KAPALI Opel astra k 1.4 turbo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Meraba arkadaşlar sitede yeniyim sizden bilgi almak istiyorum 2011 de ehliyetimi aldım ve 2014’de astra j 1.4 turbo sahibi oldum 135k da sattim sevmediğim tek yönü ağırlığıydı rakiplerinden 200 kilo kadar ağır şimdi arabasız kaldim astra k bakıyorum ablamda %85 engelli raporu var O yuzden ucuza gelecek onun uzerine alacağım astra K kullanan bana fikir verebilirmi bi alt kasadaki hatalari duzeltmisler mi ? Yardım ederseniz sevinirim

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Şimdi, forumlarda arama yapıp da buraya gelecek arkadaşlar için kısa özet geçeyim. Dip not olarak da söyleyeyim, opel sahibiyim.

1- Civic 1.5 turbo toparlanana kadar astra geçermiş: http://www.zeperfs.com/duel3085-6717.htm . Civic rs'i bmw 320ied'lerle deniyorlar. Leon fr ile deneyenle de gördüm ama 120'den sonra alaka yok. Astra önce o 1400 kg cüssesini kaldırıp hızlansın sonra konuşalım. 0-100 verileri 1.6 atmosferikle benzer.
2- 525d kısmını görmedim sayıyorum. Çünkü ya 525'te problem olmalı, ya da "gaza basıp gitmeye mi çalışıyor o astra" diye düşünüp sonradan basmalı.
3- Opel'de sorun yok denmiş. Kendi arabamı ve çevremdekileri tanımıyormuşum :) Onu da öğrendik bugün.
4- Civic 1.8'in 115'lik astra tarafından geçildiği iddia edilmiş. Civic (ender bulunsa da) manuelse, 1.4 140'lık ile bile dinlene dinlene oynar.
5- Honda'nın "bağırmaktan başka bir şey yaptığı yok" denmiş. Herhangi bir model 1.6 manuel civic ile, 115'lik astra h-j lerin denemesini görmek isterdim :) Mesela şunun gibi:
6- Demek ki arkadaşın altında +180-200 hp opel olsa yolda m3 falan kalmayacak.

Son olarak, geçenlerde bir tane astra j arkama geldi. 1.6 cdti 136 hp 320 Nm tork. Üff tork da var ya. Bende 230 Nm'cik var. Yol boştu, selektör yaptı. Gaza yarısına kadar bastım bilerek. Bu, hızlandığımı düşünüp gazı kökledi.

Herhalde "ulan turbo yazıyor ama 140'lık galiba, tabi bende de tork var ehehuehu" yapmıştır içeride. Çünkü yarı gazda arkama gelince selektör hızlandı, gaza geldi. Ben de gazın kalan yarısına da bastım. En son bıçkın delikanlı aynada uzak bir yerde görünüyordu. İleride sağa girerken arkasında cdti yazdığını okudum sadece :)
Arkadaşda hondacı çıktı ben hicbir hondaya yenilmedim tokatlanmadim kafa kafaya kaldığım hondalarda oldu astra j yi bir arkadasima sattim 1.5 t hondayla açığız istediğiniz gibi.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
benim tartima laf ediyor bak hele ya benim anlamadığım simdi neden sidik yarışına girdik ben kendi mal varlığım ile ovunmem mal mulk allahindir biz emanetciyiz ben marka olarak opeli sevdigim için opel aliyorum gidip bir jeep alacak paramda var gidip range alacak paramda var gidip s600 alacak paramda var bizim alacağımız araba mutevazi olmak zorunda hava atmakdan hoşlanmıyorum asla ama sen olayı sidik yaristirmaya getiriyorsun yaşça büyük olabilirsin ama bizde sultanahmette turist değiliz tutturmussunuz bir honda vw. 1.5 sene hamburgda kaldım orda kendim icin bir araba kiralamak istedim passatlar falan vardı 25 euro günlük kirasi almaya kalkiyim dedim gurbetci bi arkadasim vw buranin en dandik arabasi dedi ve opelden yine şaşmadım.
Ben vw veya honda savunmadim baskasi yazdi baslikta onlari yanliz . Sizinle yarismiyorum . Benim yarisacagim insan farkli zaten .
Sen hep 2. alip tukuyorsaniz dersen sen kimle konustugunu bilmiyorsun demek zorunda kalirim haliyle :)
Bu arada cahilligini anliyorum ama ben benim meslegim yurtdisinda calismak zaten . Orada opel de vw de honda da farksiz degil birbirinden . Al birini vur otekine

Moderatör tarafında düzenlendi:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,659
1
5,183
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Arkadaşda hondacı çıktı ben hicbir hondaya yenilmedim tokatlanmadim kafa kafaya kaldığım hondalarda oldu astra j yi bir arkadasima sattim 1.5 t hondayla açığız istediğiniz gibi.
Bu konuda bahsi geçen araçları kullandım. Astra 1.4 turbo, civic 1.5 turbo, civic 1.6, astra 1.6 vs vs.

Velhasıl kelam, hayal görmek güzel şey.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Ben vw veya honda savunmadim baskasi yazdi baslikta onlari yanliz . Sidik yaristirmiyorum . Benim sidik yaristiracagim insan farkli zaten .
Sen hep 2. alip tukuyorsaniz dersen sen kimle konustugunu bilmiyorsun demek zorunda kalirim haliyle :)
Bu arada cahilligini anliyorum ama ben benim meslegim yurtdisinda calismak zaten . Orada opel de vw de honda da farksiz degil birbirinden . Al birini vur otekine
Velhasili kelam turkiyedeyiz degil mi turkiyede bir arabayı kotulemek icin ondan daha iyisine sahip olmak lazım ben her türlü arabaya bindim ve fiyat performans olarak sevdigim araba opeldir astra 1.4 turboda performansli araba ben stage 1 yazilimla 160 bg aldim 6 ileri manuel sanzimanla memlekete giderken (batman) otobanda ibre sonunu 5.viteste görmüştüm. 525d Eniştemde bilincli bir yarıştı.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Velhasili kelam turkiyedeyiz degil mi turkiyede bir arabayı kotulemek icin ondan daha iyisine sahip olmak lazım ben her türlü arabaya bindim ve fiyat performans olarak sevdigim araba opeldir astra 1.4 turboda performansli araba ben stage 1 yazilimla 160 bg aldim 6 ileri manuel sanzimanla memlekete giderken (batman) otobanda ibre sonunu 5.viteste görmüştüm. 525d Eniştemde bilincli bir yarıştı.
Bir arabayi kotulemek icin ondan daha iyisine sahip olmak lazim dogrudur lakin opelden bahsediyoruz . Ben tek tek yazayim ornek olarak opel vw honda vb araclari almak zor degil . Pahali markalar degiller . Dolayisi ile ondan daha iyi arac sahibi olmak lazim cumlesi ust segment araclara sahip olanlar icin gecerli . C segment araca sahip insanlar bunu soylememeli .
Herkes bir opel honda vb araclardan daha iyi araclara sahip olabilir cunku bu markalar pahali degiller .

Son düzenleme:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Bir arabayi kotulemek icin ondan daha iyisine sahip olmak lazim dogrudur lakin opelden bahsediyoruz . Ben tek tek yazayim ornek olarak opel vw honda vb araclari almak zor degil . Pahali markalar degiller . Dolayisi ile ondan daha iyi arac sahibi olmak lazim cumlesi ust segment araclara sahip olanlar icin gecerli . C segment araca sahip insanlar bunu soylememeli .
Herkes bir opel honda vb araclardan daha iyi araclara sahip olabilir cunku bu markalar pahali degiller .
2011 de ehliyet aldim 2014 de astra sahibi oldum demistim ben e60 530d xdrive sahibide oldum ama ben benzinci her arabayida kullandim her arabayada bindim biz mutevazi bi sehirde yaşıyoruz o yüzden pek yuksek araba almak istemiyoruz çünkü bilirsiniz ki nazar goz takla attirir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2011 de ehliyet aldim 2014 de astra sahibi oldum demistim ben e60 530d xdrive sahibide oldum ama ben benzinci her arabayida kullandim her arabayada bindim biz mutevazi bi sehirde yaşıyoruz o yüzden pek yuksek araba almak istemiyoruz çünkü bilirsiniz ki nazar goz takla attirir.
E60 530d xdrive yasadigim yerde oldukca normal bir araba o yuzden bana anormal gelmiyor . Dedigim gibi opel ucuz bir markadir keza takildiginiz honda vw de ucuzdur . Aralarindan herhangi biri is gorur .

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
E60 530d xdrive yasadigim yerde oldukca normal bir araba o yuzden bana anormal gelmiyor . Dedigim gibi opel ucuz bir markadir keza takildiginiz honda vw de ucuzdur . Aralarindan herhangi biri is gorur .
Yahu ben tarih vermisim bak o zamanlar bu araba zamaninin kalitelilerindendi 2010 mode di benim e60 joystick vitesti yani yeniydi o zamanlar 1 yasindaydi zaten 2011 aralik da f10 geldi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,331
46,023
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende Ford seviyorum ama başka markalara da olmaz demiyorum. Neticede seviyor olmam bana bedava verecekleri anlamına gelmiyor. Paramın karşılığını daha iyi veren bir araç bulursam niye tercih değiştirmeyeyim ? Eğer hemen araç almak gibi bir zorunluluğunuz yoksa bu yıl içinde yeni peugeot 308 tanıtılacak. Gt versiyonu da olacak ve 200-220 hp gibi güçlerden bahsediliyor. 8 ileri yeni tam otomatik şanzımanı, kaliteli iç mekanı ve güzel sürüşüyle çoğu ihtiyacı karşılayacaktır. Yeni 508'de neler yapılabildiğini gördük. Yerinizde olsam beklerdim. Sonuçta engelli indirimiyle alınan aracı yenileyebilmek için bildiğim kadarıyla bir 5 yıl beklemek gerekiyor. Az süre değil.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Hadi gerek yok 1.5 turbo civic'e de. Ondan 200 kg daha ağır, 2 hp daha düşük insignia var. Gel yuttur :)
Ya insignia dedigin araci biz 3 sene kullandik ağır bir arac opel agirligini sasiden veya sundan bundan almiyor kullandigi kaporta kalitesinden alıyor ben neden eski aracima bu kadar güveniyorum biliyomusun cunku stage 1 di ve turbo buyutmesi yapmıştım lpg ile kullaniyordum ama benzine aldığımda guzel bir top speed ve ivmenlenme aliyordum. İnsignia gsila bile kapışırım gecer veya gecmez sofore bağlı birazda.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Bende Ford seviyorum ama başka markalara da olmaz demiyorum. Neticede seviyor olmam bana bedava verecekleri anlamına gelmiyor. Paramın karşılığını daha iyi veren bir araç bulursam niye tercih değiştirmeyeyim ? Eğer hemen araç almak gibi bir zorunluluğunuz yoksa bu yıl içinde yeni peugeot 308 tanıtılacak. Gt versiyonu da olacak ve 200-220 hp gibi güçlerden bahsediliyor. 8 ileri yeni tam otomatik şanzımanı, kaliteli iç mekanı ve güzel sürüşüyle çoğu ihtiyacı karşılayacaktır. Yeni 508'de neler yapılabildiğini gördük. Yerinizde olsam beklerdim. Sonuçta engelli indirimiyle alınan aracı yenileyebilmek için bildiğim kadarıyla bir 5 yıl beklemek gerekiyor. Az süre değil.
Hemen arac almam lazım babanin arabasini kullanıyorum peugeot sevdigim bir marka ama bazi sebeplerden dolayi uzağım 5 yil beklemem gerekiyor evet ama sevdigim bir arabaya 5 yil binerim sonunda sen gibi bir kardeş çıkıp güzel bir fikir verebildi.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
hadi mütevazılığından astra'ya biniyon da aslan besleyen yemini esirgemez niye lpg takıp işkence ediyon canavara.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
hadi mütevazılığından astra'ya biniyon da aslan besleyen yemini esirgemez niye lpg takıp işkence ediyon canavara.
ncCw3T8HFNZ_0CLcXgmBdF-uURvaghpA5ptodkW0MppWRwfNyBDe0DGSeRaRTwG5NiVA34HKecI_2eOdWSEqw14SQlKNC1d900pY2A8fctmblA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım