Golf alacaklara kötü haber!

24

Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü sebebiyle Volkswagen Golf R 2.0 TSI 310 PS modeli, Eylül ayı itibariyle 10 beygir güç kaybederek 300 beygir olarak üretilmeye devam edecek.

Alman marka Volkswagen’in halihazırda ülkemizde de satışta olan VW Golf R modeline yeni düzenleneme geliyor. Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) kapsamında 10 beygir gerileyecek olan Golf R, Eylül ayından itibaren 300 beygirlik yeni haliyle yollarda olacak. Aracın güç çıkışında bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.WLTP testi nedir? (Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü)

Otomobil üreticilerinin tabi olduğu ve en son 1997 yılında güncellenen NEDC (New European Driving Cycle) ölçüm kriterinin yerine 1 Eylül 2017 tarihinde WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure – Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) ölçüm metodu hayata geçti. WLTP ile birlikte gerçeğe daha yakın yakıt tüketim değerleri ve emisyon ölçümleri ortaya çıkıyor.

Seat Leon Cupra 300 modeli de nasibini almıştı

Geçtiğimiz günlerde Seat Leon Cupra 300 modeli de Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü kapsamında 10 beygir güç kaybetmişti. Aracın ismi Seat Leon Cupra 290 olarak değiştirilecek.

Golf R 2.0 TSI 310 PS ülkemizde de satışta

Alman markanın sevilen modellerinden Golf R, Golf R 2.0 TSI 310 PS 4MOTION DSG donanımıyla ülkemizde 74.400,00 € fiyatıyla satışta.

Eylül ayında devreye girecek olan 10 beygir düşürme operasyonu Türkiye’deki Golf R modellerini de etkilemesi bekleniyor.

24
Kimler Neler Demiş?

avatar
23 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
batuhanMAYFA AYUUhakikionurdouglasadamsSinal Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
batuhan
Ziyaretçi
batuhan

golf R alacaktım bu kötü haberden sonra nasıl alayım..

MAYFA AYUU
Üye
MAYFA AYUU

Aynı yazılımı ikisine de at 310 lık daha güçlü olurrrr

hakikionur
Üye
hakikionur

Aklıma And abi döneminde bi ara denenen cinsel göndermeli başlıkları getirdi 😀

douglasadams
Üye
douglasadams

Başlık clickbait. %3 lük kaybı aman aman yansıtmak ayıp kaçmış. Neyse Golf R alıp stok binen var mı ya:D

Sinal
Ziyaretçi
Sinal

Ben alabileyimde varsın 10 bg düşük olsun