Fiat, yeni Argo ‘yu Brezilya pazarında piyasaya sürdü. Palio ve Punto’nun yerine geçecek olan yeni modelin tüm detayları resmi olarak açıklandı.

Argo sporcu görünümüyle dikkat çekiyor

Otomobil Fiat’ın son zamanlarda bolca kullandığı retro çizgilerden ziyade, “oyuk” yan panelleri ve agresif ön tasarımıyla sportif görünen bir otomobil. İtalyan üreticinin iddiasına göre otomobil sınıfının en geniş iç hacmine sahip: Örneğin 300 litrelik bagaj hacmi Fiesta’dan büyük.

İç mekan biraz tanıdık!

İç mekanda ön göğüs Mercedes A Serisi’ne büyük ölçüde benziyor. Üç adet havalandırma ızgarası yan yana konumlandırılmış, konsolu boydan boya geçen renkli bir çizgi var ve Uconnect bilgi & eğlence sisteminin 7 inç’lik ekranı konsolun üzerine konumlandırılmış.

Üç motor ve üç şanzıman seçeneğine sahip

Otomobil üç adet motor seçeneğine sahip: 1.0 litrelik üç silindirli giriş seviyesi ünite 77 HP üretiyor. 109 HP’lik dört silindirli motor 1.3 litre hacminde ve en üst versiyon olan Presicion ve HGT modellerindeyse kaputun altında 139 HP güç üreten 1.8 litrelik E.torq motor görev yapacak. Fiat, HGT versiyonunun 0’dan 100’e 9 saniyede çıktığını ve 192 km/s’lik bir son sürate sahip olduğunu belirtiyor. Müşteriler üç şanzıman seçeneğine sahip olacak: Beş ileri manuel, beş ileri otomatikleştirilmiş manuel ve altı ileri otomatik.

Otomobilde kullanılan güçlendirilmiş çelik ile şasinin burulma direnci yüzde 7 artmış. Fiat aynı zamanda otomobilin sınıfındaki en sessiz model olacağını iddia ediyor.

Mopar, otomobil için 53 farklı aksesuar sunuyor. Bunlara 9 inç’lik multimedya merkezi, siyah 16″ jantlar, güçlü hoparlörler, çeki demiri ve park sensörleri de dahil.

Kimler Neler Demiş?

14 Yorum "Fiat Argo Brezilya’da piyasaya sürüldü"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bülent
Ziyaretçi

Arkaya kafam kadar FIAT yazısı yerine Fiat logosu konulsa daha iyi olabilirmiş.
Arkasından çok söven olacağı için adını “Argo” koymuşlar. Fiat Grande Punto kaç senelik araba bundan bin kat daha yakışıklı ve çekici duruyor. Dandik duruyor. Punto daha kaliteli bir havadaydı. Fiat çok akılsız bir firma. Bravo, Stilo, G.Punto gibi harika modellerini kendi eliyle yok etti. Fiat alan kişi kaliteyi değil fiyatı gözeterek aldığından memnuniyetsizlik gibi bir şey pek olmuyor

Oğuzhan Bülbül
Üye

Bence Fiat'ın altın nesli Bravo ve Grande Puntoyu piyasaya saldığı dönemdi. Büyük bölümümüz kabul edecek ki iki araç da zamanın 2-3 sene önündeydi. Ne kadar iyi yaparsan yap satış pazarlaman zayıf olduktan sonra boş. Şimdi bu araç Türkiyeye 1.4 fire ve 1.3 mjet ile gelecek sedanı çıkarsa satılacak çıkmazsa çöpe.

Burak
Ziyaretçi

Eski Grande Punto daha iyidi tasarım olarak. Bir Grande Punto’nun mükemmel tasarımına ve detaylarına bak bir de bak bu iğrenç tasarıma. Tasarım olarak Egea ya çok benziyor fakat son dönemde genel olarak bütün araçlar Alman, Japon, G.Kore farketmez aynı tasarım dilini kullanıyor. Fiat’ın isim politikasını hiç anlamıyorum ben bildim bileli Corolla yıllardır Corolla, Golf yıllardır Golf, Polo yıllardır Polo. Ama Fiat ne yapıyor her sene isim değiştiriyor böyle olunca araçların tutması çok zor oluyor ve 2.elden de kaybediyor

entigin
Üye

Önden Spiderman, arkadan Şakacı Şirin

Bülent
Ziyaretçi

“Küçük Egea” olmuş yeni Argo. Ön yüzü Egea ile neredeyse birebir aynı. Grande Punto’dan kısa duruyor. Punto ile Argo’yu yanyana koyun aradaki farkı net bir şekilde görebilirsiniz. Tasarım iyi hoşta arkaya eşşek kadar kocaman FIAT yazmanın ne alemi var milletin gözüne sokar gibi

wpDiscuz