Aston Martin Türkiye, Dubai ile Yarışıyor

2

Aston Martin Türkiye satışları kasım ayı kasım ayı sonu itibariyle 15 adedi buldu.

Yıl sonunda 18 adetlik satış rakamını görmeyi hedeflediklerini söyleyen D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya “Bölgemizde Dubai’nin ardından en fazla satış Türkiye’de yapılıyor. Otomotiv satışlarının bıçak gibi kesildiği bu dönemde yakalanan rakamları başarı olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye distribütörlüğünü D&D Motorlu Araçlar A.Ş’nin yaptığı İngiliz otomotiv devi Aston Martin, Türkiye’de büyümesini sürdürüyor. Otomotiv satışlarında yaşanan sert düşüşe rağmen, kasım ayı sonunda 15 adetlik satış rakamını yakalayan marka, yıl sonunda 18 adet satışı yakalayarak hedefini tutturmayı planlıyor.

D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya yaptığı açıklamada “Lüks otomobil satışları dahil, sektörün genelinde ciddi oranda daralma yaşanıyor. Buna rağmen yıl sonunda 18 adetlik satış rakamını yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi. Türkiye’nin bölgesinde Dubai’den sonra en fazla Aston Martin satan ülke olduğunu söyleyen Kaya “Global taraf Türkiye pazarından oldukça memnun. Son 5 yılda yakaladığımız satış performansı, takdir ediliyor” açıklaması yaptı.

‘KUR ARTIŞI ETKİLEDİ’

2019 yılında da 20 adetlik bir hedef koyduklarını ifade eden Kaya “Kendi segmentimize baktığımızda, rakip markalardan ayrıştığımızı görüyoruz. Yaptığımız 36 ay ‘0’ faiz kampanyası satışlarımıza olumlu yansıdı. Kur artışı nedeniyle satışların kesildiği dönemde böyle bir kampanyaya çıktık. İlgi de gördü. 2019 yılına dengeli ve yakalanabilir bir hedef koyduk” ifadelerini kullandı.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mehmetp55Atakn Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmetp55
Üye
mehmetp55

Güzel demekki bazıları dolara bol yatırım yapmış birde konkordato ilan edip borcu devlete yıkıp şahsi serveti değil kendi şirketini Türkiyeyi kurtaracak olan var. Bu gidişle sirket kuracağım nasıl olsa batarsan da devlet ödüyor hem benzin bedava araç bedava hepsi devletten mis boşuna kendimizi harap ediyoruz kur şirketi bak keyfine

Atakn
Ziyaretçi
Atakn

Abi 36 ay sıfır faiz falan hikaye Aston martin’e 36 ay taksit rağbet gördürmez.Bazı kesimlere ekonomik kriz var bazı kesimler ise parasına para kattı olay bu.Ama faturaya bizde dahil olduk.