KAPALI Bu araclar arasından hangisini önerirsiniz?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar 50 bin tl bütçem var, az yaksın çok kaçsın tarzı arac arıyorum.Hatchback veya kücük sedan tarzı otomobiller olabilir.Benim araların da kaldığım araçlar şunlar niyey Dacia Sandero beni o jeep imsi tarzıyla kendine çekiyor.

Dacia Sandero - Yakıtı çok ideal
Citroen C4 - Dış tasarımı çok hoşuma gitti
Opel Astra J - 1.3 dizel veya 1.4t benzinli veya 1.6 düz motorlu olabilir
Golf 5 veya 6 - 1.4 turbolu motor tsi
Renualt Megane 3

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşlar 50 bin tl bütçem var, az yaksın çok kaçsın tarzı arac arıyorum.Hatchback veya kücük sedan tarzı otomobiller olabilir.Benim araların da kaldığım araçlar şunlar niyey Dacia Sandero beni o jeep imsi tarzıyla kendine çekiyor.

Renualt Megane 3
O paraya astra j 1.3 cdti Manuel alinabiliyor mu? Ben olsam hiç düşünmezdim astra dizel alırdım

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yanlış yazmışım bende sanmıyorum o paraya 1.3 astra j olacagını ancak 1.4 turbolu veya 1.6 benzinli motorluları var
1.4 turbolarda piston kırma muhabbeti var diye hatırlıyorum detaylı bir araştırmak lazım. 1.6 atmosferik de tüpe uyumlu değil aldım taktım şeklinde olmuyor. Yine bir araştırma yapmakta fayda var.
En mantıklısı sandero gibi duruyor içinize de sinerse sizden iyisi yok

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,302
3,939
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam Focus mk2 veya 2.5 öneririm yakıt istanbul yoğun trafik ayağına hakim olursan boş yerlerde 6.8 - 7 litre civarı yakiyor..

Edit : Focus almadan önce sandero fln bende baktım biraz daha modelli düşük km olsun vs diye ama düşününce az yakmasindan başka hic bir özelliği yok hatta direksiyonu bile sabit.
Bence biraz daha konfor yol tutuş giibi şeyler alabileceğiniz araçlara bakin hemde sürüsü eziyetten çok keyif olacaktır..

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,093
7
51,501
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yazdıklarınız arasında Sandero Stepway ve temizini bulursanız Megane3 derim. Çok kaçsın kısmı için oraya Linea 1.6 mjet de ekleyebilirsiniz. Bir de 95hp'lik 1.3cdti(multijet'le aynı motor) Chevrolet Aveo LTZ var, onlara da bakın derim.

C4 hakkında hiçbir fikrim yok.

Astra J hakkında fikrim var. 1.3cdti 1,5 tonluk kasaya yetersiz geliyor. 1.4T kronik sorun olarak kol çıkarabiliyor, 1.6'lara da lpg takılınca ölüyor. Takılmazsa da iyi yakıyor. Tüm motorlarda ortak bir sıkıntı var. Araç elektronik arızalar vermeye başlarsa iflah olmuyor, nedenini bulamadıkları için doğru düzgün tamir de edemiyorlar. Kapımın önüne koymayacağım bir arabadır.

Golf Mk5'teki 1.4tsi'lar ilk nesillerdendir. Arıza potansiyeli çok yüksektir. Arabanın altyapı çok iyi ama o ilk tsi'lar çok risklidir.
Golf Mk6'daki 1.4 122hp motor çok daha sağlıklıdır. Az basarsanız az yakar, çok basarsanız çok yakar. Temizi alınır.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Hocam Focus mk2 veya 2.5 öneririm yakıt istanbul yoğun trafik ayağına hakim olursan boş yerlerde 6.8 - 7 litre civarı yakiyor..

Edit : Focus almadan önce sandero fln bende baktım biraz daha modelli düşük km olsun vs diye ama düşününce az yakmasindan başka hic bir özelliği yok hatta direksiyonu bile sabit.
Bence biraz daha konfor yol tutuş giibi şeyler alabileceğiniz araçlara bakin hemde sürüsü eziyetten çok keyif olacaktır..
Bende şuan sedan mk2.5 focus var hocam dizel denizli de şehir içi 7.2 yakıyor öğrenciyim haftalık 100 tl mazot alıyorum cok zorlamıyor ama canımı sıkıyor acıkcası

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,562
2,733
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Listenizde ki araçların hepsinden daha az yakan ve bütçeniz dahilinde kalan Mitsubishi Lancer var.
117 hp, 7 hava yastığı, ncap 5yıldız, SP, ABS ve EBD, BA fren yardımcı sistemi, ATSC gibi pek çok yardımcı sistemleri barındırıyorken Sandero ile kıyas bile yapılamaz. Özellikle Sportback kasası çok yakışıklı duruyor.

Örn: https://hurriyetoto.hurriyet.com.tr...ancer-1-6-invite-sportback-benzin-lpg/1103836

Kronik sorunu çoğunlukla kozmetik sıkıntılar(direksiyon ve vites topuzu yıpranması). Motor ve yürüyeni bakımını ihmal etmediğin sürece sıkıntı çıkarmaz. Forumda da bizzat kullanıcısı mevcut. İlgilenirsen onların deneyimini de dinlemek önemli.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus

Renualt Megane 3
Hocam dogrusu butceniz diger araclara yetmese sessiz kalirdim ama benim tr sartlarinda alacagim yada tavsiye edecegim en sonra markadir Dacia. Yuruyen mezarlik !
Butcenizi bi tik asiyor belki ama biraz daha bekleyip 2013 sonrasi dizel Kia Ceed almanizi onerebilirim. Az yakar cok cok guzel kacar, kendine de baktirir. Hem guvenli, hem de konforlu
https://www.sahibinden.com/kia-ceed-1.6-crdi?a5_min=2013&sorting=price_asc

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Listenizde ki araçların hepsinden daha az yakan ve bütçeniz dahilinde kalan Mitsubishi Lancer var.
117 hp, 7 hava yastığı, ncap 5yıldız, SP, ABS ve EBD, BA fren yardımcı sistemi, ATSC gibi pek çok yardımcı sistemleri barındırıyorken Sandero ile kıyas bile yapılamaz. Özellikle Sportback kasası çok yakışıklı duruyor.

Örn: https://hurriyetoto.hurriyet.com.tr...ancer-1-6-invite-sportback-benzin-lpg/1103836

Kronik sorunu çoğunlukla kozmetik sıkıntılar(direksiyon ve vites topuzu yıpranması). Motor ve yürüyeni bakımını ihmal etmediğin sürece sıkıntı çıkarmaz. Forumda da bizzat kullanıcısı mevcut. İlgilenirsen onların deneyimini de dinlemek önemli.
Hocam benim ilk tercihim mazda 3 dü ancak babam parçası cok zor bulunuyo ve 2.eli sıkıntılı diyerek o konuyu kapattım lancerlar da cok hoşuma katıyor anca 2.el piyasası nasıldır misal ben bugüne kadar aldıgım arabalrını hepsini en geç 2 haftada elimden cıkardım parcası nasıl zor mu bulunur bunlar sıkıntı değilse düşünmeden atlarım o araca

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Renualt Megane 3
Az yaksın istiyorsan golf 5 ve 6 lardaki 122 lik tsi dan uzak dur. C4 otomatikse otobüsle gitmeyi yeğlerim. Megane ve sanderoda aynı motor olacağından sandero elenir her halükarda. Megane mı astra mı dersen dci iyidir.J kasa şahsen en çirkin bulduğum astra.Sorun olarakta astralar arasında en tepede olan kasa olarak rivayet ediliyor halk arasında.Megane çok kaçıyormuş gibi de hissettirir.Böyle bir bütçem olsa ben öğrenci olarak megane hb tercih ederdim.

Edit;son mesajlardan gördüğüm kadarıyla parça bulunurluğu ve 2. el performansı önemli o zaman megane hayırlı olsun :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,562
2,733
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Hocam benim ilk tercihim mazda 3 dü ancak babam parçası cok zor bulunuyo ve 2.eli sıkıntılı diyerek o konuyu kapattım lancerlar da cok hoşuma katıyor anca 2.el piyasası nasıldır misal ben bugüne kadar aldıgım arabalrını hepsini en geç 2 haftada elimden cıkardım parcası nasıl zor mu bulunur bunlar sıkıntı değilse düşünmeden atlarım o araca

Ulan bende de Lancer vardı, piyasa aracı değil dediler, satılmaz dediler, telefonlara yetişemiyordum telefonlara, golf vardı satana kadar karnım çatladı, hatta ikisini aynı anda ilana koymuştum, golften 1-1.5 ay önce gitti lancer, aga sahibindene girip gezmekle olmuyor, o arabaya sahip olup satıcan, nadide araç almak daha iyi, piyasayı sen belirliyorsun. Sahibinden den fiyat okumak gibi değil piyasa. Oyum tekrar ediyorum “Insignia”

Sevgili Ozgur eski bir lancer kullanıcısı ve konu ile ilgili yorumu hemen yukarıda.

https://www.otopark.com/forum/threa...lanıcı-deneyim-ve-yorumları.6866/#post-251934

Başlık altında videoyu izlersen epey bir fikrin olur araç hakkında.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Az yaksın istiyorsan golf 5 ve 6 lardaki 122 lik tsi dan uzak dur. C4 otomatikse otobüsle gitmeyi yeğlerim. Megane ve sanderoda aynı motor olacağından sandero elenir her halükarda. Megane mı astra mı dersen dci iyidir.J kasa şahsen en çirkin bulduğum astra.Sorun olarakta astralar arasında en tepede olan kasa olarak rivayet ediliyor halk arasında.Megane çok kaçıyormuş gibi de hissettirir.Böyle bir bütçem olsa ben öğrenci olarak megane hb tercih ederdim.

Edit;son mesajlardan gördüğüm kadarıyla parça bulunurluğu ve 2. el performansı önemli o zaman megane hayırlı olsun :)

Görünce dayanamadım, sinirleniyorum çünkü, Allah rızası için, 5 i geçtim de 6 daki 122 likten niye uzak duruyor? Ankara da 4 litreyle gezdiğim zamanları bilirim o arabayla

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

@Sailor kaptan katılıyor musun bu yoruma? Parça durumunu bilmiyorum ama ikinci eli söylendiği gibi kötü değil gördüğüm kadarıyla ama bir de kullanıcıya sorayım dedim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım