Arabanızın Yaptıramadığınız Masrafları 2017

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,630
18,428
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
1 jant,1 lastik,aks başı,rotlar,davlumbaz,rot balans ayarı kısaca alt takımda ecük sıkıntılarımız var

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Bütün parçalar tam artık yarın araba 0 gibi olacak :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,098
7
51,507
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
- Lastikler, stepne filan da bir ayar çekilecek
- Gösterge ve immobilizer semalarında bir temassızlık var. Ne zaman götürecek olsam düzeliyor. :/
- Airbag ışığı yanıyor. Sistemin bir kontrolden geçmesi lazım.
- Sol aks körüğü yerinden çıkmış. Bir fırsat olmadı.
- Viraj demiriyle z rotları bir kontrol ettireceğim. Bir değişik hissettiriyor. Çok maliyet çıkmaz ama fırsat olmadı.
- Direksiyon kutusu konusu cepte. Ne zaman ekstra bütçem olursa o zaman, acelesi yok şu anda durumu iyi.
- Kapı ve bagaj fitillerinin yenilenmesi lazım. Arabayı yıkarken ona göre özenli davranıyorum da, ses yapıyor o kötü.
- Dolu hasarından ötürü kaportada muhtelif göçükler var. Önümüzdeki baharda bir daha maruz kalırsa o zaman götürüp yaptırırım herhalde. =)
- Dolu hasarından önce tavanı boyatmam lazım. Arabayı satın aldığımdan beri 3 yıldır erteliyorum.
- Sol arka stop dolu sırasında çatladı. Keyfekeder canım isterse değiştirebilirim.
- Arka tamponu da aldığımdan beri değiştirmem lazım. Arkadan birinin vurmasını bekliyorum. =)
- Karter koruyucu da taktırsam iyi olur. Bir ara ona da bakacağım.

İlk 5 maddenin aciliyeti var. Diğerleri için uygun bir bütçede, uygun bir zamanda diyorum.
Bazı özel sebeplerden ötürü işe güce girip gelir sağlayamadığım için çoğu işlemi bekletmeye devam ediyorum. Aralık ayından bugüne;

+ Gösterge ve immobilizer konusu kendiliğinden düzeldi. Direksiyon milini kapatan gösterge önündeki plastik kapağı silikonla sabitleyince sorun çözüldü. Ama mantıklı bir açıklamasını yapamıyorum.
- Airbag konusu airbag beyninden. Onarım maliyeti çok yüksek. O yüzden kaza yapmamaya ekstra özen gösteriyorum. :)
+ Sol aks körüğü halloldu
+ Viraj demiri ve z rotlar tamam, sıkıntısı yok. Rot balans filan tamamen çözüldü
- Direksiyon kutusu cepte
- Kapı ve bagaj fitilleri hala bekliyor. O yüzden hep kendim yıkıyorum.
- Dolu hasarına fahiş fiyat çektiler. Başlarım öyle işe dedim.
- Tavanı ertelemeye devam.
- Sol arka stop da bekliyor. Arada ampul değişimleri yaptım.
- Arka tampona hala vurmadılar =)
- Karter koruyucu da bekliyor. Belki bakımda taktırırım.

Bunlara ek olarak:
+ Şubatta muayeneye girdi, far ampullerini yeniledim.
- Yazın bakımı var. Şanzıman yağını değiştireceğim. El freni ve arka kampanalara baktıracağım. Gösterdiğim bütün ustaların harika dediği frenlerimde sadece benim hissettiğim, sonrasında da muayenede makinada çıkan küçük bir ayarsızlık var arka frenlerde.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,630
18,428
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bazı özel sebeplerden ötürü işe güce girip gelir sağlayamadığım için çoğu işlemi bekletmeye devam ediyorum. Aralık ayından bugüne;

+ Gösterge ve immobilizer konusu kendiliğinden düzeldi. Direksiyon milini kapatan gösterge önündeki plastik kapağı silikonla sabitleyince sorun çözüldü. Ama mantıklı bir açıklamasını yapamıyorum.
- Airbag konusu airbag beyninden. Onarım maliyeti çok yüksek. O yüzden kaza yapmamaya ekstra özen gösteriyorum. :)
+ Sol aks körüğü halloldu
+ Viraj demiri ve z rotlar tamam, sıkıntısı yok. Rot balans filan tamamen çözüldü
- Direksiyon kutusu cepte
- Kapı ve bagaj fitilleri hala bekliyor. O yüzden hep kendim yıkıyorum.
- Dolu hasarına fahiş fiyat çektiler. Başlarım öyle işe dedim.
- Tavanı ertelemeye devam.
- Sol arka stop da bekliyor. Arada ampul değişimleri yaptım.
- Arka tampona hala vurmadılar =)
- Karter koruyucu da bekliyor. Belki bakımda taktırırım.

Bunlara ek olarak:
+ Şubatta muayeneye girdi, far ampullerini yeniledim.
- Yazın bakımı var. Şanzıman yağını değiştireceğim. El freni ve arka kampanalara baktıracağım. Gösterdiğim bütün ustaların harika dediği frenlerimde sadece benim hissettiğim, sonrasında da muayenede makinada çıkan küçük bir ayarsızlık var arka frenlerde.

Şu süleymana bi ben binemedim abi ya

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım