KAPALI 0 km Astra K mı, 2. El a3 mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar 0 km gırtlak dolusu Astra K hatchback dizel mi yoksa 2. El 2015-2016 a3 sportback dizel mi? Sebepleriyle birlikte görüşlerinizi bekliyorum.

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
33
İstanbul
Marka
Renault
Bilirsiniz bende de 2013 model A3 coupe var. Otoparkın test ettiği araca sahibim. Astra K kullanmadım. Kendi aracımla ilgili bildiklerimi aktarayım. Zaten testte de bahsedilen şeylerden bahsedeceğim aslında. Mod değişimi süspansiyona hiç bir etki etmiyor, sadece direksiyonu etkiliyor. Aracın yol tutuşu gayet iyi, viraj kasabiliyorsun. Buna bağlı olarak sert olmasını beklersin ama değil. Gayet konforlu, sivrilerde ya da çukurlarda pıt pıt geçip gidiyorum. Süspansiyon bugüne kadar bir çalışma aralığını bitirdi. Onda da 140 ile viraj alırken bir çukura girip çıktı. Onun dışında bir kere tak diye vurmadı süspansiyon. Gerçekten konfor tutuş dengesi çok iyi. Yakıt olarak benim maksimum değerim 9,5. Normalde 5 ile 6 litre arasında geziniyor tüketim. Bence yapabildiklerine göre yakıt tüketimi güzel. Benim aracımda bulunan MMI sistem çok başarılı, ses sistemi de kaliteli gerçi sen bunlarla mı satın alacaksın bilmiyorum ama söyleyeyim yine de. Gelelim şanzımana. Klasik bir DSG. Şimşek hızında vites değişimi, yokuşlarda hiç üzmedi beni hep doğru kararlar verdi. Dur kalk İstanbul trafiğinde çok nadir saçmaladığı oldu ama mühim değil anlık şeyler. Malzeme kalitesi ve işçilik gayet iyi, aldığım araç test aracı ve ne bir trim sesi ne de deformasyon asyon olmadı şu ana kadar. Motor 105 beygir, sesi pek içeri almıyor, kaput izolasyonu başarılı. 3k devirden sonra gelen ses de fena sayılmaz ama dizel işte hep kötü bir sesi var. 120 den sonra rüzgar sesi alıyorum ben, sport contact lastikler kullandığımdan dolayı hafif yol gürültüsü var sanki. Fakat rahatsız etmiyor. Motor da gayet canlı, hevesli torku gayet güzel dağıtılmış. Kasa da gayet şık ve coupe olduğu için tam genç işi. Ufak oynamalarla daha da güzel hale getirilebilir.

Yoğun olduğumdan dolayı aklıma bunlar geldi şimdilik. Daha da soracakların olursa seve seve cevaplarım kardeşim, hayırlı olsun şimdiden. :)

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
astra k. yorumum ise a3 te opsiyonel bile bulamayacağınız donanımların olması. direksiyon ısıtma koltuk ısıtma sogutma, birsürü şey işte bide agr koltuk attırın a3 ü aratmaz bence

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
astra k. yorumum ise a3 te opsiyonel bile bulamayacağınız donanımların olması. direksiyon ısıtma koltuk ısıtma sogutma, birsürü şey işte bide agr koltuk attırın a3 ü aratmaz bence

Guncel Astra K paket donanimi A3'e kiyasla daha dolu olabilir ancak Audi'yi de cok yabana atmamak gerek :)
A3'un sayfalarca opsiyon listesi var
2013 yilinda Golf'un bile opsiyon listesiyle ufak capli S class yapilabiliyordu ki burada Audi'den bahsediyoruz :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Guncel Astra K paket donanimi A3'e kiyasla daha dolu olabilir ancak Audi'yi de cok yabana atmamak gerek :)
A3'un sayfalarca opsiyon listesi var
2013 yilinda Golf'un bile opsiyon listesiyle ufak capli S class yapilabiliyordu ki burada Audi'den bahsediyoruz :)
Yaniliyorsam duzeltin koltuk isitma varmiydi yada akilli cruze control

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
almanyada elbet vardırda bize geliyor mu öyle şeyler. zaten bende o yüzden dedim. inat edersen 200 bin tl ye astra özelliklerinde a3 alınır tabide gerçekçi olursak astradaki standart özelliklerin birçoğu a3 ün lasman aracında bile yok

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
almanyada elbet vardırda bize geliyor mu öyle şeyler. zaten bende o yüzden dedim. inat edersen 200 bin tl ye astra özelliklerinde a3 alınır tabide gerçekçi olursak astradaki standart özelliklerin birçoğu a3 ün lasman aracında bile yok

O konuda ayni fikirdeyiz. Bize geliyor da bekleme suresi cok uzun. Bana 6 ay vermislerdi mesela..Vazgectim tabii

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
filonun kaymağı. gecen hondada bayi müdürü direktif veriyorlardı satıcılara kapıda bekleyip sinek görseniz tutun çekin diye :D

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
hocam arkadaşımda a3 sportback var nerdeyse hergün beraberiz, aracı az çok tanıyorum. onun aracı kullanarak astraya bakmaya gittim, açıkcası a3den inip ona binince afalladım biraz. opel audi kalitesine çıkamamış hala, bana kiraladığım corsa vardı onun hissini verdi :Dçok sert bi araç, süspansiyonlardan bahsetmiyorum testi bitirince belim ağrıdı araçda. pedal tepkimesini pek beğenmedim, sporta alınca biraz daha iyileşiyor, şanzıman çok ilkel. 90a bırakacaktı dynamic paketi ama vazgeçtim testten sonra.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Bu ikisi arasında astra k (sıfır olduğu için). Araçla deneyimim oldu, iş arkadaşım 10 ay önce aldı. motor güçlü, dizelden beklemediğim şekilde sessiz geldi. şanzıman 6 ileri tork konventörlü (benim için bu önemli) 6. vitesdeyken 2000 devirde 120 km de otomatikman yakıtı iyi. konforu fena değil, şasi dengesi v.s için limitleri zorlamak lazım o kadar zorlamadım. (tabiki a3 bu konularda daha iyidir.) Ben pek dikkate almasam da astranın 2. eli (her ne kadar şuan Peugeot'a geçse de) iyi. malzeme, işçilik tabiki a3 ayarında değil ama fena değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım