Gürcistan’dan araba satın almak? | VLOG

26

Daha önce Ford Mustang GT’siyle konuğumuz olan Erol Saraçer, bu kez Sinan’a Gürcistan’dan otomobil satın almanın detaylarını anlatıyor.

Daha fazla detay için OTOPARK Forum’daki konuyu ve ilgili gümrük mevzuatını inceleyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

26 Yorum "Gürcistan’dan araba satın almak? | VLOG"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Kerim
Ziyaretçi

Bu siteyi yeni keşfettim gayet bilgilendirici bir video olmuş, youtube’dan abone oldum detaylıca her şeyi anlattığınız için teşekkür ederim size. Sanırım Gürcistan’dan araba getirme hayalleri yalan oldu benim için..

saracer
Üye
sky-han demiş ki: ↑ Ayhan diye bi memur arkadaş bu konuda baya bir içerlemiş de ek 7 yi okudum.ek-7 de Yurtdışında olduğum süre boyunca, söz konusu taşıtın aşağıda beyan ettiğim adreste park halinde bulunacağını, eşim veya usul ya da füruum olanlar dâhil başkaları tarafından kullanılmayacağını, süre bitiminde yurtdışına çıkaracağımı ya da gümrük idaresine teslim edeceğimi, yurtdışında bulunduğum sürenin, taşıtın Türkiye’de bulunma süresine ilave edilmeyeceğini bildiğimi beyan ve taahhüt ederim.Böyle bir beyan mevcut ama siz süre ilave edilir,dediğiniz için yazıyorum.Farklı bir durummu mevcut.Türkiyede bulunma süresine ilave edilmeyeceği diyor.Arkadaş ısrarla yok yakalarsam ilave ederim demiş :D:D:D.Hepsini görüntüle… Taahhut verip kendi adresinizde birakirsaniz… Read more »
tbatr
Üye

Sayın @saracer iki sorum olacak
Ben Malezya’da çalışma vizesi ile yaşıyor ve ikamet ediyorum. Bu ay sonu itibariyle TR ye kesin dönüş yapıyorum ve son bir yılın neredeyse tamamı yurtdışında geçti.

1. Malezya’da çalışma vizesi ile ikamet ettiğim için Gürcistan’dan araç alırsam yinede orada çalışma iznimin olması yada mülk edinmem vb. gerekiyor mu?

2. Gürcistan’da sadece mülk edinirsem ve oturma izni alırsam, geriye dönük 185 yurtdışı ikamem olmazsa aracı TR ye getirebiliyor muyum? Getirebilirsem ne kadar süre hakkım oluyor?

saracer
Üye

Tesekkur ederim 😀 Araci hangi ulkenin oturumu varsa, sadece o ulkeden getirebilirsiniz

sky-han
Üye

Ayhan diye bi memur arkadaş bu konuda baya bir içerlemiş de ek 7 yi okudum.ek-7 de Yurtdışında olduğum süre boyunca, söz konusu taşıtın aşağıda beyan ettiğim adreste park halinde bulunacağını, eşim veya usul ya da füruum olanlar dâhil başkaları tarafından kullanılmayacağını, süre bitiminde yurtdışına çıkaracağımı ya da gümrük idaresine teslim edeceğimi, yurtdışında bulunduğum sürenin, taşıtın Türkiye’de bulunma süresine ilave edilmeyeceğini bildiğimi beyan ve taahhüt ederim.Böyle bir beyan mevcut ama siz süre ilave edilir,dediğiniz için yazıyorum.Farklı bir durummu mevcut.Türkiyede bulunma süresine ilave edilmeyeceği diyor.Arkadaş ısrarla yok yakalarsam ilave ederim demiş :D:D:D.

sky-han
Üye

Erol bey yazınız ve videonuz için teşekkür ediyorum.Endonezyada çalışıyorum ve oturum iznim var.Endonezyada oturum iznim olduğu için gürcistandan araç alabilme imkanım var mı?Gürcistandan araba getirebilmek için sadece Gürcistan oturumumuz mu olması gerekiyor?Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

saracer
Üye
Arkadaslar Gurcistandan yasal olmayan yollarla arac getirmis birisinin basindan gecen olaylari paylasiyorum. GETIRMEYI DUSUNENLER DIKKATLE OKUSUN !!! ZAMANINIZ VARSA TABI 😀 MALUM BIRAZ UZUN 😀 "Ben de sizler gibi aylar önce forum forum dolaşıp, mantıklı bir açıklama görmediğim için gittiğim Gürcistan'dan arabayı alıp geldim. Toplanın hele, süreci anlatıyorum. Dikkatle okuyunuz : Şimdi bu facede gördüğünüz sayfalar var ya bunların hepsini oraya zamanında gitmiş, işin detaylarını gördükten sonra da kar yaparım düşüncesine sahip kişiler açıyor. Neyse ben de heveslenip "abi çok ucuz araba ya" diye tl mi dolar yaptım aldım gittim. 12.000 dolarım vardı giderken. Yer farketmiyor, Tiflis veya Batum'da süreçler… Read more »
Murat
Ziyaretçi

Arkdaslar kim ne derse desin tek cozum ya ev alacaksin yada oturma yada calisma izni gurcistandan evli olanlar cok sansli soyleki muhtemelen esinin gurcistanda mutlaka bir evi var esi guvenirde evi uzerine devrederse cok rahat uzerine istedigi araci alir gelir tabiki oturma izniyle beraber gurcistzn vatandaslik vermiyor sadece evli kaldigi surece oturma izni veriyor bosanirsan oda biter ben gurcistandan evliyim ezeri bolgesinden ben sahsen gittigimde boyle dusunuyorum ve ne olursa olsun kendi dilinizi konusanla yani azeriyle orda is yapin gurcuyle cok zor