KAPALI Focus 3.5K Arka Çamurluk Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba Otopark forum. Merak ettiğim bir şey var. Bu konuda sizlere danışmak istedim.

Focus 3.5 'larda arka çamurlukta her iki tarafta da aşağıdaki resimdeki gibi dışa doğru bükülmeler var.
Benim merak ettiğim şey, acaba bunlar rot balans ayarı kaynaklı tekerin çamurluğu bükmesinden mi kaynaklanıyor yoksa aracın tasarımı bu şekilde mi yapılmış?

İlk fark ettiğimde kaza yapılmış zannetmiştim. Baktım ki aracın her iki yanında da aynı şekilde. Bu sebepten aracın tasarımından kaynaklı olabileceğini düşünmeye başladım.

NOT: Resim alıntıdır. Göstermek için resimde dediğim şeyi işaretledim.
1.PNG

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk ne diyorsun mevzuya :)
Daha önce benim de dikkatimi çekmişti. Hatta tepesine dikilip acaba bunu niye böyle yapmışlar diye düşünmüştüm. Hatta kendi kendime rahatsız mısın lan sen diye de söylenmiştim :D Neyse, aklıma iki ihtimal geldi; birincisi herkes gibi tasarım, ikincisi de paçalık takılırsa dışarı doğru çıkıntı yapmasın diye, tamponla benzer hizada dursun diye yaptılar herhalde dedim.

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Aynı yerde benzer çıkıklığı dün megane sedanda görmüştüm. İlk gördüğümde deformasyon sonucu olduğunu düşünmüştüm fakat bu buşlığı görünce tasarımsal bir detay olduğunu düşünmeye başladım.

EDİT: Herhangi bir kaç ilandaki megane sedana baktım onlarda da var. Beyaz renk ve çapraz açıda belli oluyor.
Screenshot_2019-01-05-03-14-04~2.png
Fotoğrafın alındığı ilan : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-megane-1.5dci-icon-paket-edc-618769192/detay

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Bazen inanılmaz bir şekilde küçücük bir parça çok önemli bir görevi yerine getiriyor ...

Mesela bu küçücük şeyin aracın tamponuna çamur sıçramasına engel olacağına ben inanmazdım ama bu alelade konulmuş bir çıkıntı değil . Simülasyonlarda - rüzgar tunellerinde hesaplayıp ona göre yapılmıştır .

(Bu benim tahminim)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Benim bildiğim mevzu şu; Avrupa’da aracın çamur sıçratması ile ilgili bir kısıt var ve o sebeple o ufacık çıkıntı mevcut. Hatta XC-40 ta üst donanım paketinde geliyor o kanatçıklar, çünkü alt donanım paketindeki jantın genişliği tampondan dışarı çıkmadığı için o detaya gerekte kalmıyor. XC-40 ile ilgili kısmı bir dergide okumuştum diye hatırlıyorum ancak geçmiş zaman :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım