Mazda MX-5 RF 1.5 | TEST

5

Mazda MX-5 RF’i hem yolda hem pistte detaylıca test ettik.

RF, “Retractable Fastback”in kısaltması. Yani bu otomobil metal açılır tavana sahip. RF, tenteli modele göre 77 kilo daha ağır fakat daha rafine. Tasarım olarak ilk bakışta yadırgayabilseniz de canlı gördüğünüzde gözünüzü alamıyorsunuz.

Daha fazlası videoda!

  • Motor: 1496 cc, 4 silindirli, atmosferik benzinli
  • Güç: 131 HP @ 7000 d/d
  • Tork: 150 Nm @ 4800 d/d
  • Şanzıman: 6-ileri manuel
  • 0-100 km/s: 8,6 sn
  • Son hız: 203 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 9 litre/100 km

+ Sert tavan sayesinde yüksek süratte sessizlik
+ Yakıt tüketimi
+ Eğlence faktörü

Daha fazla gücü hak ediyor

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5
0
0
 
5
özgürBurakkaryelÖzgür GüneşMehmet1964
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
özgür
Ziyaretçi
özgür

Bir deneme sürüşünden sonra arabaya aşık oluyorsunuz.Tam bir keyif makinesi.Elbette ki bir tane alacağım.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Mükemmel bir araba bayılıyorum. Mazda gibi dünyanın en sorunsuz markalarından birinin ülkemizde tutulamamasına hala şaşıyorum. Mazda az öz satsam diye uğraşırken, Toyota Corolla’yla Honda da TR de Civic’le varolma mücadelesi veriyor bu markalarda harcanıyor

karyel
Üye
karyel

Güzel araba; tasarıma kimsenin bir şey demesi zor, motor zayıf gibi dursa da 8.6 sn 0-100 fena değil, iş görür. turbo niye koymuyorlar diyoruz; adam turbo koyarsa sorunsuzluk gidecek. şuan mazda zaten yen nesil motorlar ile sıkıştırma oranları üstüne çalışarak, daha az yakan küçük hacimli motorlar yapmaya çalışıyor. Neyse çocuklar olmasa; al, keyifle bin.

Özgür Güneş
Üye

Guzel araba, begendim, ama 130 hp arka ceker icin az yahu, pistte de gorduk, guc olmadigi icin gaza basinca o burun iceri giremiyor, arka cekerin hakki min 200 hp, ama arac guzel, klasik mazda guzelligi, fiyati da bu piyasa icin gayet makul, onu da bayiye gidince dusururler heralde.

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Hersey iyi güzel tam üniversiteli arabasi da o motor nedir Allah aşkına hangi devirdeyiz bu Japonlar 10 yıl eskiden yaşıyor