Petlas’dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!

9

Petlas’dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!

Eskişehir’deki 401’inci Filo’da yapılan testlerin ardından, lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.

Lastiklerin testlerini, Eskişehir’de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401’inci Test Filo Komutanlığı yaptı. Zorlu testlere tabi tutulan lastikler, güçlü karkas yapısı ve aşınma karakteristiğiyle dikkat çekti. Lastikler limitlerin en üst sınırlarda test edildi. Konuyla ilgili bilgi veren PETLAS yetkilileri, “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ali_tremontihusnuMehmet1964PULATozandnz Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

ee başarılı bi firmamız var bunu nezaman satıyoruz yabancılara 😀

husnu
Ziyaretçi
husnu

haberin ısıtılıp servis edilmesinin nedeni siyasi. malum şu an ekonomik kriz var ve sesler yükselmeye başladı.üretim yapılmayıp tarımın bitirildiği gelen sıcak paranın betona gömüldüğü ve bunun sonucunda abd’nin dolarlarını çekmesi nedeniyle krizin yaşandığı iddia ediliyor.
hükümette elinde olan medya gücünü kullanarak ”bakın biz de birşeyler yaptık üretim yaptık” demek için YAKLAŞIK 20 YILDIR üretim yapan petlas’ı sanki şimdi üretime başlamış gibi servis ediyor.
bu sadece bir tanesi. araştırsanız onlarca böyle haber bulursunuz.

alın size 2001 tarihli haber.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/petlas-fantom-ve-f-16-lastigi-uretecek-14440

PULAT
Üye
PULAT

Petlasın yazlık lastikleri çok sert. Esasında tam taşra yolları için. Ama kışlık snowmaster serisi tam anlamıyla efsanedir. Yıllarca kullandım daha iyisini görmedim. Her arabamda fazlasıyla memnun ettiler beni.

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Lastik konusunun aslında iyice irdelenmesi lazım testler var evet eskiden hatırlıyorum otopark cinturato sportcontact derken baya bilgilendirirdi. Petlas Conti Michelin Goodyear vs alınsa arka arkaya dinamikleri konfor vs test edilse efsane olurdu.

ozandnz
Üye
ozandnz

Uzun yıllardır ben de üretiyor diye biliyordum, bu aralar gündem malum şekilde olduğu için büyük ihtimalle yerli üretilen ve ihraç edilen markaların tanıtımı için yapılıyor haberler. Kötü de olmuyor. Eğer uygun yollu, daha düşük performans beklenen marka lastik alınacaksa en azından petlas alınsın. Şunun yan markası bunun yan markası diye çin malı saçma sapan markalar alınmasın. Petlas gayet güzel f/p lastikler üretiyor.

tanse.ler
Üye
tanse.ler

Sdn de gördüm ben haberi belki ihraç edilen ülke ile ilk çalışma olabilir. Fakat kalitesi gerçekten güzel. Ben aracımda kışlık modelini kullanıyorum bu kış 3. Donemi olacak ve çok memnunum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi