HABER Hyundai i10 kameralara yakalandı

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Boyutunda değilim aslında fazla ''snob'' tarzları beni benden alıyor
temsili...
Bencil.jpg

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,065
3
15,335
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Kaynaksız haber yapmanin mümkünatı yok. Bence editörümüzü direkt yargilamamaniz lazim, nitekim TR'de yayıncılık kopyala yapıştır ve translate olarak ikiye ayrılır.

Biz hicbir zaman copy paste yapmadik, sallamadik :)

Ha kaynak yanlıştır, ona müteakiben düzeltme yapılır o ayrı.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Kaynaksız haber yapmanin mümkünatı yok. Bence editörümüzü direkt yargilamamaniz lazim, nitekim TR'de yayıncılık kopyala yapıştır ve translate olarak ikiye ayrılır.

Biz hicbir zaman copy paste yapmadik, sallamadik :)

Ha kaynak yanlıştır, ona müteakiben düzeltme yapılır o ayrı.
Ağam editör rütbesini de almışsın. Yeni yetmelere bi haber yap da nasıl haber yapılır görsünler. Belki feyz alırlar :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben @Carsever abimi bilirim, kendisi ile yüz yüze görüşmüşlüğüm vardır. Kazadan sonra dikiz aynamıda o onarmıştır. Bence tanımadığınız insanlar hakkında yorum yopmasak yerinde olur. Kendisi bana göre eğitmimciler arasında en zor ve en özel işi yapan öğretmendir. Biraz önce eğitim verdiği okuldaydım. İ10 almak isterken kendi i10 aracını kullanmam için teklif edecek kadarda iyi biridir.

Son düzenleme:

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Biri de çıkıp dememiş ki; "ya evet, haberi yapan editörümuz, olmayan Hyundai bilgisiyle bu kadar çeviri yapmış, ya da yanlış bir yabancı kaynağı aynen kopyalamış"

Editör yalakalıgıyla gerçeğı öğrenemezsiniz.
Bu arada i10 sahibi degilim uzun zamandır.
Sadece bu haberin asla ve asla dogru olmadığını bilin istiyorum o kadar.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ah ah. Keşke yurtdısı haber sitelerinde gördugumuz herseyi, marka ile ilgili yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olmadan yazıp cizmesek.
Birincisi bu i10 degil.
Sadece Hindistan pazarı icin Hindistanda üretilen Santro modeli. Hindistanda i10 yok zaten. Grand i10 var.
İkincisi;Avrupa i10lar sadece ulkemizde uretiliyor ve artik makyaj gormeyecek. 2019da tamamen yeni bir platforma gecilecek.
Grand i10 ile i10 arasındaki fark ne?

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Biri de çıkıp dememiş ki; "ya evet, haberi yapan editörümuz, olmayan Hyundai bilgisiyle bu kadar çeviri yapmış, ya da yanlış bir yabancı kaynağı aynen kopyalamış"

Kimseye yakalalık yapmadım ama siz de bir kaynak göstermediniz ya da ilk mesajınızda tahmin olduğunu söylemediniz. Sonraki bir mesajınızda geçiyor tahmin kelimesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Ben @Carsever abimi bilirim, kendisi ile yüz yüze görüşmüşlüğüm vardır. Kazadan sonra dikiz aynamıda o onarmıştır. Bence tanımadığınız insanlar hakkında yorum yopmasak yerinde olur. Kendisi bana göre eğitmimciler arasında en zor ve en özel işi yapan öğretmendir. Biraz önce eğitim verdiği okuldaydım. İ10 almak isterken kendi i10 aracını kullanmam için teklif edecek kadarda iyi biridir.
Kaynak; yılların getirdiği bilgi ve tecrube.
Her gördüğün sakallıyı dede sanmamak
Araştırmak bilgi sahibi olmak
Sadece ingilizceden türkceye translate etmekle olmuyo bu işler.

Affedersiniz de sustum sustum fakat dayanamadım.. Bu tavır ve edayla ne öğretiyor beyefendi, nasıl bir eğitim veriyor ? Bilgi ve tecrübe tevazu ile birleşmediği vakit puldan farksız bir değere sahiptir. Bazı zamanlar, insanların ne söylediğine değil nasıl söylediğine bakılır. Haberin doğru olup olmaması hiç önemli değil. Kendisi haklı ise ve doğru bilgi veriyorsa bunu kibirli bir edayla yazmayıp kaynak isteyene alçak gönüllülükle sunması gerekirdi.

Bizler de yapılan haberlerde bazı sıkıntılar, eksik yahut yanlış bilgiler görebiliyoruz. Ama bunların hatalı olduğunu belirtirken bizden kaynak isteyene ' yılların tecrübesi var bende, her gördüğünü dede sanıp atlama, araştırmadan çeviri yapmakla olmuyor bu işler hey yavrum hey sen ne diyorsun ' edasıyla kimseye cevap vermiyoruz. Burada tartışılan şeyin haberin içeriğinden çıkıp beyefendinin tavrı olduğunu hala daha anlayamadıysanız bir şey demiyorum. İnsanlar hata yapabilir ama rencide etmeden, incitmeden, kibirlenmeden bunları söylemek hatayı düzeltmekten bile daha kıymetlidir.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben de haklısın veya değilsin demedim, olabilir. Editörlerin kopyala yapıştır yapma mevzusuyla ne alaka onu çözemedim yapıyor olabilir, olmayabilir. İnsanın kendine güveni yüksek olabilir, kesin doğruyu biliyor olabilir, olmayabilir. Ama kaynak yılların tecrübesi ney be dayı agdjahs insanları azarlar gibi bu i10 değil demişsin.

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
O zaman siz yanlışlarla öğrenmeye devam edin.
Her yapılan habere OKEY deyin.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bizim bildiğimiz İ10.
i10.png

Grandi İ10.
hyundai-grand-i10.jpg

Ve Santro.
hyundai-santro.jpg

Casus fotolarda arka kelebek camının tabanı daha düz devam ediyor. Ona en benzeyen Santro var.
İ10' u makyajlayıp keskin tasarımı düzleştireceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimal Avrupa dışı bir modelin fotoları bunlar. Grand İ10 ve Santro Hindistan' da satılıyormuş.
Ayrıca ne casus fotosu, bildiğin giydirip sokağa park etmişler arabaları. :D Avrupa için önemli bir model olsa sokağa atmazlardı.

Kaynak: Keskin zekam, delici bakışlarım, al kırmızısı yanaklarım, öpülesi dudaklarım ve karizmatik duruşum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizim bildiğimiz İ10.
Ekli dosyayı görüntüle 10812

Grandi İ10.
Ekli dosyayı görüntüle 10809

Ve Santro.
Ekli dosyayı görüntüle 10810

Casus fotolarda arka kelebek camının tabanı daha düz devam ediyor. Ona en benzeyen Santro var.
İ10' u makyajlayıp keskin tasarımı düzleştireceklerini sanmıyorum. Büyük ihtimal Avrupa dışı bir modelin fotoları bunlar. Grand İ10 ve Santro Hindistan' da satılıyormuş.
Ayrıca ne casus fotosu, bildiğin giydirip sokağa park etmişler arabaları. :D Avrupa için önemli bir model olsa sokağa atmazlardı.

Kaynak: Keskin zekam, delici bakışlarım, al kırmızısı yanaklarım, öpülesi dudaklarım ve karizmatik duruşum.

Hocam sonuna kadar haklısınız da bazen üreticiler yapacakları arabayı başka araba gövdeleri ile test ediyor. Mesela Giulia da Maserati kullanıldı. Böyle bir şey olabilir mi acaba?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım