KAPALI A4 vs C180

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaslar merhaba,
Baslikta belirtilen 2 aractan birini bir abime engelli otv indirimi ile almayi dusunuyoruz. C180 comfort paket ve metalik renkli olacak, A4 1.4 TFSI Design isitmali koltuk, metalik renk opsiyonlu falan olacak. Bugun 2 aracida surduk. Su an arkadasta 170 lik 118i var ve arkadan cekisi 6 yildir kullandigi icin alismis vaziyette. Eger c180 alirsa 1 satar, a4 alirsa 1 i satmaz. Ayrica c180 distan tampon modifikasyonu istiyor gibi, bu elegance paket oluyor galiba onun tamponunu takmayi dusunuyor, sizce ne kadara alir bu tampon paketini orijinal? Ayrica 16” janta dayanamayacagi icin 18” jantta alacak. Audide 17” oldugu icin belki almaz. Donanim olarak 2 araci karsilastirdik, neredeyse komple ayni, audide isitmali koltuk ve dis dolu paket kromajli tamponlar var, mercedeste iste carpisma onleyici otomatik park falan var. Simdi, surus olarak c180 bize daha cezbedici geldi, motoru sanki cok azicik daha iyi ve ayrica yeni 9gtronic baya basarili olmus, cok begendik. Audinin islak dsg evet, ama o klasik dsg ruhsuzlugu var. Gel gor ki Audi’nin icine binince ve surunce kesinlikle daha kaliteli oldugunu anliyorsun. Tabi bunlar kisa test surusu yorumu, bu arabayla birkac gununu surerek geciren ya da bu iki aractan birine sahip olan varsa yorumlarini bekliyorum.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
tamamen kisisel gorusumu soylemek istersem bana gore de Audi premium degil, ic mekan kalitesini artirmak premium olmak demekse. al seati gotur carlex design tarzi bir firmaya olsun sana premium :) ayni sanziman ayni motor. sadece kisisel gorusumdur.

carlex nedir : http://www.carlexdesign.com/en/ :)
tamamen kisisel gorusumu soylemek istersem bana gore de Audi premium degil, ic mekan kalitesini artirmak premium olmak demekse. al seati gotur carlex design tarzi bir firmaya olsun sana premium :) ayni sanziman ayni motor. sadece kisisel gorusumdur.

carlex nedir : http://www.carlexdesign.com/en/ :)

Sahsi gorusunuzdur saygi duyarim, ancak ben oyle dusunmuyorum.
E o zaman luks diye Rolls Royce Ghost alacagim Bmw 7 serisinin motorunu koymuslar. Bmw 3 serisi alacagim adamlar motor blogunu Peugeot'tan almis..Bentley alacagim ortadaki ekran Passat'tan alinmis..
Ortak parca kullanimi maliyeti dusurmek amacli hemen hemen tum markalarin uyguladigi bir strateji. Bunun premium olmakla ne ilgisi var ?
Premium denilen olgu bu mu sizce ? Ortak platformu kullanan araclarin bile hissiyatlari farklidir

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bence premium demek ön göğsün deri kaplı olması demek değildir. Konfor tutuş dengesi harika olan süspansiyondur. Yayla gibi iç mekandır. Çıt kırıldım olmayan sanziman, motor, iç akşam, elektronik aksamdir. Hem rahat hem de virajda kendini yolcu koltuğunda bulmadığın koltuktur. Yüksek hızda içeri ne kadar ses aldığıdır. 50k km de hertarafindan ses gelmeyen iç trimlerdir. Bence bu işler öyle deri kaplamayla olmuyor. Yoksa yukarda bahsedildiği gibi al bi tane d segment normal araba direksiyonu kapı üstlerini falan deri kaplat, üstüne bir de ek yalıtım malzemesi.. Al sana premium :)

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Ben olsam teredütsüz a4 alırdım. C180 gerçekten fiyatının arabası değil ve çok çirkin durmuyor mu? Amg paket araca binmiştim ve içi olsun dışı olsun sevememiştim. Taze ve güncel şanzıman olması dışında albenisi olduğunu düşünmüyorum. Yeni a4 ün tasarımını epeyce seviyorum. Performans olarak tatmin edicektir. Beyaz araba alırsanız vururum :)

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Başı okudum gerisini okumadım. Belki arada muhabbeti geçmiş olabilir ama belirtmekte fayda var. Araç 5 yıl içinde satılamaz satılırsa ötv ödendikten sonra satılabilir durumu var. Ve bence bu durumda 9G-tronic vitesi olsun kendini ispatlamış motoru olsun dayanıklılıkta Mercedes derim ben. Audi her ne olursa olsun o DSG varken almam ama uzun dönem kiralamak isterim. 1.4 dsg 180 hp motorun kol çıkarması felan derken seneler geçti ve ACT konusunda da güvenmiyorum VW grubuna 3 yıllık makine daha. Ve yarışlarda felan denenmedi. Alt alta sebepleri sıralayacak olursam:
1- Motor Mercedes (BMW n13b16 yı 270 bg yapıp Almanya da yarıştırdı senelerce psa da denenmesine rağman. Audide bu yok)
2-Şanzıman Mercedes (tork konventörlü)
3- Sürüş Audi (şahsi fikrim)
4- Görünüş;
Opsiyonluysa Audi opsiyonsuzsa Mercedes
Audi reklamında kullanılan herşey opsiyon. O görüntüyü hırçınlaştıran farlar virtual cocpit alayı opsiyon. Araba sline olsa bile arka farlar halojen. Öyle yani benim sebeplerim bunlar :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaslar, premium araba zaten icine binip surdugunuz zaman kendini hissettiriyor. Simdi ben golf yerine a3 surdugumde, jetta yerine a4 surdugumde, passat yerine a6 surdugunde fark net olarak ortaya cikiyor zaten. Evet belki maliyet anlaminda cok fark yok ama tum markalar ayni seyi yapiyor sonucta.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Başı okudum gerisini okumadım. Belki arada muhabbeti geçmiş olabilir ama belirtmekte fayda var. Araç 5 yıl içinde satılamaz satılırsa ötv ödendikten sonra satılabilir durumu var. Ve bence bu durumda 9G-tronic vitesi olsun kendini ispatlamış motoru olsun dayanıklılıkta Mercedes derim ben. Audi her ne olursa olsun o DSG varken almam ama uzun dönem kiralamak isterim. 1.4 dsg 180 hp motorun kol çıkarması felan derken seneler geçti ve ACT konusunda da güvenmiyorum VW grubuna 3 yıllık makine daha. Ve yarışlarda felan denenmedi. Alt alta sebepleri sıralayacak olursam:
1- Motor Mercedes (BMW n13b16 yı 270 bg yapıp Almanya da yarıştırdı senelerce psa da denenmesine rağman. Audide bu yok)
2-Şanzıman Mercedes (tork konventörlü)
3- Sürüş Audi (şahsi fikrim)
4- Görünüş;
Opsiyonluysa Audi opsiyonsuzsa Mercedes
Audi reklamında kullanılan herşey opsiyon. O görüntüyü hırçınlaştıran farlar virtual cocpit alayı opsiyon. Araba sline olsa bile arka farlar halojen. Öyle yani benim sebeplerim bunlar :)

Oncelikle birkac guncellemeyi sana aktarayim, zaten karar c180 de, amac bilgi paylasimi:
1. A4 de motor konumlandirmasinda dolayi 7 ileri DL381 kodlu islak stronic var
2. Artik mercedes arka ve on far grubu standart led oldu, audide de oyle oldu.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Oncelikle birkac guncellemeyi sana aktarayim, zaten karar c180 de, amac bilgi paylasimi:
1. A4 de motor konumlandirmasinda dolayi 7 ileri DL381 kodlu islak stronic var
2. Artik mercedes arka ve on far grubu standart led oldu, audide de oyle oldu.
Epeydir bakmamıştım. Arabanın karakteri değişiyot o farlarla resmen :D 2.0 da yanlışım yoksa 8hp şanzıman var. O olsa başımın üstünde yeri var ama ıslak nemli çamurlu her türlü dsg ye karşıyım Özgür :D

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Sahsi gorusunuzdur saygi duyarim, ancak ben oyle dusunmuyorum.
E o zaman luks diye Rolls Royce Ghost alacagim Bmw 7 serisinin motorunu koymuslar. Bmw 3 serisi alacagim adamlar motor blogunu Peugeot'tan almis..Bentley alacagim ortadaki ekran Passat'tan alinmis..
Ortak parca kullanimi maliyeti dusurmek amacli hemen hemen tum markalarin uyguladigi bir strateji. Bunun premium olmakla ne ilgisi var ?
Premium denilen olgu bu mu sizce ? Ortak platformu kullanan araclarin bile hissiyatlari farklidir

Hissiyat derken konfordan bahsediyorsaniz ben konfor aramiyorum, bu konuda hakli olabilirsiniz, ic mekan kalitesiyse zaten bunun daha iyisini zevkinize ozel yaptirabilmek mumkun, benim hissiyat olarak aradigim sey sanziman motor tepkileri, sasenin rijitligi.

Yeni nesil lego gibi araclari sevmiyorum. araclarin ruhu kalmadi. hepsi birbirinin aynisi. eskiden aracin motor sesinden markasini modelini tahmin ederdik. hey gidi gunler..

Ortak platform kullananlarin premium hissi izolasyon ve dosemelerden ibaret kaldi, dogan gorunumlu sahin gibi bisey oldular, pazarlama stratejisi...

eskiden aracin gaz tepkisi sanziman araliklari bile marka karakterinden izler tasiyordu. eskisi gibi ozel araclar kalmadi, ekonomik kosullar, otomobil sektorunun atlattigi krizler, emisyonlar v.s. eski bir arac neden daha ozel, cunku butun parcalari o arac icin uretilmis, icindeki ahsap kaplamasindan deri dosemesine motoruna kadar.

1.2 tsi motorlu rolls royce bile yapsalar benim icin premium degildir :) bence motor ve sanziman konusunda premium olacaksa bunu gostermeli.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
doğanı premium'a çevirmişler :D :D
90418f95f7b627d.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler birde, aradım taradım, esp kapatma mevzusu yok mu w205 c180 lerde yav, yazılım mazılımlada mı kapatılmaz?
w204 c180'de yarım kontaktayken direksiyon üzerinden bir kaç tuşa basılarak sistem komple devre dışı bırakılabiliyordu. Belli bir durumda falan tekrar devreye girmiyor direkt iptal ediliyordu. Otomobil stop edip tekrar çalıştırdığında devreye giriyordu. Yalnız bu olay servis mod gibi bir şey denebilir. Yetkili serviste arkadaşımın samimi olduğu bir usta bunu söylemiş. Aracın sadece esp'si devre dışı kalmıyor, abs dahil tüm elektronik sistemler kapanıyor. Biraz tehlikeli bir durum anlayacağın özellikle frenlemede falan. Biz denedik, bildiğin abs'si olmayan, dip frende kızaklayıp lastik kilitleyen merso haline geldi araç. Muhtemelen w205'de de buna benzer bir olay vardır.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
w204 c180'de yarım kontaktayken direksiyon üzerinden bir kaç tuşa basılarak sistem komple devre dışı bırakılabiliyordu. Belli bir durumda falan tekrar devreye girmiyor direkt iptal ediliyordu. Otomobil stop edip tekrar çalıştırdığında devreye giriyordu. Yalnız bu olay servis mod gibi bir şey denebilir. Yetkili serviste arkadaşımın samimi olduğu bir usta bunu söylemiş. Aracın sadece esp'si devre dışı kalmıyor, abs dahil tüm elektronik sistemler kapanıyor. Biraz tehlikeli bir durum anlayacağın özellikle frenlemede falan. Biz denedik, bildiğin abs'si olmayan, dip frende kızaklayıp lastik kilitleyen merso haline geldi araç. Muhtemelen w205'de de buna benzer bir olay vardır.
Cenk abi benim abim 42 yaşında anlatıyordu ABS ilk çıktığı zaman abimler erkek adam fren yapmayı bilir diyip ABS siz araba ararlarmış bence süper :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım