KAPALI 75000 tl ye 2.el araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Herkese merhabalar bir tanıdığımız arabası değişmek istiyor bütçe bahsettiğim gibi şimdi beklentilerine değineyim :)
Otomatik olacak ve bayan için olacak :)
Şimdi aile de 2 araba var bunlardan biri Zafira yani kullanışlılık olarak çok fazla bir bekletimiz olmayacak ama 4-5 kapı şart.
Yakıt olarak benzinli ise 8-8.5 lt makul dizel 7 lt max
Basınca gitmesi de önemli yani az yakar iyi kaçar mantığı
Bende bir kaç araba önerdim

Mazda 3: Motoru dışında çok beğendi ama daha iyi kaçan bir araba istiyor ondan dolayı elendi :(

Vag grubu: 5 yıl önce yaptığı kazadan sonra hiç bir şekilde yaklaşmıyor bide üstüne ailedeki diğer arabanın (2015 jetta) 60k da mekatronik sorunu verince pek tercih konusu değil.

Kia Ceed: (makyajlı) 2. elde 1-2 parça boyanmış dizel-otomatik premium donanım buldum hem dizel ekonomisi ve otomatik park,koltuk ve direksiyon ısıtma ile bir bayan için çok iyi olabilir.

Peugeot 308: Ortadaki ekran kullanması problem olabilir diye istemiyor.

Citroen C4: Ailede C3, C4 picasso 1 ve 2 var bunları kullanıp beğenmediği için tercih etmiyoruz

Opel Astra 1.4t Dynamic: Tek düşündüğümüz yakıt şuan 1.6 sidi otomatik insignia ile 9.3 ile geziyorum astra nın o kadar yakacağını sanmıyorum ama yine de bu konuda bilgisizim

Alfa Giulletta 1.4t tct distintive: Şuan favori arabası bu ama benimde hiç bir bilgim yok yakıtı ve sürüşü ile ilgili sizlerin tecrübesini merak ediyorum. Şikayetvar.com da baya sorun olması düşündürüyor ama klasik alfa ne olsun :)

Bmw 1.16i: Arkadan itiş kışın ve yağmurlu havalarda kontrol etmesi zor olabilir diye düşünmüyoruz

1.5t mondeo ve 1.6 sidi insignia: İstediğimiz fiyatlara var ama yakıtından dolayı vazgeçtik

B suvlar da var aslında ama o kadar para verip alt yapısı b segmenti araba almak çok mantıklı gelmiyor ama önerilerinize tabiki açığız :)

Uzun oldu kusura bakmayın her şeyi anlatmaya çalıştım yorumlarınızı bekliyoruz :) Gelişmeleri ve düşüncelerimizi eklerim :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bende fiyatı görünce şok olmuştum...

1-2 parça boyası olsun ya, takılmayın o kadar ..
Takılmayız da biraz uzak eğer onu halledebilirsek bunu düşünüyoruz fiyatı gayet iyi duruyor.

Edit: Ceed le ilgili bir bilgi daha vereyim ben 2015 in ağustosunda bayiden fiyat istediğimde 78000 tl demişlerdi ve şuanda yaptığım gözlemlere göre aynı arabanın 2. elleri daha da pahalı yani ceed alacaklar 2. eli zayıf olmasından çok korkmayın.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Takılmayız da biraz uzak eğer onu halledebilirsek bunu düşünüyoruz fiyatı gayet iyi duruyor.

Edit: Ceed le ilgili bir bilgi daha vereyim ben 2015 in ağustosunda bayiden fiyat istediğimde 78000 tl demişlerdi ve şuanda yaptığım gözlemlere göre aynı arabanın 2. elleri daha da pahalı yani ceed alacaklar 2. eli zayıf olmasından çok korkmayın.
Üstat bende bakıyorum Ceed ama satışları yavaş.. yani yazılıyor ok ama satış çok hızlı değil... gerçi piyasa hakkaten kötü.. Golf lerdr öyle hemen gitmiyor ... birde Kia ciddi zam yaptı... şu anda en dolu ceed , golf dizel dsg higline ile aynı fiyata satılıyor ... Cerato da arttı ki ilk çıktığı hatta otopark testi zamanında cidden kelepir di ... ama bayiler iyi indirim yapıyor ..(bu arada Skoda da ciddi indirim veriyor, aklınızda olsun)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Üstat bende bakıyorum Ceed ama satışları yavaş.. yani yazılıyor ok ama satış çok hızlı değil... gerçi piyasa hakkaten kötü.. Golf lerdr öyle hemen gitmiyor ... birde Kia ciddi zam yaptı... şu anda en dolu ceed , golf dizel dsg higline ile aynı fiyata satılıyor ... Cerato da arttı ki ilk çıktığı hatta otopark testi zamanında cidden kelepir di ... ama bayiler iyi indirim yapıyor ..(bu arada Skoda da ciddi indirim veriyor, aklınızda olsun)
Otopark ın testinde araba 95k dı ben 78k olduğu zamanı biliyorum arabaların fiyatı son 2-3 yılda acayip arttı zaten son 2-3 yılda arabasını değişen kurtardı kendini

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Aynen öyle Berkay, keşke 2 yıl önce satmasaydım da garajda yatırsaydım leon u mu. Şimdi kılı kırk yarıp araba arıyoruz.. motor kullanmama izin yok:) otobus durağindayim şu an ...niye? Araba bakmaya gidiyorum...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aynen öyle Berkay, keşke 2 yıl önce satmasaydım da garajda yatırsaydım leon u mu. Şimdi kılı kırk yarıp araba arıyoruz.. motor kullanmama izin yok:) otobus durağindayim şu an ...niye? Araba bakmaya gidiyorum...
Bende otobüs durağındayım niye araba için çekim yapayım derken aküyü bitirdim boş boş bekliyorum :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Mazda 3, mevcut mototu yerine bırak 1.4 tsi ı, 1.0 tsi koysa gözüm kapalı alırdım.. o araba benim gözümde motordan kaybediyor .. tek kusuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım