Audi A1’in baz versiyonunu merak ediyor musunuz?

55

Haziran ayında duyurulan yeni Audi A1, çeşitli ülkelerde yavaş yavaş satışa sunuluyor. Ana vatanı Almanya’da internet üzerinden konfigüre edilebilen Audi A1’in baz paketi ise pek çok özellikten yoksun geliyor.

Yeni Audi A1’in baz paketi sizce nasıl görünüyor?

Markalar, ürettikleri araçların daha ekonomik olması adına baz paketlerinde pek çok özelliğinden kesinti yapıyor. Audi A1 de Almanya sitesinde görüldüğü üzere bu kırpmalardan nasibini almış. Aracın başlangıç paketi, dış mekanında halojen farlar ve jant kapakları barındırıyor. Kullanıcıların LED far opsiyonundan faydalanmak için ise 1.000 Euro ekstra ödeme yapması gerekiyor.

İç mekanda ise dijital gösterge paneli, manuel klima, elektrikli arka camlar ve merkezi kilit gibi donanımlar standart olarak geliyor. Orta konsolda radyo kısmı boş gözükse de açıklamalarda MMI sistemi direksiyondan kontrol edilebilir olarak gösteriliyor. Yani Alman marka radyo için orta konsola ayrı bir ünite koymak yerine kumandayı sürücüye bırakmış.

Almanya’da 21.700 Euro’dan başlayan fiyatlarla alıcı bulan yeni Audi A1’in bir üst paketi olan Advanced ise 22.900 Euro olarak gösteriliyor. Yani tüketicilerin baz pakette LED far opsiyonu almak yerine doğrudan bir üst pakete yönelmesi daha mantıklı hale geliyor. Bakalım yeni A1’in ülkemizdeki fiyat etiketi nasıl şekillenecek?

55
Kimler Neler Demiş?

avatar
43 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
karyeldthhasangiualfagoktug-alpCenk Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Cagdas Cag
Üye
Cagdas Cag

Eğer altyapı, güvenlik gibi unsurlarda sıkıntı yoksa her türlü alınıp binilir ama ülkemizde o paralar verilip binilmez. Hakkı o değil.

Mustafa.e
Üye
Mustafa.e

Bence fazla tepki verilmiş, sonuçta bi insan altyapısı daha kaliteli ama daha boş araba almak isteyebilir. Ben en ucuz yoldan ulaşımımı sağlayacak araba bakıyorsam üretici bana multimedya almama seçeneği sunuyorsa ne ala. Sonuçta ortadaki ekran ve direksiyondan bu işleri halledebiliyorsam orda ayrı bi ünite olmasına gerek yok. Oraya teyp koyacağına ekrana bluetoothla bağlanmak daha avantajlı aynı paraya. Hatta jant kapaksız yapsalarmış en baz modeli ondan da para kırpılır az daha ucuza alınırdı 😀 😀 sonuçta bu arabanın dolu versiyonları kocaman ekranlıları bir sürü teknolojik oyuncaklı olanları yok mu? İsteyen ondan alır 😀

Cenk
Üye
Cenk

Garaj TV demiş ki:

Markalar maalesef donanım eksiğini kapatmak yerine sen fakirsin bak böyle bir donanım var diye gözümüze sokmayı seviyor. Oraya güzel kapaklı bir göz yapılsa kim ne diyebilir ki.Hepsini görüntüle…

Yani.. Orayı halletmek aslında çok zor değil ama kasten öyle bırakılmış belli. Belki müşteri rahatsız olsun da bir üst paketini alsın diye de olabilir bilemiyorum. Neyse ki multimedya sistemleri sonradan monte edilebiliyor. Allah'tan çaresiz bırakan bir detay değil.

BerkayT
Üye
BerkayT

Markalar maalesef donanım eksiğini kapatmak yerine sen fakirsin bak böyle bir donanım var diye gözümüze sokmayı seviyor. Oraya güzel kapaklı bir göz yapılsa kim ne diyebilir ki.

Cenk
Üye
Cenk

Zaten ben multimedya ekranı olsun diye ısrarcı değilim. Kadran işimi gördükten sonra gerisine lüzum yok. Tek sıkıntı göğüs kısmında bırakılan o boşluk. O kısmı halletseler otomobilin iç mekanını ben zaten oldukça beğendim.