HABER Otoyollarda hız koridoru dönemi başlıyor!

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,440
4,970
kocaeli
Osmangazi köprüsü bağlantı yolunda bu gecerli mı acaba ?
Altınovadan başlayan , Orhangazi tüneli vesaire işte o yol .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Osmangazi köprüsü bağlantı yolunda bu gecerli mı acaba ?
Altınovadan başlayan , Orhangazi tüneli vesaire işte o yol .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladığım kadarıyla her yerde geçerli .. bende 3ncü köprü bağlantı yolunu kullanıyorum sıkça... o yolda baya hızlıdır.. şimdi yalan oldu

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
benim gibi güçsüz arabası olanlar için sorun yok 120 yüksek bile sayılır ama güçlü arabaya sahip insanlar için berbat bir durum
belli bir para verip 200-300 hp araba aldıktan sonra 60 hplik araba ile aynı hızda gideceksem ne anlamı kaldı
hani ülkede ciddi anlamda pist alışkanlığı olsa piste teşvik veya uygun fiyatta olsa yine tamam diyeceğim de zaten öyle bir şey yok,
yönetimin saçmalıkları, yol yaparlar yaptık derler geçiş ücreti 90 lira olur
dolanayım dersin benzin pahalı
hızlı gideyim desen abuk subuk sistemler
nereye kadar ve ne kadar devam edecek bilemiyorum, şöyle akıllı bir biçimde uzaktan bakıldığında bu güzel ülkenin vatandaşları için ciddi anlamda yararlı bir şey.. göremiyorum

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Euro 4 euro 5 euro 6 otomobillerin, yani avrupa birliği için üretilen otomobilerin kadranları %8 sapma ile üretilmektedir. Yani 100 km gösteren göstergen aslında 92 km hız yaptığınızı gösterir. Fakat Amerikan ve japon üretimli otomobillerde bu tip bir sapma yok diye biliyorum. Bu durumu dikkate alın .. Saygılar.

İstanbul - Ankara en hızlı halimle bile saate 112 km hız ortalaması ile sürmüşümdür. Onada sebeb olan sadece 1 depo yakıt almak için durmamdır.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
bundan sonrasında elimden geldiğince otoban kullanmayacağım. allah cezalarını versin. kullandığım zamanda ne yapacağımı iyi biliyorum. bizi hız öldürmüyor. herkeste ehliyet olduğu için bu kazalar oluyor. şoförlerin çoğu araba kullanmayı bilmiyor bunu kabul edelim öncelikle. biz hızdan değil mallığımızdan ölüyoruz. geçiniz bu hız limitlerini radarlarını falan.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Keşke 60-70-80 km hızla sol şeritte inatla seyreden otobüs kamyon ve bu hızla ısrarla yol vermeyen tomobil sürücülerinede aynı çalışma aşkıyla yaptırımlar hazırlansa.. Bunların isteidği belli. Plakaları söküp yola devam.. Böyle adaletsiz ülkede kendi adaletini kendi yaratmalı herkes. Kendileri dışarı paramız gitmesin der s350 cdi a binme mütevazılığını dahi göstermeyip s600 v12 tercih yapar. Ama halkı 100 bin tl ye bir c segmentine binemez hale gelse dahi halkını umursamaz. Yazık bize.. Gerçi onlarda haklı hemen her ilimizde pist var dimi orada hız yapmalıyız..

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Keşke 60-70-80 km hızla sol şeritte inatla seyreden otobüs kamyon ve bu hızla ısrarla yol vermeyen tomobil sürücülerinede aynı çalışma aşkıyla yaptırımlar hazırlansa.. Bunların isteidği belli. Plakaları söküp yola devam.. Böyle adaletsiz ülkede kendi adaletini kendi yaratmalı herkes. Kendileri dışarı paramız gitmesin der s350 cdi a binme mütevazılığını dahi göstermeyip s600 v12 tercih yapar. Ama halkı 100 bin tl ye bir c segmentine binemez hale gelse dahi halkını umursamaz. Yazık bize.. Gerçi onlarda haklı hemen her ilimizde pist var dimi orada hız yapmalıyız..
cem'cim niyet farklı niyet.. yapılan bazı değişiklik ya ideolojik ya da direkt halkı soymaya yönelik. üretmeyen ve üreticiyi desteklemeyen bir devlet ne yapacak? elbette kolay yoldan vergi toplamaya yönelecek.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Kesinlikle.. motor hacmine göre vergilendirme, ötv, kdv nin ötv si, emlak konut vergisini araçlara giydirme. Filmin adı belli : Halka giydirme..

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Selam beyler,
Euro 4 euro 5 euro 6 otomobillerin, yani avrupa birliği için üretilen otomobilerin kadranları %8 sapma ile üretilmektedir. Yani 100 km gösteren göstergen aslında 92 km hız yaptığınızı gösterir. Fakat Amerikan ve japon üretimli otomobillerde bu tip bir sapma yok diye biliyorum. Bu durumu dikkate alın .. Saygılar.
Dogrudur, benim olcumlerime gore de gps ile ayni hizi gosteriyor aracim km saati.
Az önce haberlerde dinledim, koridora gireyim sonra 200'ü yapıştırayım, koridordan çıkmadan önce dinleneyim gibi bir şey söz konusu olmayacak. Kameralar aralıklarla yerleştirilecek. A'dan 13:05'te girdiğinde B'den 13:20'te geçtiysen C'den 14:05'te geçmenin bir anlamı kalmayacak yani. Hız sınırı aşımlarında %30'a kadar 128 lira, %30'dan fazla aşımlarda 427 lira dedi yanlış hatırlamıyorsam.
Bu gercekten cok sinir bozucu bir haber, adamlar her boslugu kapatmis. Aslinda bu hukumetin en iyi yaptigi sey bu, cunku butun pisliklikleri bosluklari en iyi bilenler onlar !!! siz anladiniz onu !!!

O tarz seyler toplam yolun mükemmel küçük bi kısmı olacağından genel ortalamaya o kadar yansımamasi lazim. Hesap yapinca hadi 117-118 falan çıkar. Ok dersin. Ama 105 km çıkması mantıklı değil
Ortalamanin 105 cikmasinin sebebi muhtemelen guzergahtaki tuneller ve bazi virazjlardaki bulunan 80-90-100 vs gibi limit isaretleridir her ne kadar biz uymasak ta :D Yani yola cikip her levhaya uyarsan muhtemelen bu belirtilen zaman ile arada en fazla 1-2 dakika farkeder diye dusunuyorum.

Simdiden herkese kazasiz ve CEZASIZ surusler...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Pek bir şey değişmez. Bugün emniyet şeritlerinden yardırıp eds'lerden ceza yazdırmayan torpilliler, o zaman da cezalarını sildirirler.

Beni etkileyen fazla birşey olmaz. Mevcut arabamla zaten en fazla ortalama 130 km/h filan yakalayabilirim, 170 yerine 160'la giderek cezadan yırtarım.

İstanbul için konuşuyorum EDS'ler uzunca bir süredir zaten çalışmıyor. Yani EDS'ye girip ceza yeme gibi bir durumunuz yok..Zaten EDS'ler minibüs yolu gibi bir şey olmuş

Hız koridorunun bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Sonuçta basmak isteyen adam gene basacak ve gişelere gelmeden aracını emniyet şeridine çekip 10 dk telefonuyla oynayacak veya sigarasını tüttürecek

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Az önce haberlerde dinledim, koridora gireyim sonra 200'ü yapıştırayım, koridordan çıkmadan önce dinleneyim gibi bir şey söz konusu olmayacak. Kameralar aralıklarla yerleştirilecek. A'dan 13:05'te girdiğinde B'den 13:20'te geçtiysen C'den 14:05'te geçmenin bir anlamı kalmayacak yani. Hız sınırı aşımlarında %30'a kadar 128 lira, %30'dan fazla aşımlarda 427 lira dedi yanlış hatırlamıyorsam.

Ben bunu bilmiyordum..Hız koridoru bahane, kamera ihalesini alan firmanın keyifler şahane :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Selam beyler,
Ortalamanin 105 cikmasinin sebebi muhtemelen guzergahtaki tuneller ve bazi virazjlardaki bulunan 80-90-100 vs gibi limit isaretleridir her ne kadar biz uymasak ta :D Yani yola cikip her levhaya uyarsan muhtemelen bu belirtilen zaman ile arada en fazla 1-2 dakika farkeder diye dusunuyorum.

Simdiden herkese kazasiz ve CEZASIZ surusler...

bu durumda otobüs ile gitmek daha mantıklı

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
yok onu biliyorum o nereden duymuş hiçbir gazetede göremedim:D

NTV'de bağlanan biri söyledi. Yetkili birine benziyordu ama adını hatırlamıyorum. :D
O üstteki cümleyi ondan alıntıladım (şu saatte koridora gireyim hız sınırını aşayım durayım koridordan çıkayım gibi bir şeye imkan tanınmayacak, dedi).

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Plaka sökmenin cezası ne kadar :(

Ciddi sormadığının farkındayım ama yine de yazayım:
KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU
Madde 23 - (Değişik: 3/10/2016-KHK-676/20 md.)
Araç tescil belgesi ve tescil plakasının, araç üzerinde uygun durumda bulundurulması zorunludur.
Araç tescil belgesi araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk Lirası idari para cezası verilir. Araç bilgileri doğrulanıncaya ve plaka uygun yere takılıncaya kadar araç trafikten men edilir.
Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere ayrılı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmaya ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 Türk Lirası idari para cezası verilir, plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 844 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilir.
Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye 1.698 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası takılıncaya kadar araç trafikten men edilir.
Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5.000 Türk Lirası idari para cezası verilir ve araç trafikten men edilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanununun 204 üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım