Arabanızın Yaptıramadığınız Masrafları 2017

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Rot Balans
Ön Takım
Sübap Ayarı
En son konseyde bunlar masaya yatırıldı.Kendimce gözlemlediklerim ise;
Cam fitilleri
Gösterge Aydınlık Seviyesi ayarlama zama zingosu çalışmıyor
Arka takımada bir bakım gerek bazen fazla vuruyor.
Parklardan sol taraf yanmıyor.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Bazı özel sebeplerden ötürü işe güce girip gelir sağlayamadığım için çoğu işlemi bekletmeye devam ediyorum. Aralık ayından bugüne;

+ Gösterge ve immobilizer konusu kendiliğinden düzeldi. Direksiyon milini kapatan gösterge önündeki plastik kapağı silikonla sabitleyince sorun çözüldü. Ama mantıklı bir açıklamasını yapamıyorum.
- Airbag konusu airbag beyninden. Onarım maliyeti çok yüksek. O yüzden kaza yapmamaya ekstra özen gösteriyorum. :)
+ Sol aks körüğü halloldu
+ Viraj demiri ve z rotlar tamam, sıkıntısı yok. Rot balans filan tamamen çözüldü
- Direksiyon kutusu cepte
- Kapı ve bagaj fitilleri hala bekliyor. O yüzden hep kendim yıkıyorum.
- Dolu hasarına fahiş fiyat çektiler. Başlarım öyle işe dedim.
- Tavanı ertelemeye devam.
- Sol arka stop da bekliyor. Arada ampul değişimleri yaptım.
- Arka tampona hala vurmadılar =)
- Karter koruyucu da bekliyor. Belki bakımda taktırırım.

Bunlara ek olarak:
+ Şubatta muayeneye girdi, far ampullerini yeniledim.
- Yazın bakımı var. Şanzıman yağını değiştireceğim. El freni ve arka kampanalara baktıracağım. Gösterdiğim bütün ustaların harika dediği frenlerimde sadece benim hissettiğim, sonrasında da muayenede makinada çıkan küçük bir ayarsızlık var arka frenlerde.
şanzıman yağı cok sıkıntı bizde ya adamlar yağ tapası koymamış komple şanzımanında karteri var onunda işciliği uzun

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,631
18,428
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu arada sürücü tarafındaki fren lambası çalışmıyor :( Orta ve sağ fren lambası yanıyor. Onuda servise göstermem gerek :(

Ampuldür o abi normal bizim Golf 6 mızda da 55 bin km de sağ fren lambası gittiydi bakımda değiştik

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
dizel arabanın masrafı çok oluru ilk kim dedi :D 1.3 corsa d için yağ 70tl yağ filtresi 15tl hava filtresi 20 tl mazot filtresi 60 tl (50binde bir değişiyor) , gelirsek kendi aracımın masraflarına , turbo değişmesi lazım 1000 tl , yazılım 200tl

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
872
2,041
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Önemli; DSG kavrama değişecek, 4 yeni lastik
Keyfi; iç aydınlatma için led ampül, spacer, 17" lik jant, ufak tefek kaporta masrafları

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Merhaba
Geçen sene yaptığımız kritiğin 2017 yılını ilk ben başlıyorum

Aracımın Trafik sigortası 727 tl
Kasko için 850 tl
Bakım için 700 tl
Mühtemel ön fren balatası değişimi balata 500, Diskle beraber 1050 tl
Önlere 2 adet Eco contak 5 için 500 tl
Mühtemel Debriyaj balatası değişimi için 1200 tl
Toplam azami : 5067 Asgari 2777 ( lastik değişimi debriyaj değişimi çıkartarak)
Bunlar benim bu yılki yarısı kesin yarısı muhtemel masraflarım.

Umarım optimum düzeyde tutarım :) Peki sizin mühtemel veya kesin masraflarınız nedir.
abi yetkili servis aşırı kazıkmış, bu bakımları dışarda yaptırmak istesen periyodik bakım, disk-balata, baskı-balata toplam 1500-1700 arası tutar. hyundai i10 ekonomik cep dost diye satıldı ama bu bakım fiyatları aşırı yüksek

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım