KAPALI 1.0 TSI GOLF 7 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
Herkese merhabalar.1.0 Golf 7 Dsg hakkında düşünceleriniz,varsa tecrubeleriniz nelerdir arkadaşlar? Çekiş konusunda 1.6 dizelleri aratmadığını okudum,duydum.Yakıt konusunda da çok farklı söylemler mevcut.Çok yakıyor diyen var,normal diyen var... Bu arada 2.el almayı planlıyorum.Nedir sizce hakettiği rakam? Nekadar ödemeliyim? Son olarak;Evliyim ve bir çocuğum var.Bunuda dikkate alarak sığarmıyız bu arabaya? Çocuk koltuğu,bagaj v.s sıkıntı yaşarmıyım? Sırf bu yüzde 1,5 dize otomatik focuslara da kayıyor arada aklım.Sizlerin fikrinide alayım istedim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
acaba dizel kadar gidiyor? ve dizel kadar mı yakıyor? derseniz sadece dizel kadar gittiğini görürsünüz.
sakin kullanımda evet, dizel kadar yakıyor ve tam yüklü benzinli performansı ile dizelin kuvvetli torkunu kıyaslamak olmaz ama 1.0 tsı için emin olabilirsiniz ki üzmez.
hevesli bir motor, canlı bir motor şanzımanla birlikte uyumu da çok iyi. aile olarak bineceğiniz için ihtiyaçlarınızı karşılar ama biraz daha uygun fiyatlı ve esasında aynı araç olan Leon da öneririm.
benim kişisel tercihim kesinlikle Focus HB olurdu, burada sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz önemli tabii :) aile kullanımında Focus, golf kadar başarılı kalamayabilir.
Focustan kastınız sedan focusmu? Ve neden focus? Baş mesafesi daha az,bagaj kullanımı daha kötü golfe göre?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Focustan kastınız sedan focusmu? Ve neden focus? Baş mesafesi daha az,bagaj kullanımı daha kötü golfe göre?
Golf, mısır piramit taşlarının taşındığı arabaların süspansiyonundan bir tık daha gelişmiş bir süspansiyon kullanıyor.
Focus ise tam bağımsız arka süspansiyon kullandığı için arabanın yarısını süspansiyon oluşturuyor ve hacim daralıyor.
mühendislik ve profesyonel gözle bakarsanız Focus çok daha iyi ama ihtiyaçlar işin içerisine girince Golf hacimden ötürü tercih edilebilir.

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
peki
Golf, mısır piramit taşlarının taşındığı arabaların süspansiyonundan bir tık daha gelişmiş bir süspansiyon kullanıyor.
Focus ise tam bağımsız arka süspansiyon kullandığı için arabanın yarısını süspansiyon oluşturuyor ve hacim daralıyor.
mühendislik ve profesyonel gözle bakarsanız Focus çok daha iyi ama ihtiyaçlar işin içerisine girince Golf hacimden ötürü tercih edilebilir.

ozaman şöyle bir durum oluşuyor;Benim Golf tercih etmemdeki sebebim hacim ile beraber yalıtım sessizlik yolda pata küte gitmeyen,velhasıl halk arasında konforlu bir araç olmasıydı.Ayrıca focus ile golf ü çevremdekilerin kıyas etmesini itediğimde ise ''golf nerde focus nerde abi yeaağ'' gibisinden tepkiler alıyordum.Gelgelelimki siz golfün süspansiyonu kağnıya benzettiniz :)

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
Motor konusunda bir endeşiniz olmasın... düzgün kullanır, çok yüklenmezseniz canınızı sıkmayacak bir benzinli aracınız olur... sıkıştırırsanız yakar..ona yapacak birşey yok.. 1.6 tdi kullanıcısı olarak eğer cidden km yapmayacaksanız 1.0 tsi her türlü alınabilir diye düşünüyorum.. dizelin avantajı 6lt yi normal şartlarda görmüyor olmanız .....

Focus mu Golf mü konusunda, iki araçta evde olduğu için ben Golf diyorum ... Focusun un sedan olması ek bir iç hacim, en azından Golfe göre kazandırmıyor.. arka bölüm daha dar, biraz daha kasvetli. Bagaj olarak Sedan model sayısal olarak fazla olsana yükleme rahatlığı pek yok.. kapak küçük (bebek arabası koyup çıkmamak için önemlidir) .. Golfün bagajı şekil olarak daha kullanışlı, hb olmasınında avantajıyla bagaja birşey koymak ve çıkarmak kolay ...

Bence Golf genel olarak daha iyi bir araç... bir çok noktada çok başarılı... Focus ise sürüşü ile parıldayan bir araç, yol tutuş, direksiyon, süspansiyonlar ve düşük rüzgar sesi başarılı yanları ... ama iç mekan, genel kalite ve kullanışlılık yönlerinden o kadar iyi değil görüşendeyim
Focusdaki rüzgar sesi yorumunuz dikkatimi çektide;Golfte bu durum dahamı kötü acaba? Ayrıca iki aracada sahip olduğunuz için; Hacimden ayrı olarak,konfor sessizlik ve yalıtım olarak sizce hangi araç daha önde?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
peki

ozaman şöyle bir durum oluşuyor;Benim Golf tercih etmemdeki sebebim hacim ile beraber yalıtım sessizlik yolda pata küte gitmeyen,velhasıl halk arasında konforlu bir araç olmasıydı.Ayrıca focus ile golf ü çevremdekilerin kıyas etmesini itediğimde ise ''golf nerde focus nerde abi yeaağ'' gibisinden tepkiler alıyordum.Gelgelelimki siz golfün süspansiyonu kağnıya benzettiniz :)
golf nerede focus nerede yeaa diyen kitle, tok kapı sesi ve lastik ön konsolu okşadıkça tatmin olan ve c sınıfı arabaya 250 bin lira vermenin acısıyla seven kitledir.
o kitle otomobil müşterisidir, otomobili kullanan ve süren kitle arabayı araba yapan kısma bakar ve bu konuda golf, focus kadar iyi değil.
yalıtımı sonradan çok iyi şekilde yapabilirsiniz, veya bir üst donanım ekranı takabilirsiniz ama arabayı araba yapan yani mekanik kısmı değiştiremezsiniz :) o kitleden otomobilin limitlerine ulaşıp " hımm ani gaz çekişlerinde öne toplanan ağırlık ile aracın arkası kayıyor ve arkası viraj içerisine girip aracın kafasını takip ediyor " şeklinde bir cümle duyamazsınız :) o yüzden ne söyledikleri umurumda değil :)

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
golf nerede focus nerede yeaa diyen kitle, tok kapı sesi ve lastik ön konsolu okşadıkça tatmin olan ve c sınıfı arabaya 250 bin lira vermenin acısıyla seven kitledir.
o kitle otomobil müşterisidir, otomobili kullanan ve süren kitle arabayı araba yapan kısma bakar ve bu konuda golf, focus kadar iyi değil.
yalıtımı sonradan çok iyi şekilde yapabilirsiniz, veya bir üst donanım ekranı takabilirsiniz ama arabayı araba yapan yani mekanik kısmı değiştiremezsiniz :) o kitleden otomobilin limitlerine ulaşıp " hımm ani gaz çekişlerinde öne toplanan ağırlık ile aracın arkası kayıyor ve arkası viraj içerisine girip aracın kafasını takip ediyor " şeklinde bir cümle duyamazsınız :) o yüzden ne söyledikleri umurumda değil :)

Açıkcası son sattığım araç sedan focus idi.Severdimde kendisini.ama işte sizinde dedğiniz gibi işin içine aile olmaktan sebep ihtiyaçlar girince insan mekanik kısımda çok günlük kullanım kolaylığı arıyor.Bu arada alternatif araç tavsiyelerinizide değerlendirebilirim :)

