KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
118i'nin sürücüsüz ağırlığı 1315, A180'in 1320, V40'ın 1480 kg. Arada 150 kilodan fazlası var. 3 serisinden ağır baktığınız zaman, ki onun da 1425 kg.

Premiumların ağır olmalarının nedeni malzemeden kısılmaması, daha iyi alt takım, opsiyonlar falan, çoğu boş ağırlık değil. Yoksa atarlar arkaya torsiyon çubuğunu, hop 50 kilo gitti. 1 serisinin alt takımının %70'lere varan oranda 3 serisiyle aynı olduğunu düşünürsek pek de ağır olduğu söylenemez. Tabii ki daha hafif olsalar daha iyi olur, hem performansa hem yakıta doğrudan katkısı olur.
1 serisi yüksüz ağırlık 1395, v40 1435 yazıyor sanırım bu değerler sürücü bagaj ve depo dolu değerler, sanırım 40kg fark var

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 serisi rakipleriyle karşılaştırıldığında ağırlık konusunda daha başarılı gözüküyor. Misal ağırlığı rakipleriyle aynı olmuş olsaydı bile daha başarılı olacaktı ki çoğundan daha hafif. Zira tüm rakipleri önden tahrikli aktarmaya sahip ve bu konuda ağırlık avantajları var. Malum 1 serisi arkadan tahrikli ve arkadan tahrikli otomobiller daha fazla parça barındırdığı için her zaman daha dezavantajlıdır ağırlık konusunda.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
118i'nin sürücüsüz ağırlığı 1315, A180'in 1320, V40'ın 1480 kg. Arada 150 kilodan fazlası var. 3 serisinden ağır baktığınız zaman, ki onun da 1425 kg.

Premiumların ağır olmalarının nedeni malzemeden kısılmaması, daha iyi alt takım, opsiyonlar falan, çoğu boş ağırlık değil. Yoksa atarlar arkaya torsiyon çubuğunu, hop 50 kilo gitti. 1 serisinin alt takımının %70'lere varan oranda 3 serisiyle aynı olduğunu düşünürsek pek de ağır olduğu söylenemez. Tabii ki daha hafif olsalar daha iyi olur, hem performansa hem yakıta doğrudan katkısı olur.
agırlıkla malzeme kalıtesının veya daha ıyı alt takımın arttırdıgını dusunmuyorum. malum en ıyı yol tutan araclardan bırı mazda mx5 ve kendısı 900 kılo .
ama tabıkı bı polıkarbon saselı alfa 4c yede hayır demem oda 1000 altındaydı dıye hatılıyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
agırlıkla malzeme kalıtesının veya daha ıyı alt takımın arttırdıgını dusunmuyorum. malum en ıyı yol tutan araclardan bırı mazda mx5 ve kendısı 900 kılo .
ama tabıkı bı polıkarbon saselı alfa 4c yede hayır demem oda 1000 altındaydı dıye hatılıyorum.
1 serısı cok tatlı ama ne zaman gorsem ıstanbulda scirocco gıbı hep apacı elıne dustu temız ıyı bakılmıs stock mavı yada fume rengı cok ıyı duruyor

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
1 serisi yüksüz ağırlık 1395, v40 1435 yazıyor sanırım bu değerler sürücü bagaj ve depo dolu değerler, sanırım 40kg fark var
Birkaç siteden baktım, hepsinde yüksüz ağırlıklar benim dediğim şekildeydi. Zaten benim eski 1'in ruhsatında da 1390 kilo yazıyordu, bildiğim kadarıyla sürücü dahil ağırlık o.
Bu arada Turkcellden direksiyonunuz geldi mi
Gelmeyi denedi diyelim, hat sahibi evde olmadığı için alamadık. Kargonun nerede olduğunu öğrenebilirsem gidip kendim alacağım direkt.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Abi atladığın detay şu, MX5 standart bir C segment arabanın yarısı kadar falan. Küçücük araba.

Kaldı ki 4C'nin monokok karbonfiber şasisi de 65 kg, şaka gibi. 900 kilo olması çok normal o yüzden.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hepsinde yüksüz ağırlıklar benim dediğim şekildeydi
Son AB mevzuatı düzenlemesinden sonra yüksüz ağırlık, 80 kg sürücü + aracın tüm sıvıları %90 dolu şekliyle ölçülüyor. Tabii otomobil sitelerinden alınan rakamlar bu güncellemeden sonra değiştirilmiş midir bilemiyorum. Ama resmi olarak durum böyle bildiğim kadarıyla.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi atladığın detay şu, MX5 standart bir C segment arabanın yarısı kadar falan. Küçücük araba.

Kaldı ki 4C'nin monokok karbonfiber şasisi de 65 kg, şaka gibi. 900 kilo olması çok normal o yüzden.
tamam ama demek ıstedıgım su arabanın kalıtesını agırlıgını belırlememelı.benım mazda 1400 kılo bagımsız vs ama su var evet usttede cenk bahsetmıs 1 serısının agırlıgı gercekten guzel arkadan ıtıs olmasına ragmen.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
F20-F30 harbiden cok hizli apaciye dustu, e90 e87 hic apaciye dusmedi desem yeridir. Yav f20 118i satiyorum arkadasin, 2 kisi arayip tup takiliyor mu diye sordu. Saka gibi ya(su an kufrediyorum aslinda)
hıc sorma uzuluyorum bende gercekten oturdugum yerden dolayı galıba fenerbahce de hep apacı 3 serısı ( tabıkı mavı ) 1 serısı scırocco ıbıza leon golf dıye gıdıyor canım estorıl blue rengınden nefret ettırdıler

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar baklavayı elden ele uzatalım :D

17_buyuk_1.jpg

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Son AB mevzuatı düzenlemesinden sonra yüksüz ağırlık, 80 kg sürücü + aracın tüm sıvıları %90 dolu şekliyle ölçülüyor. Tabii otomobil sitelerinden alınan rakamlar bu güncellemeden sonra değiştirilmiş midir bilemiyorum. Ama resmi olarak durum böyle bildiğim kadarıyla.

Yanlış hatırlamıyorsam sürücü ve yakıt hariç ancak diğer sıvılar dolu halde ölçülüyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ya beyler bir şey soracağım, şimdi arabayı Intercity'den alacağım. Sizce ekspertiz yaptırmaya gerek var mı? Gerçekten götür getire çok üşeniyorum ve ekspertizlere ağır gıcığım. Ayrıca vaktim sınırlı. Zaten 10 gün koşulsuz değiştirme imkanım var ya da 6 ay km sınırsız garanti. Bir sıkıntı çıkarsa kafalarına çalarım, bende bu cenabetlik oldukça sıkıntı da çıkar gerçi :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Süt + baklava kombinini hiç denemedim, güzel mi yahu :D

Bu arada baklavayı cevizli değil fıstıklı seçmişsin adamsın.. Masraftan kaçmamışsın :D

Ohoooo, sen bir antep e git, artık orda moda öyle. Süt+baklava, süt ve süt ürünleri inhibitör madde olduğu için vücuttaki şekeri düzenliyor.

Ayrıca evet masrafdan kaçmadım, bir şey mi demek istedin abi? :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlış hatırlamıyorsam sürücü ve yakıt hariç ancak diğer sıvılar dolu halde ölçülüyor.
Son bir kaç yıldır öyleydi, daha sonra mevzuat değişti. Değişikliğe dair esasın olduğu maddeleri bulmuştum bir zamanlar ama şimdi bulabilir miyim bilmiyorum. Hatta başka bir forumda mevzusu geçmişti ki bana yeni hükümlerin olduğu maddeleri göndermişlerdi. Yüksüz ağırlık denilen şey sürücü + %90 sıvılar dolu halini temsil ediyormuş. Sürücüsüz ağırlık falan başka tabii. Mesela vw'nin sayfasında boş ağırlık değerleri sürücüsüz ağırlık diye belirtiliyordu, sonra bu ibareyi kaldırdılar ve boş ağırlık olarak tekrar güncellediler.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ohoooo, sen bir antep e git, artık orda moda öyle. Süt+baklava, süt ve süt ürünleri inhibitör madde olduğu için vücuttaki şekeri düzenliyor.

Ayrıca evet masrafdan kaçmadım, bir şey mi demek istedin abi? :D
Hayır takdir ettim.. Bayılırım fıstıklı baklavaya. Baklava dediğin fıstıklı olur :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım