KAPALI A4 vs C180

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaslar merhaba,
Baslikta belirtilen 2 aractan birini bir abime engelli otv indirimi ile almayi dusunuyoruz. C180 comfort paket ve metalik renkli olacak, A4 1.4 TFSI Design isitmali koltuk, metalik renk opsiyonlu falan olacak. Bugun 2 aracida surduk. Su an arkadasta 170 lik 118i var ve arkadan cekisi 6 yildir kullandigi icin alismis vaziyette. Eger c180 alirsa 1 satar, a4 alirsa 1 i satmaz. Ayrica c180 distan tampon modifikasyonu istiyor gibi, bu elegance paket oluyor galiba onun tamponunu takmayi dusunuyor, sizce ne kadara alir bu tampon paketini orijinal? Ayrica 16” janta dayanamayacagi icin 18” jantta alacak. Audide 17” oldugu icin belki almaz. Donanim olarak 2 araci karsilastirdik, neredeyse komple ayni, audide isitmali koltuk ve dis dolu paket kromajli tamponlar var, mercedeste iste carpisma onleyici otomatik park falan var. Simdi, surus olarak c180 bize daha cezbedici geldi, motoru sanki cok azicik daha iyi ve ayrica yeni 9gtronic baya basarili olmus, cok begendik. Audinin islak dsg evet, ama o klasik dsg ruhsuzlugu var. Gel gor ki Audi’nin icine binince ve surunce kesinlikle daha kaliteli oldugunu anliyorsun. Tabi bunlar kisa test surusu yorumu, bu arabayla birkac gununu surerek geciren ya da bu iki aractan birine sahip olan varsa yorumlarini bekliyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu da bulabildigimiz bir uzun yol kaniti :D depo full e yakin muhtemel ama range 250 :D

Ekli dosyalar

• E3FDBAF2-7F73-4349-A4D6-52BCBF1AFB48.jpeg
    E3FDBAF2-7F73-4349-A4D6-52BCBF1AFB48.jpeg
    148.4 KB · Görüntüleme: 331

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Boşver abi, sabaha kadar tartışırız bu konuyu, zaten Gökhan abi 18" rftsiz arabasını, isterse alt takım yarı ömrüne düşsün, gider yeniletir umrunda olmaz.

Bu arada, sizlerde de forum çok yavaş mı şu an?
Dediğim gibi özgürüm bu konularda kesin bir kural yok. Hani cıvata değil ki bu ağzı uymuyor, zorlasak da takamayız diyelim. Risk meselesi. Ben kendi aracımın jantını değiştirmeyi düşünüyorum; baktım resmi siteye 1.0 - 1.5 - 1.6 motorlar için 17 inç ebattan daha yukarı opsiyon yok. Dolayısıyla ben gidip aracıma 18 inç takmam. Taksam ne olur ? Tabii ki kullanmaya devam ederim ama fabrikasyon üretimi zorlamış olurum. Rft'de de durum budur. Tercih meselesi denebilir.

Evet, forum acayip yavaş. Yenile diyorum on saat sonra tepki veriyor. Bildirime tıklıyorum on saat sonra gösteriyor.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben olsam ikisi arasinda kesinlikle C180 alirdim, audi'de ic mekan guzel ama 1.4 tfsi motor da dsg sanzimanda merco karsisinda bir tik geride kaliyor.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
benim yazlik 18 inc rft, kislik lastik siparisi verirken yetkili servise dedim ki rft olmayan lastik alsam ne olur, alt takima zarar verirsin garantiden karsilamayiz dediler, tabi beni korkutmak icin mi soylediler gercekten alt takima zarar verebilecek bir durum var mi bilmiyorum, soyleyen kisi yetkili servisin mekanik sorumlusuydu.
18 inc kislik rft aldim sert ama ben begendim :D

Yok ya, yalan o, sansina milletin arabasinin alt takiminda sikinti cikmis, sonra hmmm rft takmadik ondandir demisler, daha yumusak bir lastik arabaya neden zarar versin :D o zaman soyle, 16” jant takili araba 18” jant takalim, sonra suspansiyon ayarini yeniden ayarlayalim...

Son düzenleme:

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
Suan yeni otv yasasiyla birlikte otvsiz fiyat 90.000 tl otvli 169.000 tl olarak okumustum yasa yururluge girdi mi bilmiyorum ancak size sunu net bi sekilde soyluyebilirim ki suan sahibindende engelliden engelliye 1.800 km de 40.yil 320ied var ve bu araba kacmaz kesinlikle harman kardin nbt ekran dakota taba rengi doseme hafizali koltuk 140.000 tl istiyor bunu kacirirsaniz buyuk bir hata olur

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Suan yeni otv yasasiyla birlikte otvsiz fiyat 90.000 tl otvli 169.000 tl olarak okumustum yasa yururluge girdi mi bilmiyorum ancak size sunu net bi sekilde soyluyebilirim ki suan sahibindende engelliden engelliye 3000 km de 40.yil 320ied var ve bu araba kacmaz kesinlikle harman kardin nbt ekran dakota taba rengi doseme hafizali koltuk bunu kacirirsaniz buyuk bir hata olur

Gorduk gorduk o arabayi, fakat iste arkadas kasa degisimi konusunda takik biri, yakin zamanda kasa degisecek bir araba almak istemiyor. E 5 senede binmek zorunda bu arabaya, pek haksiz degil.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Premium modeller zevk işi tabi ki ama ben araçlarda mekanik yetenek arıyorum. Bir araç tercih ettiğimde kesinlikle bana diğer rakiplerine karşı elle tutulur bir yarar sağlamalı diye düşünüyorum. S60 güvenlik ve konfor ile ön plana çıkarken Levorg her türlü yol şartında yola devam edebilmesi ve yüksek güvenlikli olması ile ön plana çıkıyor. Bir kaç ay önce Subaru Levorg ile test sürüşüne çıktım. Ciddi olarak güzel bir araç. Premium sınıfa yakın diyebilirim. Bir kaç ay önce makyaj ile daha iyi bir hale getirildi.

Tabi Türkiye'de Subaru pek bilinmediği için otomobiller ile çok ilgili olmayanlar tarafından pek tercih edilmiyor.

Abiniz için Mercedes c180 iyi bir tercih olacaktır.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
S60 eskidi, levorg premium degil ve dayanilmaz bir sanzimani var.

Konu ile alakasiz olacak ama S60 bagaj hacmi 380 litre..Saka gibi ama A3 ile ayni
Acikcasi S60'i da Bmw,Audi,Mercedes triosunun yaninda cok oyle premium olarak gormuyorum. Kotu araba mi ? Kesinlikle degil ancak o uc markayla kiyaslanacak kadar da iyi bir otomobil degil

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Audi olarak daha önce kiralık A3 Sportback kullandım A4'ü bilmiyorum, bu yüzden ikisi arasında kıyaslama yapmam doğru olmaz. Ama C180 o kadar gömüldüğü gibi değil sadece biraz narin kullanım isteyen bir araba :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Konu ile alakasiz olacak ama S60 bagaj hacmi 380 litre..Saka gibi ama A3 ile ayni
Acikcasi S60'i da Bmw,Audi,Mercedes triosunun yaninda cok oyle premium olarak gormuyorum. Kotu araba mi ? Kesinlikle degil ancak o uc markayla kiyaslanacak kadar da iyi bir otomobil degil
tamamen kisisel gorusumu soylemek istersem bana gore de Audi premium degil, ic mekan kalitesini artirmak premium olmak demekse. al seati gotur carlex design tarzi bir firmaya olsun sana premium :) ayni sanziman ayni motor. sadece kisisel gorusumdur.

carlex nedir : http://www.carlexdesign.com/en/ :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yani arkadaslar anliyorum ama bazi markalar vardir ve premium segmenttir. Su an premium oldugunu iddia eden ve olan markalar:

Mercedes
Bmw
Audi
Volvo
DS
Lexus

Aklima simdilik bunlar geldi :) volvoyu aslinda premium yapan guvenlige verdi onem.

Yalniz bizim ulkede marka algisi olarak mercedes en ust sirada, nedendir bilinmez.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Yani arkadaslar anliyorum ama bazi markalar vardir ve premium segmenttir. Su an premium oldugunu iddia eden ve olan markalar:

Mercedes
Bmw
Audi
Volvo
DS
Lexus

Aklima simdilik bunlar geldi :) volvoyu aslinda premium yapan guvenlige verdi onem.

Yalniz bizim ulkede marka algisi olarak mercedes en ust sirada, nedendir bilinmez.

baya bi konu disi olacak ama :)

toyota premium degildir ama land cruiser premiumdur diyen bir kitle de var internette :) buna ne demeli, zira ayni arac grubunda kaliteyi abartmis modellerde olabiliyor.

Bu arada landrover premium mudur ? zira yeni modellerinde kalite baya iyi...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
baya bi konu disi olacak ama :)

toyota premium degildir ama land cruiser premiumdur diyen bir kitle de var internette :) buna ne demeli, zira ayni arac grubunda kaliteyi abartmis modellerde olabiliyor.

Bu arada landrover premium mudur ? zira yeni modellerinde kalite baya iyi...

Milyon liralik arabalara sahip olan marka elbette premiumdur :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Mercedes
Bmw
Audi
Volvo
DS
Lexus

Peki marka algisi ile model farkliliklari ne olacak ? Hani turkler hep der ya mercedes e serisinden baslar diye. Premium markalarin daha cok satmak icin ucuz model uretimleride premium mudur ? Mesela mercedes a serisi premium mudur?premium markanin cikardigi giris seviyesi model degil midir a serisi

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Peki marka algisi ile model farkliliklari ne olacak ? Hani turkler hep der ya mercedes e serisinden baslar diye. Premium markalarin daha cok satmak icin ucuz model uretimleride premium mudur ? Mesela mercedes a serisi premium mudur?premium markanin cikardigi giris seviyesi model degil midir a serisi

Yani rakiplerine baktigin zaman oyle, bizler her ne kadar focus u mazdayi falan begensekte gerek fiyatiyla gerek kalitesiyle premium markalarin altinda bir kalitesi var.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yani rakiplerine baktigin zaman oyle, bizler her ne kadar focus u mazdayi falan begensekte gerek fiyatiyla gerek kalitesiyle premium markalarin altinda bir kalitesi var.
Iste ben ona karsiyim haci.bir malin kaliteli ve premium olmasini fiyatini belirlememeli. Mazda 3 un ic tasarimini ve kalitesini su an piyasada olan a serisine tercih ederim .
Soylede bakmak lazim olaya. Su otv muhabbetinden once 85 milyara 0 km 1 serisi sattilar hemde bos degildi. Bugun golf mazda 3 gibi arabalarin bosunun baslangici 85 . 2018 model dolu golf al her opsiyonu olsun 160 a gelir cok cok rahat. Biz gecen sene arkadasa 120 ye dolu a3 aldik ustelik.
Yani demem o ki c segmentinde premium kavraminin o kadarda gecerli oldugunu dusunmuyorum. Fiyatlari pahali olabilir ama kimsede a serisine mercedes demiyor acikcasi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım