadar kaliteli olsa da bana göre çok sıkmaya başladı.

Emre
Ziyaretçi
Emre

Premium markalar bellidir. Volkswagen premium marka değildir VW’nin birçok üst düzey markası var onlar VW’ni üst sınıfta temsil etmektedir Audi, Bentley, Porsche gibi. Markaların Sınıflandırması şu şekildedir;

Ultra Lüks (Süper Lüks)
Aston Martin, Bugatti, Bentley, Rolls-Royce, Maybach, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Koenigsegg, Pagani

Premium Markalar (Lüks)
Mercedes, BMW, Audi, Cadillac, Lincoln, Chrysler, Land Rover, Jaguar, Volvo, SAAB, Porsche, Lexus, infiniti, Acura

Premium olmayan Markalar (Fiyat odaklı markalar)
Volkswagen, Opel, Citroen, Renault, Peugeot, Ford, Honda, Toyota, Nissan, Mazda, Mitsubishi, MINI, Skoda, Seat, Chevrolet, Alfa Romeo, Subaru, Jeep, Suzuki, Fiat, Hyundai, Kia, Ssangyong, Lancia, Proton, Dacia, Lada, Tata

Porsche
Üye
Porsche

Samed M. demiş ki:

Bu eski CC değil mi ? Phaeton' a ne oldu peki ben kaçırdım o olayları ?Hepsini görüntüle…

Arteon, CC yerine geldi. Phaeton için ise en erken 2019 deniyor. Emisyon krizinden dolayı Phaeton 1 2 yıl ertelenmek zorunda kaldı. Bu arada 2019 yılında tanıtılacak olan Phaeton tamamen elektrikli olacak diye dedikodular var ama bence hybrid olacak.