Alfa Romeo 156- ALF38

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Müdürüm tekrar hayırlı olsun. Öncelikle çok sağlam detailing'e girilmesi lazım senin arabada :) arka kolçak arkası kapağın hali ne öyle :D Belli ki eski sahibi bayağıdır satmaya niyetliymiş arabayı. :)
Debriyaj için orijinal lastik bulursan iyi olur. Trafikte ayağın pedaldan kayması sakatlık çıkarıyor, leş arabalarda tecrübe ettim maalesef:)
babam da aynısını dedi direk, halıları üste koyayım dedim kabul etmedi diyorum altta ezilecek o diyorum çamur olcak derdine düşemem dedi :D
Halıları alta koymak bir sıkıntı yaratmıyor. Ezilme derdi filan olmuyor merak etme. Ben çok kullandım öyle. Yalnız nasıl paspas alırsan al, bir şekilde zemine sabitlemenin yolunu bul. Büyük rahatlığını görürsün.
Farı iyi halletmişsin, eline sağlık. H7 ampulü ben de kullanıyorum. H7'nin meali: Tek devreli ampul. Ampul mevzusu forumda çok döndü zaten, sen kafana göre donatırsın oraları :)
Kaportadaki, özellikle de tamponlardaki ufak tefek şeylere çok takılma. Kaç yıllık araba alıyorsun, falsosu olmasa korkmak gerek :)
Bir tavsiyem olarak: Kullanım kılavuzunu hatim et. Detaylarda hiç beklemediğin enteresan yetenekleri çıkabilir arabanın =)

Bu arada yol bilgisayarının butonu için çıkmacıları gez, bir de yolun gümrüğe filan düşerse zorunlu çürümeye terk edilmiş bir 156'ya denk gelirsen elinle sök getir tak :D Son çare aliexpress.. Orijinal ekipman olarak muhtemelen bütün üniteyi satıyorlardır. Zamanında başımıza eski Fiesta'nın klima butonunda gelmişti, şansımıza biz düşürüp kaybetmemiştik. Servis de bir şekilde yapıştırıp oldu bu oldu idare eder deyip vermişti :D Sen de butonu tedarik edersen o şekilde montaj ihtimali var. Çürük diş gibi durmasın. :)

Bir de o bozuk paralar ne öyle ya, mezara mı götürecen :D:D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlı olsun. Uzun bir bekleyişten sonra hele şükür aracına kavuştun abi. Kazasız belasız binersin inşallah.

TEşekkür ediyorum hocam Allah razı olsun :)

@alfhonso güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin, maşallah çok güzel duruyor:).İlk olarak bekleyip bekleyip turnayı gözünden vurmuşsunuz bence fiyatı çok makul emsallerinin arasında(mk2).Kumaş koltuk olması çok iyi olmuş, derinin sıcağı, soğuğu, temizliği, teri, ayrı dert.:)Ayrıca o dijital klimanın ekranlarına bayıldım müthiş bir premium hava katmış.Olumsuz eleştiri olarak da, pedalları zaten değiştirecekmişsiniz:) ve kendimi tutamayarak:p teyp diyeceğim ne yalan söyleyim teybin sesi iyi çıkıyordur illaki ama her aftermarket malzeme gibi emanetimsi durmuş orijinaline geri çevrilebilir.Gündüz ledi de sökülse iyi olur ama sağlam uğraşılmışa benziyor ışıkları açmadıkça sırıtmıyor.Onun haricinde LPG göstergesi gerçekten düzgün bir biçimde gizlenmiş beğendim vallahi.:DPlakaya ise diyecek laf yok, emniyette tanıdık olsa bu kadar olurdu herhalde.:D:DKitapçık da gözümden kaçmadı.:)Tavsiye olarak da her sene bol bol cilalayıp bazı dönemler de pastalamak gerek ki güneş yanığı dağılmasın bana sorarsanız bu fiyata alınabilenecek en iyi aracı almışsınız ben de olsam ben de tercihimi Alfa 156'dan yana kullanırdım büyük ihtimal tekrardan hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.:)

valla teybin uygun çerçevesini takınca daha güzel görünür sanırım, benim için bi arabada en önemli unsurlardan biri müzik sistemi, öyle bass amfi apaçi kafasında değilim ama enstrümanları iyi ayırt edebileceğim bi ses sistemi isterim o yüzden üzülerek değiştirdim, ledleri bilmiyorm daha durcak sanırım :D

Kitapçık olarak müzik sisteminin kitapçığı duruyor :p orjinal yedek anahtarı da duruyor. Bi de kart var kod yazan onu bilmiyorum bakıcaktım iyi hatırlattın bakayım arabaya inince tekrar :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde binmek nasip olur İnşallah :)
156 zaten başka bir araba, çok saygı duyduğum ve sevdiğim bir araba. Senin araba da diri ama bazı yerlerine müdahale etmen gerekiyor ki sen de bunun farkındasın ve yapmaya başlamışsın. Bana sorarsan uğraşılacak yerlerinin olmasi daha iyi, araba ile arandaki bağ artıyor :) Biz de bayağı uğraştık, hala uğraşıyoruz :D
kesinlikle katılıyorum, pasta cilayı sanayiide yaptırmaya kalksam 400 500 lira alacaklar, ben gittim 3 tane pasta cila ve cila koruma şeysi aldım zımpara üstübü vs derken 108 liraya mal ettim. yanında içtiğim limonata ve portakal sularını falan sayarsak bana maliyeti 120 lira oldu :D

İç temizlik jantlar vs de aynı şekilde, bi yere sordum 350 lira para istediler dedim tamam muazzam olabilir çok temiz olabilir eyvallah ama şu an o kadar para veremem, kendim yaptım temizliği de olabildiğince. bi sonraki temizlikte daha da iyi olacak :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Müdürüm tekrar hayırlı olsun. Öncelikle çok sağlam detailing'e girilmesi lazım senin arabada :) arka kolçak arkası kapağın hali ne öyle :D Belli ki eski sahibi bayağıdır satmaya niyetliymiş arabayı. :)
Debriyaj için orijinal lastik bulursan iyi olur. Trafikte ayağın pedaldan kayması sakatlık çıkarıyor, leş arabalarda tecrübe ettim maalesef:)

Halıları alta koymak bir sıkıntı yaratmıyor. Ezilme derdi filan olmuyor merak etme. Ben çok kullandım öyle. Yalnız nasıl paspas alırsan al, bir şekilde zemine sabitlemenin yolunu bul. Büyük rahatlığını görürsün.
Farı iyi halletmişsin, eline sağlık. H7 ampulü ben de kullanıyorum. H7'nin meali: Tek devreli ampul. Ampul mevzusu forumda çok döndü zaten, sen kafana göre donatırsın oraları :)
Kaportadaki, özellikle de tamponlardaki ufak tefek şeylere çok takılma. Kaç yıllık araba alıyorsun, falsosu olmasa korkmak gerek :)
Bir tavsiyem olarak: Kullanım kılavuzunu hatim et. Detaylarda hiç beklemediğin enteresan yetenekleri çıkabilir arabanın =)

Bu arada yol bilgisayarının butonu için çıkmacıları gez, bir de yolun gümrüğe filan düşerse zorunlu çürümeye terk edilmiş bir 156'ya denk gelirsen elinle sök getir tak :D Son çare aliexpress.. Orijinal ekipman olarak muhtemelen bütün üniteyi satıyorlardır. Zamanında başımıza eski Fiesta'nın klima butonunda gelmişti, şansımıza biz düşürüp kaybetmemiştik. Servis de bir şekilde yapıştırıp oldu bu oldu idare eder deyip vermişti :D Sen de butonu tedarik edersen o şekilde montaj ihtimali var. Çürük diş gibi durmasın. :)

Bir de o bozuk paralar ne öyle ya, mezara mı götürecen :D:D

asdfasf abi bagaj içini temizlemedim zaten temiz duruyodu, temizlik bittikten sonra fotoğrafa giriştim ki bahsettiğim mevzudan baya gergindim o ara arka kolçağın arkasını açtım farkettim lan yemişim dursun sonra temizlerim dedim asdfasdf

falsolara takılmıyom ya malum taunusta neler neler var, yarın sanayiiye gidiyo bu arada taunus toplancak. Dün akşam pasta cila sonrası biraz dolaştık falan eve geldim bi baktım arkadaki twinsparkın k harfi yok bi küfrettim önce. sabah arabaya giderken bahçede buldu babam yapıştırdık :p

buton işine bakacağım ya :D

kullanım klavuzu olarak sadece müzik sisteminin var, normal kullanım klavuzunu indirmiştim zaten bilgisayara ona bakıcam :p

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kendi fikirlerimi yazayim ic tasarimi gercekten cok guzel karakteristik daha bugun tiguan baktim 170 milyara verdikleri arabanin ici bu kadar hosuma gitmedi.havalandirmasi klima tuslari direksiyonu pedaldaki simgesi arka havalandirmasi kirmizi renklerle gostergeler o ikonik orta yol bilgisayari kol dayamasi falan cok hosuma gitti. Ilk basta kotu gelsede gunduz farlarina gozum alisti begendim. Tavan icin gozune takilirsa gecen sinana verdigim mat siyah plasti dip sanada alip gonderirim cam tavan misali durur. Ama ruhsata isletme vs olabilir.acikcasi mali durumunu bilmesemde bana gore satma arabayi gunumuzdeki cogu arabadan daha cok begendigim tarzda.tek sevmedigim yani manuel olmasi herhalde oda denizlide rahatsiz etmez istanbulda olumcul ama.ic temizleyici icin sonax extreme detail cleaner al 30 lira falan bauhaus ta ama daha iyisi cidden yok. Nereye gorduysen giris oncesi ve sonrasi yap hatta. Disi icin istanbula yolun duserse alf ile bagajda malzeme bol benim. Renk farkliliklari icin mikronlarini olc ona gore ozelden tavsiye verebilirim. Olmadi biraz inceltir toparlariz . Jantlari biraz yorulmus turtle in jant temizleyicisini al puskurtunce cogu butik detailer daki dragon nefesi ile ayni olarak jantlar kanamaya basliyor demir tozu vs kalmiyor oda 20 kusur lira bauhausta. Camlar icin bulabilirsen rainx al 7 ay oldu su kaydirici etkisi hala devam. Oda benzer ucuzlukta digerleriyle. Kendi garajin varsa yikamayi yapiyorsan otopark videosundaki gibi cift kova ile yika mumkunse. Geri kalanlar icin kargo yolda denizli tayfasina gonderdim yapistirin diye :p

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kendi fikirlerimi yazayim ic tasarimi gercekten cok guzel karakteristik daha bugun tiguan baktim 170 milyara verdikleri arabanin ici bu kadar hosuma gitmedi.havalandirmasi klima tuslari direksiyonu pedaldaki simgesi arka havalandirmasi kirmizi renklerle gostergeler o ikonik orta yol bilgisayari kol dayamasi falan cok hosuma gitti. Ilk basta kotu gelsede gunduz farlarina gozum alisti begendim. Tavan icin gozune takilirsa gecen sinana verdigim mat siyah plasti dip sanada alip gonderirim cam tavan misali durur. Ama ruhsata isletme vs olabilir.acikcasi mali durumunu bilmesemde bana gore satma arabayi gunumuzdeki cogu arabadan daha cok begendigim tarzda.tek sevmedigim yani manuel olmasi herhalde oda denizlide rahatsiz etmez istanbulda olumcul ama.ic temizleyici icin sonax extreme detail cleaner al 30 lira falan bauhaus ta ama daha iyisi cidden yok. Nereye gorduysen giris oncesi ve sonrasi yap hatta. Disi icin istanbula yolun duserse alf ile bagajda malzeme bol benim. Renk farkliliklari icin mikronlarini olc ona gore ozelden tavsiye verebilirim. Olmadi biraz inceltir toparlariz . Jantlari biraz yorulmus turtle in jant temizleyicisini al puskurtunce cogu butik detailer daki dragon nefesi ile ayni olarak jantlar kanamaya basliyor demir tozu vs kalmiyor oda 20 kusur lira bauhausta. Camlar icin bulabilirsen rainx al 7 ay oldu su kaydirici etkisi hala devam. Oda benzer ucuzlukta digerleriyle. Kendi garajin varsa yikamayi yapiyorsan otopark videosundaki gibi cift kova ile yika mumkunse. Geri kalanlar icin kargo yolda denizli tayfasina gonderdim yapistirin diye :p

dün akşam niye yazmadım ki ben sana ya... bi iki jant iç temizleyici falan aldım dandirikli almışım beğenmedim, alayım bari. Bauhaus denizlide yok ama bakarız buluruz her şekil.

Satmayı düşünmem ama yakın zamanda bedelli falan çıkarsa ortalık karışabilir :D renk farklılıkları mikronları falan bunlar hangi dilde biraz anlatman lazım :D Kendi garajım yok sitenin bahçesinde dün pasta cila yaptım gürültüsüz ortalığı batırmadan, sabahta içini temizledim yine ortalığı batırmadan ama 5 dk süpürge tuttum şikayet etmişler hala sinirliyim sorma

geri kalan için yarın bi daha teşekkür edicem :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
7NArQm.jpg

Bu da unuttuğum motor içi :p

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
dün akşam niye yazmadım ki ben sana ya... bi iki jant iç temizleyici falan aldım dandirikli almışım beğenmedim, alayım bari. Bauhaus denizlide yok ama bakarız buluruz her şekil.

Satmayı düşünmem ama yakın zamanda bedelli falan çıkarsa ortalık karışabilir :D renk farklılıkları mikronları falan bunlar hangi dilde biraz anlatman lazım :D Kendi garajım yok sitenin bahçesinde dün pasta cila yaptım gürültüsüz ortalığı batırmadan, sabahta içini temizledim yine ortalığı batırmadan ama 5 dk süpürge tuttum şikayet etmişler hala sinirliyim sorma

geri kalan için yarın bi daha teşekkür edicem :D
Ellemi yaptin makinami koctas ta olur bu arada. Tekzen bilemedim ama. Elinde hic yoksa jant orta amblemine gelmeyecek sekilde fis fis kabina tuz ruhu koy ovala balata tozlarini alir temizler ama hergun yapma bunu.
Mikron icin boya genelden daha kalin altildiysa biraz inceltir renk toparlamasi yapilir ama arabanin genel fabrika boya mikronuna bakmak lazim araba gecmisinde bal dok yala bakilmadiysa renk zamanla sararir bu ton da esit sekilde sadece benzin kapaginda olur sokebilirsen tenk tonuna baktir

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ellemi yaptin makinami koctas ta olur bu arada. Tekzen bilemedim ama. Elinde hic yoksa jant orta amblemine gelmeyecek sekilde fis fis kabina tuz ruhu koy ovala balata tozlarini alir temizler ama hergun yapma bunu.
Mikron icin boya genelden daha kalin altildiysa biraz inceltir renk toparlamasi yapilir ama arabanin genel fabrika boya mikronuna bakmak lazim araba gecmisinde bal dok yala bakilmadiysa renk zamanla sararir bu ton da esit sekilde sadece benzin kapaginda olur sokebilirsen tenk tonuna baktir

heee şimdi anladım, o kadar ton farkı yok ya ben anlıyom sadece :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım