ETS 2 konvoy

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,910
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok pahalı ya neyse kis indirimlerinde alırım..
Gelir dengesini bir kenara bırakırsak aslında çok mu normal mi karar veremedim.18 Euro ve 18 Dolar fiyatı var dlc'nin. Güncel kura göre fiyatlandırma yapsalardı 90-105 lira fiyatı olacaktı. Bunlara bakarak 39 lira çok değil gibi dursa da sık sık dlc çıkaran bir firma olduğu için fiyat yine de pahalı görülebilir. Muhtemelen şehir sayısı ve yollar fazla olduğu için fiyatı da böyle tuttular.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Gelir dengesini bir kenara bırakırsak aslında çok mu normal mi karar veremedim.18 Euro ve 18 Dolar fiyatı var dlc'nin. Güncel kura göre fiyatlandırma yapsalardı 90-105 lira fiyatı olacaktı. Bunlara bakarak 39 lira çok değil gibi dursa da sık sık dlc çıkaran bir firma olduğu için fiyat yine de pahalı görülebilir. Muhtemelen şehir sayısı ve yollar fazla olduğu için fiyatı da böyle tuttular.
Yani ilk bakışta pahalı geliyor. Bir de asgari ücrete gore oranlamak lazim,
Mesela Turkiye 1600 Tl asgari ücret 1600 / 39tl = Yaklaşık 40 Tane alabiliyoruz
Almanya 1500 euro / 18 euro = 83 Tane alabiliyoruz..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,910
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yani ilk bakışta pahalı geliyor. Bir de asgari ücrete gore oranlamak lazim,
Mesela Turkiye 1600 Tl asgari ücret 1600 / 39tl = Yaklaşık 40 Tane alabiliyoruz
Almanya 1500 euro / 18 euro = 83 Tane alabiliyoruz..
O sebeple dedim zaten gelir dengesini bir kenara bırakırsak diye. Malum fiyatlandırma yaparken ülkelerin gelir dengesini falan düşünerek yapmıyorlardır. Şimdi alamayan Aralık ayını bekleyebilir. Yıl başında indirim gelir nasılsa.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,910
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler Baltık dlc'sini henüz almayanlar için ufak bir izlenim aktarayım. Henüz haritanın çok küçük bir kısmını gezdim. Genellikle kuzey ve kuzey doğu kısmında dolanıp 7 tane şehir gördüm. Petersburg'a falan baktım. Malum bu haritanın en büyük şehri. Belki alsam mı almasam mı diye düşünenler için fikir olur.

1- Harita çok büyük. İtalya ve İskandinavya haritasından daha büyük. Hatta Fransa ile kıyaslamaya çalıştım ve ondan da büyük diyebilirim.

2- Deniz ulaşımı konusunda çok fazla hat belirlenmiş. Uzun zamandır beklediğim bir şeydi. İskandivaya ve ana haritadan doğru oldukça fazla kombinasyonla deniz ulaşımı sağlanabiliyor. Bunun en büyük faydası da uzun km'li yollarda bu başlıkta da daha önce belirttiğim gibi yol kısaltmaları yapmayı oldukça elverişli hale getirmesi.

3- İtalya dlc'sinin optimizasyonu pek iyi değildi. Özellikle İtalya'nın güneyinde kalan büyük şehirlerde dolanırkan fps düşüşleri, takılmalar görülebiliyordu. Bu haritada optimizasyona bayağı kasmışlar. Petersburg'da binaların arasında gezinirken bile bir kez dahi takılma, donma olmadı.

4- İtalya gibi sürekli dümdüz gitmek zorunda değilsiniz. Yine İtalya'da olduğu gibi sadece iki ana hat yolundan değil, oldukça çeşitli güzergahlardan gidebiliyorsunuz. Malum coğrafi yapısı gereği İtalya boyunca uzanan batı ve doğu şeklinde iki ana yol vardı sadece. Bunda öyle bir durum yok.

5- Bağlantı yolları da tıpkı İtalya'da olduğu gibi çok güzel. Fakat bunda İskandinavya ve Fransa'nın tali yollarında olduğu gibi tek şeritli, hafif ormanlık yollardan da gitmek mümkün. En azından haritanın kuzey doğu kısmı böyle. Dediğim gibi henüz çok yeni olduğundan daha çoğu yeri keşfedemedim.

6- Şehir içleri, binalar, feribot limanları falan bütün haritalar arasında görsel olarak en gelişmişi. Yolda ilerlerken önünüze değil de sürekli sağınıza solunuza bakıp duruyorsunuz.

Şimdilik ilk izlenim olarak görebildiklerim bunlar. Bu kadarıyla bile 39 lira verilebilir bu dlc'ye. Daha önce dediğim gibi tek eksik, dağlık ve virajlı yolların bu haritada da gelmemiş olması. Ama harita bunun haricinde bütün olarak oldukça güzel.

Bonus; 1.33 güncellemesiyle oyunun fiziği üzerinde de gelişme yaşanmış. Çekicilerin gövdesi virajda artık daha belirgin yatıyor. Fakat bu tatlı sert bir yapıda. Süspansiyon ayarları ve sönümlemesi de bir miktar geliştirilmiş. Baltık dlc'si bununla beraber daha keyifli olmuş.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Beyler Baltık dlc'sini henüz almayanlar için ufak bir izlenim aktarayım. Henüz haritanın çok küçük bir kısmını gezdim. Genellikle kuzey ve kuzey doğu kısmında dolanıp 7 tane şehir gördüm. Petersburg'a falan baktım. Malum bu haritanın en büyük şehri. Belki alsam mı almasam mı diye düşünenler için fikir olur.

1- Harita çok büyük. İtalya ve İskandinavya haritasından daha büyük. Hatta Fransa ile kıyaslamaya çalıştım ve ondan da büyük diyebilirim.

2- Deniz ulaşımı konusunda çok fazla hat belirlenmiş. Uzun zamandır beklediğim bir şeydi. İskandivaya ve ana haritadan doğru oldukça fazla kombinasyonla deniz ulaşımı sağlanabiliyor. Bunun en büyük faydası da uzun km'li yollarda bu başlıkta da daha önce belirttiğim gibi yol kısaltmaları yapmayı oldukça elverişli hale getirmesi.

3- İtalya dlc'sinin optimizasyonu pek iyi değildi. Özellikle İtalya'nın güneyinde kalan büyük şehirlerde dolanırkan fps düşüşleri, takılmalar görülebiliyordu. Bu haritada optimizasyona bayağı kasmışlar. Petersburg'da binaların arasında gezinirken bile bir kez dahi takılma, donma olmadı.

4- İtalya gibi sürekli dümdüz gitmek zorunda değilsiniz. Yine İtalya'da olduğu gibi sadece iki ana hat yolundan değil, oldukça çeşitli güzergahlardan gidebiliyorsunuz. Malum coğrafi yapısı gereği İtalya boyunca uzanan batı ve doğu şeklinde iki ana yol vardı sadece. Bunda öyle bir durum yok.

5- Bağlantı yolları da tıpkı İtalya'da olduğu gibi çok güzel. Fakat bunda İskandinavya ve Fransa'nın tali yollarında olduğu gibi tek şeritli, hafif ormanlık yollardan da gitmek mümkün. En azından haritanın kuzey doğu kısmı böyle. Dediğim gibi henüz çok yeni olduğundan daha çoğu yeri keşfedemedim.

6- Şehir içleri, binalar, feribot limanları falan bütün haritalar arasında görsel olarak en gelişmişi. Yolda ilerlerken önünüze değil de sürekli sağınıza solunuza bakıp duruyorsunuz.

Şimdilik ilk izlenim olarak görebildiklerim bunlar. Bu kadarıyla bile 39 lira verilebilir bu dlc'ye. Daha önce dediğim gibi tek eksik, dağlık ve virajlı yolların bu haritada da gelmemiş olması. Ama harita bunun haricinde bütün olarak oldukça güzel.

Bonus; 1.33 güncellemesiyle oyunun fiziği üzerinde de gelişme yaşanmış. Çekicilerin gövdesi virajda artık daha belirgin yatıyor. Fakat bu tatlı sert bir yapıda. Süspansiyon ayarları ve sönümlemesi de bir miktar geliştirilmiş. Baltık dlc'si bununla beraber daha keyifli olmuş.
Ellerine sağlık simdi alsam da vakit yok oynayacak o yüzden indirime girince bende alırım güzel haritaya benziyor...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,910
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ellerine sağlık simdi alsam da vakit yok oynayacak o yüzden indirime girince bende alırım güzel haritaya benziyor...
Teşekkür ederim.. Biraz daha oynama şansı buldum yaklaşım 1500 km kadar daha yaptım. Cidden duble olmayan, tek gidiş gelişli yollar ve etrafında ki manzaralar çok güzel olmuş. Yerleşim bölgeleri falan çok güzel olmuş. Haritayı gerçekten beğendim. Belli kasmışlar bayağı. Üstelik 1.33 güncellemesiyle gelen yağmur efektlerinde ki gelişme de işe yaramış. Artık sileceğin sildiği alanların izi çıkıyor, silemediği alanlarda yağmur birikiyor. Silecek yukarı doğru kalkıp sildiğinde biriken sular toplu şekilde camın yanından aşağıya iniyor. Üstelik bu güncellemeden önce yağmur sıklığını kapatmıştım çünkü yağmur yağınca oyun kasmaya başlıyordu. Artık onu da halletmişler kasmıyor oyun. Yukarıda bahsettiğim çekici fizikleri ve bu gelişmeyle birlikte harita cidden zevkli hale gelmiş. Parası ve vakti olanın alması taraftarıyım diyebilirim.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
bu aralar pc ye çok geçemiyorum malum final zamanı. finallerden sonra etkinliklere elimden geldiğince katılırım.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen

Herkes alsa oralarda konvoy da yaparız ama şuan gene de pahalı bence. SCS çok sevdi bu dlc satma işini bence. Sürekli dlc olarak çıkarıyor herşeyi. 20₺ civarında olsa alınırdı bence.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Geçen indirimlerden ats aldım. Ets2 den sonra mutlu etmedi beni halbuki çok hevesliydim burunlu tırlara. Keşke diyorum italya dlcsi falan alsaydım aynı paraya

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Geçen indirimlerden ats aldım. Ets2 den sonra mutlu etmedi beni halbuki çok hevesliydim burunlu tırlara. Keşke diyorum italya dlcsi falan alsaydım aynı paraya

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ATS ilk çıktığı zamanlarda almıştım. ETS'den hallice olduğu zaten videolarda belli oluyordu ama gene de aldım. Bende beğenmedim. Zaten pek de tutmadı. DLC'side az.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
ATS ilk çıktığı zamanlarda almıştım. ETS'den hallice olduğu zaten videolarda belli oluyordu ama gene de aldım. Bende beğenmedim. Zaten pek de tutmadı. DLC'side az.
Valla ilk çıktığı zamanlar korsan olarak oynamıştım sevmiştim. Aradan geçen yıllar fikrimi değiştirmiş demekki :D Multiplayer kitlesi daha aklı başında diyorlar ama o denenebilir çünkü ben ets2 de mp yi bıraktım artık dayanamadığımı düşünerek

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım