KAPALI 75000 tl ye 2.el araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Herkese merhabalar bir tanıdığımız arabası değişmek istiyor bütçe bahsettiğim gibi şimdi beklentilerine değineyim :)
Otomatik olacak ve bayan için olacak :)
Şimdi aile de 2 araba var bunlardan biri Zafira yani kullanışlılık olarak çok fazla bir bekletimiz olmayacak ama 4-5 kapı şart.
Yakıt olarak benzinli ise 8-8.5 lt makul dizel 7 lt max
Basınca gitmesi de önemli yani az yakar iyi kaçar mantığı
Bende bir kaç araba önerdim

Mazda 3: Motoru dışında çok beğendi ama daha iyi kaçan bir araba istiyor ondan dolayı elendi :(

Vag grubu: 5 yıl önce yaptığı kazadan sonra hiç bir şekilde yaklaşmıyor bide üstüne ailedeki diğer arabanın (2015 jetta) 60k da mekatronik sorunu verince pek tercih konusu değil.

Kia Ceed: (makyajlı) 2. elde 1-2 parça boyanmış dizel-otomatik premium donanım buldum hem dizel ekonomisi ve otomatik park,koltuk ve direksiyon ısıtma ile bir bayan için çok iyi olabilir.

Peugeot 308: Ortadaki ekran kullanması problem olabilir diye istemiyor.

Citroen C4: Ailede C3, C4 picasso 1 ve 2 var bunları kullanıp beğenmediği için tercih etmiyoruz

Opel Astra 1.4t Dynamic: Tek düşündüğümüz yakıt şuan 1.6 sidi otomatik insignia ile 9.3 ile geziyorum astra nın o kadar yakacağını sanmıyorum ama yine de bu konuda bilgisizim

Alfa Giulletta 1.4t tct distintive: Şuan favori arabası bu ama benimde hiç bir bilgim yok yakıtı ve sürüşü ile ilgili sizlerin tecrübesini merak ediyorum. Şikayetvar.com da baya sorun olması düşündürüyor ama klasik alfa ne olsun :)

Bmw 1.16i: Arkadan itiş kışın ve yağmurlu havalarda kontrol etmesi zor olabilir diye düşünmüyoruz

1.5t mondeo ve 1.6 sidi insignia: İstediğimiz fiyatlara var ama yakıtından dolayı vazgeçtik

B suvlar da var aslında ama o kadar para verip alt yapısı b segmenti araba almak çok mantıklı gelmiyor ama önerilerinize tabiki açığız :)

Uzun oldu kusura bakmayın her şeyi anlatmaya çalıştım yorumlarınızı bekliyoruz :) Gelişmeleri ve düşüncelerimizi eklerim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,397
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şu yazdıklarına göre sen de bayağı kastırmışsın kardeş. Cee'd mantıklı duruyor. Ama kadınların tercihleri çok çok farklı olabiliyor. DS4(sanırım yeni şanzıman gelmişti, o şartla yazdım) ve Lancia Delta listeye eklenebilir. İkisi de acaip arabadır, ikisi de tasarım olarak çok hoşuma gider ama Multipla'yı beğenen adamım ben :) Zevk meselesi, birine vurulabilir. Ha bi de 500x'i de eklerim bunların yanına. Ama otm. şanzıman durumunu bilmiyorum. Yazığım 3 araba da içinde bulundukları marka gruplarının ürün gamında diğerlerinden ayrılan özel araçlardır. Ondan yazdım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şu yazdıklarına göre sen de bayağı kastırmışsın kardeş. Cee'd mantıklı duruyor. Ama kadınların tercihleri çok çok farklı olabiliyor. DS4(sanırım yeni şanzıman gelmişti, o şartla yazdım) ve Lancia Delta listeye eklenebilir. İkisi de acaip arabadır, ikisi de tasarım olarak çok hoşuma gider ama Multipla'yı beğenen adamım ben :) Zevk meselesi, birine vurulabilir. Ha bi de 500x'i de eklerim bunların yanına. Ama otm. şanzıman durumunu bilmiyorum. Yazığım 3 araba da içinde bulundukları marka gruplarının ürün gamında diğerlerinden ayrılan özel araçlardır. Ondan yazdım.

Kastırmak önemli hocam şimdi kuru kuru 75k araba yazsam 1000 den fazla seçenek var.
Ds4 sonuçta süslü bir c4 yani a3 ile golf arasındaki alt yapı kalitesi yok (esp nin kapanması bunun kanıtı olabilir) ondan dolayı çok tercih edeceğimizi zannetmiyorum lancia delta da listeye alacağımızı sanmam ama 500x baya güzel duruyor ama euroncap ten 4 yıldız almasından dolayı çok düşünmemiştim bakalım nasılmış diye :) tahminim 1.4t 140bg yeter bütçe onun yakıtı nasıl acaba bir bilginiz var mı? :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,397
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kastırmak önemli hocam şimdi kuru kuru 75k araba yazsam 1000 den fazla seçenek var.
Ds4 sonuçta süslü bir c4 yani a3 ile golf arasındaki alt yapı kalitesi yok (esp nin kapanması bunun kanıtı olabilir) ondan dolayı çok tercih edeceğimizi zannetmiyorum lancia delta da listeye alacağımızı sanmam ama 500x baya güzel duruyor ama euroncap ten 4 yıldız almasından dolayı çok düşünmemiştim bakalım nasılmış diye :) tahminim 1.4t 140bg yeter bütçe onun yakıtı nasıl acaba bir bilginiz var mı? :)
500x'in IIHS'den TSP+ ödülü var :) 1.4T Sanırım İstanbul'da 10lt içerisinde gezer.
Citroen'in DS serisini her zaman beğeniyorum. Marka imajını kurtarmaya çabalayan biçare bir departman, son çare markayı ayırdı filan hatta :D
Lancia'yı yine de bir alıcıya sormakta fayda var. Çünkü içi cidden çok kaliteli bir araba. 1-2 tanesini görüp incelesin derim. Lancia da Fiat'ı kurtarmaya çalışıyor :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
500x'in IIHS'den TSP+ ödülü var :) 1.4T Sanırım İstanbul'da 10lt içerisinde gezer.
Citroen'in DS serisini her zaman beğeniyorum. Marka imajını kurtarmaya çabalayan biçare bir departman, son çare markayı ayırdı filan hatta :D
Lancia'yı yine de bir alıcıya sormakta fayda var. Çünkü içi cidden çok kaliteli bir araba. 1-2 tanesini görüp incelesin derim. Lancia da Fiat'ı kurtarmaya çalışıyor :)

4 yıldız aldığını görmüştüm sanki egea ile karıştırdım herhalde.
Citroen imajı kurtarması için önce altyapısına ayar vermesi lazım yoksa bende çok beğeniyorum ds4 ü.
Lancia bildiğim kadarıyla artık sadece italya da satılacak ondan tercih etmeyiz sanırım.
Ben insignia ile 8.5-9.5 arası yakıyorum 500x in 10 lt yakacağını sanmam. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,397
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
4 yıldız aldığını görmüştüm sanki egea ile karıştırdım herhalde.
Citroen imajı kurtarması için önce altyapısına ayar vermesi lazım yoksa bende çok beğeniyorum ds4 ü.
Lancia bildiğim kadarıyla artık sadece italya da satılacak ondan tercih etmeyiz sanırım.
Ben insignia ile 8.5-9.5 arası yakıyorum 500x in 10 lt yakacağını sanmam. :)
Yok doğru hatırlıyorsun, EuroNCAP'i 4yıldız. Burada EuroNCAP mi IIHS mi kapışması çıkıyor yine ortaya. Nice Audi'lerin döküldüğü testte ödül alıyor, ama dönüp EuroNCAP'te A sınıfı araba gibi not alıyor. EuroNCAP'in iyice elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu başka konu :)
DS3 filan çok klas araba aslında ama B premium diye tercih edilmez diye düşünüyorum.
Bir de aklıma Focus HB geldi. Yüksek donanımla düşünülebilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,397
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bende tıkandım valla ama 500x gösterdiğin iyi oldu zaten alacak kişi trafikte az olan bir şey istiyordu malum sıkılmış artık :)
500x, efsane kaliteli bir araba olmuş ya. Görünce binince dumur oldum :) Kullanımı da çok eğlenceliydi. Hele bir de deri opsiyonuyla alınırsa kesinlikle tavsiye ederim.

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Honda Jazz dusunebilirsinz, kadinlarin tercih ettigi bir araba. B segmentin iyisi, ve bu paraya sifir full paket alabilirsiniz. Guvenlik acisinda cok ustte, benzinli olduguna ragmen az yakiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım