Almanya’da dizel araçların egzoz salınımı konusunda değişiklik şüphesi ile yapılan soruşturmada Porsche şirketinin üst düzey yöneticilerine aramalar yapıldı.

Stuttgart Savcılığı’na göre, soruşturma kapsamında yaklaşık 190 polis memuru ile Baden-Württemberg ve Bavyera eyaletlerinde toplam 10 yerde arama yapıldığı söylendi.

Soruşturmayla göre 3 kişinin suçlandığı söyleniyor. Bunlardan birinin Porsche Yönetim Kurulu Üyelerinden, diğerinin ise şirketin üst düzey yöneticilerinden biri olduğu söylendi. 3. kişinin ise artık Porsche ile bir bağlantısının kalmadığı söylendi.

Volkswagen bünyesindeki Porsche’den yapılan açıklamara göre ise aramalarda bazı resmi belgelere polis tarafından el konulduğu ve bununla birlikte şirketin devlet kurumları ile iş birliği içinde olduğu belirtildi.

.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
akif51bmwozandnzPorscheyasodenizyenilmez_ Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
akif51bmw
Üye
akif51bmw

Katılıyorum

ozandnz
Üye
ozandnz

akif51bmw demiş ki:

Bir işte can kaybı varsa bana göre geriye bile düşersiniz 🙂 saygım var fikrinizeHepsini görüntüle…

O da kabul edilebilir bir şey değil tabii ki. Ama teknik arıza hep olabiliyor markalarda. Zamanında toyota tsunami sonrası da arabaları pressledi, düzeltip vs satmadı.

akif51bmw
Üye
akif51bmw

Bir işte can kaybı varsa bana göre geriye bile düşersiniz 🙂 saygım var fikrinize

ozandnz
Üye
ozandnz

akif51bmw demiş ki:

İyi günler. Böyle skandallar oluyor maalesef. Toyotanın gaz kelebeği takılması can bile aldı baktığımızda. Dünyada satışları çok etkilenmedi vw grubunun skandaldan sonraHepsini görüntüle…

teknik problem ayrı, kasıtlı olarak hile yapmak ayrı bence.

akif51bmw
Üye
akif51bmw

İyi günler. Böyle skandallar oluyor maalesef. Toyotanın gaz kelebeği takılması can bile aldı baktığımızda. Dünyada satışları çok etkilenmedi vw grubunun skandaldan sonra