Trafikte nefret ettiğiniz tipler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Duran park halindeki araca bisiklet çarpmıştı aracın farkı kırılmıştı annem panikleyip kızın eline koluna bakarken ben kırılan fara bakıyordum dönüpte ne olucak bu farın parası diye dellenmeye başlayınca benim burda kolum acıdı aracı buraya neden parkettiniz nidalarıyla karşılaştım ve bi anda iyileşen kolla bisikklet ile pedala asılan bir cisim gelde cinnete gelme

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
G***ne başına makyaj yaparken araba kullanan ablalar. Bugün itibariyle kendileriyle ilk defa karşılaşmış bulundum ve tanışır tanışmaz sürücü ablamız beni beğenip yakın temasta bulundular. Evet, trafik kazası geçirdim. İçinde 4 adet bayan bulunan 2015 model kırmızı bir Polo ile münasebetim oldu yaklaşık iki saat önce. Değerli ablamız aynaya falan bakmadan R'ye takıp tapagaz geri giderken bana çarpmış bulundu. İnanır mısınız bir de bir şey olmamış gibi kaçtılar kendileri. Yaklaşık iki saattir hastanedeyim, ayak bileğimde orta, bütün bacağımda hafif bir zedelenme var. Çok şükür daha da kötü olmadı diye kendimi telkin ediyorum. Bir yandan da 2 hafta sonra gerçekleşecek olan Veteran Karate Turnuvasına bu bacakla katılabilecek miyim diye düşünüyorum. Velhasıl kelam; ilk cümlemde bahsettiğim tiplerle bu akşam tanışmış bulundum ve kendilerinden ziyadesiyle nefret ediyorum...
Çok geçmiş olsun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,433
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
- Ayarsız far, özellikle göz yakan ayar tutmayan çakma xenon kullananlar delirtir. Bunlara ve gereksiz arkadan taciz edene yol verir, arkasına geçer uzunları yakarım, acımam. Kendi arabamın aldığımda üstünde olan xenon'ları beni utancımdan yerin dibine soktu da hiç acımadım, çıkarıp attım. Herhangi bir prestij kaybım olmadı.
- Kazaya sebebiyet verecek şekilde sıkıştırarak makasa kalkışan sonradan görme zenginler. BMW markasından soğuttular beni. Tehlikeli derecede hareketler yapmadan makas atana ses çıkarmıyroum. Ama altındaki pahalı BMW'ye güvenenlere gücümün yettiğince yol vermem.
- Emniyet şeridinden gidenler. Gerçek ambulans, itfaiye, polis vb. araç değilse kesinlikle yol vermem. Kapalı camının arkasından elini parmağını sallayarak tehdit eden makam şöförü bile oldu. Hayatta yol vermem.
- Sol şeritteyken önümde trafik yavaşlatan tır veya 50 metre ileride kırmızı ışıktan duran trafik varken arkadan selektörlü kornalı taciz eden "gerizekalılar"a da kayıtsız kalamıyorum.
- 10 yıl önce yolda görse sahibine küfredeceği arabaları sonradan para görüp alabilmiş bazı görgüsüz hanımlar... Hem arabayı şuursuzca kasap gibi kullanıyor, hem de trafik kurallarından bihaber... Her yer kendilerininmiş gibi giden ve önleri kesilirse çirkeflik yapan edepsiz kişilere de sadece kadın oldukları için efendi davranamıyorum.
- Bu hanımların bir de yaya versiyonları var. Kendileri yanlışlıkla kaldırımdan gidiyorsa bile küçük çocuğunu mutlaka yol tarafında taşır. Dümdüz pırıl pırıl yürünebilen kaldırım varken yoldan bebek arabasıyla giden ve yaya geçidi olmayan yerlerde yola bakmadan bebek arabalarıyla yola fırlayan anne müsveddelerine çocuklar korkmasın diye korna çalmıyorum. Ama dayanamıyorum ağzımı bozuyorum. Gördüm mü 1km öteden kendimi her türlü saçma hareketlerine hazırlıyorum.
- Eskiden yolların kasapları halk otobüsleri, gebze-harem minibüsleri ve taksiciler olarak bilinirdi. İnanın çoğuyla rahat şekilde anlaşabiliyorum ve kolay kolay beni sıkıştıran tehlikeye atan pek çıkmıyor. Yeni cellat trendi filo kiralama plakalığına sahip beyaz şirket araçları ve beyaz Ducato, Sprinter tarzı okul taşıtları.
Şirket araçlarını kendi arabaları gibi kullanmayan terbiyesizleri hem kıymet bilmez emanete hıyanet eden tipler olarak görüyorum, hem de keçinin yemesini bilmediği ot başını ağrıtır misali başka canları yakma potansiyelleri yüksek olduğu için şiddetle kınıyorum.
Okul taşıtları ise yeni peydah oldu. Benim çocukluğum öğrenciliğim zamanındaki okul taşıtları bugünkü gibi sıkı denetimli, kemer zorunluluğu olan araçlar değildi ama şoförü "ben bu araçta emanet çoluk çocuk taşıyorum" diye düşünür, iki kat dikkatli giderdi. Şimdikiler kargo şirketlerinin araçlarından beterler ve gerçekten trafiği tehlikeye atacak hareketler yapıyorlar. Can taşımasalar kendilerine acımam, araçlarındaki masum canlara dua etsinler.
- Bir de kırmızı ışık ihlali yapanlara deliriyorum. Tahammül edilemez bir ihmalkârlık, mermiye kafa atmakla eşdeğer bir şey.

Acemi sürücülere asla kızmam, yardımcı bile olmaya çalışırım. Sol şeridi kapatanlara, aynalarında makyaj tazeleyen hanımlarımıza, sinyal unutan asfalta adapte olamamış tiplere filan en fazla sitemkâr olurum. Apaçilikten, eğitimsizlikten veya gençlikle tecrübesizliğin harmanlanmasıyla araçlarının limitlerini hiçe sayan tiplere karşı da temkinli olurum, hemen art niyete yormam. Nefret ettiğim söylenemez. Ama yukarıda madde madde saydığım tipler tamamen art niyetli oldukları için çıldırıyorum.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
- Ayarsız far, özellikle göz yakan ayar tutmayan çakma xenon kullananlar delirtir. Bunlara ve gereksiz arkadan taciz edene yol verir, arkasına geçer uzunları yakarım, acımam. Kendi arabamın aldığımda üstünde olan xenon'ları beni utancımdan yerin dibine soktu da hiç acımadım, çıkarıp attım. Herhangi bir prestij kaybım olmadı.
- Kazaya sebebiyet verecek şekilde sıkıştırarak makasa kalkışan sonradan görme zenginler. BMW markasından soğuttular beni. Tehlikeli derecede hareketler yapmadan makas atana ses çıkarmıyroum. Ama altındaki pahalı BMW'ye güvenenlere gücümün yettiğince yol vermem.
- Emniyet şeridinden gidenler. Gerçek ambulans, itfaiye, polis vb. araç değilse kesinlikle yol vermem. Kapalı camının arkasından elini parmağını sallayarak tehdit eden makam şöförü bile oldu. Hayatta yol vermem.
- Sol şeritteyken önümde trafik yavaşlatan tır veya 50 metre ileride kırmızı ışıktan duran trafik varken arkadan selektörlü kornalı taciz eden "gerizekalılar"a da kayıtsız kalamıyorum.
- 10 yıl önce yolda görse sahibine küfredeceği arabaları sonradan para görüp alabilmiş bazı görgüsüz hanımlar... Hem arabayı şuursuzca kasap gibi kullanıyor, hem de trafik kurallarından bihaber... Her yer kendilerininmiş gibi giden ve önleri kesilirse çirkeflik yapan edepsiz kişilere de sadece kadın oldukları için efendi davranamıyorum.
- Bu hanımların bir de yaya versiyonları var. Kendileri yanlışlıkla kaldırımdan gidiyorsa bile küçük çocuğunu mutlaka yol tarafında taşır. Dümdüz pırıl pırıl yürünebilen kaldırım varken yoldan bebek arabasıyla giden ve yaya geçidi olmayan yerlerde yola bakmadan bebek arabalarıyla yola fırlayan anne müsveddelerine çocuklar korkmasın diye korna çalmıyorum. Ama dayanamıyorum ağzımı bozuyorum. Gördüm mü 1km öteden kendimi her türlü saçma hareketlerine hazırlıyorum.
- Eskiden yolların kasapları halk otobüsleri, gebze-harem minibüsleri ve taksiciler olarak bilinirdi. İnanın çoğuyla rahat şekilde anlaşabiliyorum ve kolay kolay beni sıkıştıran tehlikeye atan pek çıkmıyor. Yeni cellat trendi filo kiralama plakalığına sahip beyaz şirket araçları ve beyaz Ducato, Sprinter tarzı okul taşıtları.
Şirket araçlarını kendi arabaları gibi kullanmayan terbiyesizleri hem kıymet bilmez emanete hıyanet eden tipler olarak görüyorum, hem de keçinin yemesini bilmediği ot başını ağrıtır misali başka canları yakma potansiyelleri yüksek olduğu için şiddetle kınıyorum.
Okul taşıtları ise yeni peydah oldu. Benim çocukluğum öğrenciliğim zamanındaki okul taşıtları bugünkü gibi sıkı denetimli, kemer zorunluluğu olan araçlar değildi ama şoförü "ben bu araçta emanet çoluk çocuk taşıyorum" diye düşünür, iki kat dikkatli giderdi. Şimdikiler kargo şirketlerinin araçlarından beterler ve gerçekten trafiği tehlikeye atacak hareketler yapıyorlar. Can taşımasalar kendilerine acımam, araçlarındaki masum canlara dua etsinler.
- Bir de kırmızı ışık ihlali yapanlara deliriyorum. Tahammül edilemez bir ihmalkârlık, mermiye kafa atmakla eşdeğer bir şey.

Acemi sürücülere asla kızmam, yardımcı bile olmaya çalışırım. Sol şeridi kapatanlara, aynalarında makyaj tazeleyen hanımlarımıza, sinyal unutan asfalta adapte olamamış tiplere filan en fazla sitemkâr olurum. Apaçilikten, eğitimsizlikten veya gençlikle tecrübesizliğin harmanlanmasıyla araçlarının limitlerini hiçe sayan tiplere karşı da temkinli olurum, hemen art niyete yormam. Nefret ettiğim söylenemez. Ama yukarıda madde madde saydığım tipler tamamen art niyetli oldukları için çıldırıyorum.
Duygularıma tercüman olmuşsunuz valla ağzınıza sağlık.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Sesi sonuna kadar açıp kendisi dinlediği o berbat sesi bize de dinleten tipler. Hadi sesi açtın o cam niye açık. Allah'ı bilmem ama rüzgar çarpar apaçi kardeş.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sol şeritten yaldır yaldır gelen kendini bilmeden selektör atıp arkadan artistlik yapan genellikle(%98.45 şirket aracı, kiralık) beyaz gri Fluence veya Symbol'ler.
Bir de makas atıyorlar internette patlayan bir çok örneği mevcut.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
bundan 1 sene once bagdat caddesınde sagdan gıdıyorum ama hızım 30 -40 cıvarı yanı ne asırı hızlıyım nede yavas.yogun akıcı bır trafık denır ya o var gıtmeye calısıyorum ıste. sagdan bır hanım ablamızın jipi ile ara sokaktan arabaları gormesıne ragmen agzında sakız umarsızca cıkmaya calısması sonucu onumdekı arac kornaya asıldı duramadı cat dıye vurdu hanım ablamızın sol on camurluguna. bende hafıf dalmısım cat dıye frene asıldım mılım durdum. sansıma arkamda gerıden bır motorcu gelıyormus harleyı var bole afılı afılı o da bı anlık hamleyle duramayacagını dusunup kendını motordan attı ama bu bıldıgınız fılm sahnesı gıbı gerceklesırken aynamdan ızlıyorum . motor suruklenmeye basladı ıcımden dua edıyorum nolur sensorlerım kırılmasın tampon gıtsın sadece dıye oda bana mılım durdu. sonuc mu ? kadın arabadan korkudan cıkamadı meger telefon sakız ıkılısını yapmıs cazgır olmaya calıstı baktı yemedı motorcu onca hasarına kufredıp gıttı ben yoluma gıttım adam ugrasıyordu orda.

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
kesinlikle yolda gördüğüm herhangi bir renk ve kombinasyonda renault fluence , tofaş, toros-tx, linea, bilimum şirket araçlarından nefret ediyorum. tamam kiminin gücü o kıytırık tenekelere yeter ihtiyacını onunla giderir sonuna kadar saygı duyarım. ama bu trafiğin de bir kuralı var değil mi ? daha dün bir tofaşçıyla mevzu yaşadım günü karakolda bitirmek zorunda kaldı.
Ayrıca kendini trafiğin kraliçesi sanan hanım ablalara da sesleniyorum : '' ablacığım döneceğin kavşağa daha 1 kilometre var gözünü seveyim sol şeride geçip yavaş yavaş gitmene gerek yok !''

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Sağ dan yardir yardir gidenlere ifrit olurum.Bunlar 200 metre önünde araç olduğu vakit gaza abanip orta şeritte olan benim önüme kırıp oraya girmek isterler bende 79 model ihtiyar delikanlım ile gaz pedalını döşeme yapıp onları oraya sokmam ve sağ şeritte yardirarak gitmenin cezası olarak kızaklama fren yaptırarak odetirim :)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Sağ dan yardir yardir gidenlere ifrit olurum.Bunlar 200 metre önünde araç olduğu vakit gaza abanip orta şeritte olan benim önüme kırıp oraya girmek isterler bende 79 model ihtiyar delikanlım ile gaz pedalını döşeme yapıp onları oraya sokmam ve sağ şeritte yardirarak gitmenin cezası olarak kızaklama fren yaptırarak odetirim :)
Sol şeridi işgal eden kağnılar sağolsun ben de hep sağ şeritten yardırırım. Neresi boşsa ordan giderim stres yapmaya gerek yok :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
-Çakarlı Passat. B.ktan bir kurumun b.ktan bir müdürüdür kesin. İstanbul ve Ankara'da çok var bunlardan.
-Dolmuşcular.
-Arkasında bilimum modifiye firmasının logosu bulunan Scirocco ve Leon sahipleri.
-Hata yaptığının farkında olup, sen tepki görünce artistlenen tipler. Cumartesi giriyorduk birbirimize böyle bir salakla.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Aynaya bakmadan yola atlayan bi anda duran ve ya şerit değiştirenler, ışıklarda 5. arabayken yeşil yanmadan kornaya basanlar, yol vereceğini anlaması için sinyal verdiğin halde dibine girip taciz edenler ve bağlantı yollarına kaynak yapmaya çalışanlar. Bizim gibi insanların bu hayattaki en büyük zevklerinden biri araba kullanmak, İstanbul'da bu tipler yüzünden eziyet oluyor işte, napalım olduğu kadar tadını çıkarmaya çalışıyoruz.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34

Hocam sen bayağı içerlenmişsin bu duruma ahahahahah herşeye harfiyen katılıyorum bu mesajı sabitleyin bi yere :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım