Gürcistan’dan araba satın almak? | VLOG

27

Daha önce Ford Mustang GT’siyle konuğumuz olan Erol Saraçer, bu kez Sinan’a Gürcistan’dan otomobil satın almanın detaylarını anlatıyor.

Daha fazla detay için OTOPARK Forum’daki konuyu ve ilgili gümrük mevzuatını inceleyebilirsiniz.

27
Kimler Neler Demiş?

avatar
21 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
mustafa turevtoyotatotbatrMuratsaracer Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mustafa turev
Ziyaretçi

güzel açıklayıcı bir yazı olmus ek olarak arkadaşın da bahsettiği gibi eğer şartları yerine getirebiliyorsanız http://www.gurcistanarabafiyatlari.net sitesinden ortalama araç fiyatlarını görebilirsiniz.

toyotato
Ziyaretçi

Bu siteyi yeni keşfettim gayet bilgilendirici bir video olmuş, youtube’dan abone oldum detaylıca her şeyi anlattığınız için teşekkür ederim size. Sanırım Gürcistan’dan araba getirme hayalleri yalan oldu benim için..

saracer
Üye
saracer

sky-han demiş ki: ↑ Ayhan diye bi memur arkadaş bu konuda baya bir içerlemiş de ek 7 yi okudum.ek-7 de Yurtdışında olduğum süre boyunca, söz konusu taşıtın aşağıda beyan ettiğim adreste park halinde bulunacağını, eşim veya usul ya da füruum olanlar dâhil başkaları tarafından kullanılmayacağını, süre bitiminde yurtdışına çıkaracağımı ya da gümrük idaresine teslim edeceğimi, yurtdışında bulunduğum sürenin, taşıtın Türkiye’de bulunma süresine ilave edilmeyeceğini bildiğimi beyan ve taahhüt ederim.Böyle bir beyan mevcut ama siz süre ilave edilir,dediğiniz için yazıyorum.Farklı bir durummu mevcut.Türkiyede bulunma süresine ilave edilmeyeceği diyor.Arkadaş ısrarla yok yakalarsam ilave ederim demiş :D:D:D.Hepsini görüntüle… Taahhut verip kendi adresinizde birakirsaniz… Read more »

tbatr
Üye
tbatr

Sayın @saracer iki sorum olacak
Ben Malezya’da çalışma vizesi ile yaşıyor ve ikamet ediyorum. Bu ay sonu itibariyle TR ye kesin dönüş yapıyorum ve son bir yılın neredeyse tamamı yurtdışında geçti.

1. Malezya’da çalışma vizesi ile ikamet ettiğim için Gürcistan’dan araç alırsam yinede orada çalışma iznimin olması yada mülk edinmem vb. gerekiyor mu?

2. Gürcistan’da sadece mülk edinirsem ve oturma izni alırsam, geriye dönük 185 yurtdışı ikamem olmazsa aracı TR ye getirebiliyor muyum? Getirebilirsem ne kadar süre hakkım oluyor?

saracer
Üye
saracer

Tesekkur ederim 😀 Araci hangi ulkenin oturumu varsa, sadece o ulkeden getirebilirsiniz

sky-han
Üye
sky-han

Ayhan diye bi memur arkadaş bu konuda baya bir içerlemiş de ek 7 yi okudum.ek-7 de Yurtdışında olduğum süre boyunca, söz konusu taşıtın aşağıda beyan ettiğim adreste park halinde bulunacağını, eşim veya usul ya da füruum olanlar dâhil başkaları tarafından kullanılmayacağını, süre bitiminde yurtdışına çıkaracağımı ya da gümrük idaresine teslim edeceğimi, yurtdışında bulunduğum sürenin, taşıtın Türkiye’de bulunma süresine ilave edilmeyeceğini bildiğimi beyan ve taahhüt ederim.Böyle bir beyan mevcut ama siz süre ilave edilir,dediğiniz için yazıyorum.Farklı bir durummu mevcut.Türkiyede bulunma süresine ilave edilmeyeceği diyor.Arkadaş ısrarla yok yakalarsam ilave ederim demiş :D:D:D.

sky-han
Üye
sky-han

Erol bey yazınız ve videonuz için teşekkür ediyorum.Endonezyada çalışıyorum ve oturum iznim var.Endonezyada oturum iznim olduğu için gürcistandan araç alabilme imkanım var mı?Gürcistandan araba getirebilmek için sadece Gürcistan oturumumuz mu olması gerekiyor?Yardımcı olabilirseniz sevinirim.