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Hocam sizin kaçırdığınız nokta var bana göre. Şimdi sizin bu beklentiniz aslında c sınıfının beklentileri içinde değil. Dediğiniz olayı focus tan çok daha ucuza alacağınız si Honda civic de yapar. Bu yüzden dünyanın her yerinde golf focus tan daha başarılı bir araç olarak görülecektir. Evet focus dediğiniz olayı çok iyi yapıyor. Fakat başka ne yapıyor sorusunun cevabı muallak. Arabayı araba yapan şey yol tutuş odaklı bir şase mi sadece?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Hocam sizin kaçırdığınız nokta var bana göre. Şimdi sizin bu beklentiniz aslında c sınıfının beklentileri içinde değil. Dediğiniz olayı focus tan çok daha ucuza alacağınız si Honda civic de yapar. Bu yüzden dünyanın her yerinde golf focus tan daha başarılı bir araç olarak görülecektir. Evet focus dediğiniz olayı çok iyi yapıyor. Fakat başka ne yapıyor sorusunun cevabı muallak. Arabayı araba yapan şey yol tutuş odaklı bir şase mi sadece?
civic ile golfü kıyaslasak ben yine o konularda civic derdim, konu focus ile golf olunca focus diyorum :) ihtiyaçlar baz alınınca golf öne çıkıyor :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,361
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabayı araba yapan şeylere kullanım rahatlığı ve konfor da eklenebilir. Şimdi bu iki disiplinde de Focus öne çıkıyor :D Golf, işçilikte ve fonksiyonel iç mekanda öne çıkıyor. Yalıtımda muallaktayım, ikisi de çok iyi. Multimedyayı janjanlı isteyenler de Golf'e kayabilir. Genel anlamda bakarsak Golf kötü araba değildir ama değişken yol ve trafik koşullarında acil bir durum yaşansa kesinlikle Focus'a daha çok güvenirim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2. el olarak bakacağım arabalar şunlar olur. Eğer bana dizel şart değil ben ülkemizdeki mtv faydalanıp küçük hacimli bir araba istiyorum diyorsanız. Peugeot 308 bakardım. Sağlam şanzıman ve yıllardır klasmanında ödül almış bir motor ayrıca aynı motoru ben 1400 kiloluk Opel Grandland X de kullanıyorum normal şehir içi sürüşler de 7-7.5 lt arasında rahatça gezebiliyorum. 1100 kiloluk karoser ile çok daha güzel değerler ulaşabilirsiniz. Arkası biraz dardır ama bagaj 420 litredir ve maalesef iç mekan herkese göre değildir yerinde incelemenizi öneririm.
Eğer dizel alacağım derseniz bu fiyat bandında donanımlı Kia ceed ve cerato ve opel insignia bulabilirsiniz:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Arabayı araba yapan şeylere kullanım rahatlığı ve konfor da eklenebilir. Şimdi bu iki disiplinde de Focus öne çıkıyor :D Golf, işçilikte ve fonksiyonel iç mekanda öne çıkıyor. Yalıtımda muallaktayım, ikisi de çok iyi. Multimedyayı janjanlı isteyenler de Golf'e kayabilir. Genel anlamda bakarsak Golf kötü araba değildir ama değişken yol ve trafik koşullarında acil bir durum yaşansa kesinlikle Focus'a daha çok güvenirim.
Kullanım kolaylığı ve konfor anlamında ben focus u golf ün yanına bile koymam şahsen :D bu yüzden genel otomobil yorumcularına bakarsak çoğunluk golf diyecektir. Dediğim gibi focus tek yönlü bir araç olduğunu düşünüyorum. Ve o tek yönün de bu segmentin ana ihtiyacı olup olmaması soru işareti. Açıkçası vw e özel bir öfke varken de yorumuma katılınmasını beklemiyorum :)

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
2. el olarak bakacağım arabalar şunlar olur. Eğer bana dizel şart değil ben ülkemizdeki mtv faydalanıp küçük hacimli bir araba istiyorum diyorsanız. Peugeot 308 bakardım. Sağlam şanzıman ve yıllardır klasmanında ödül almış bir motor ayrıca aynı motoru ben 1400 kiloluk Opel Grandland X de kullanıyorum normal şehir içi sürüşler de 7-7.5 lt arasında rahatça gezebiliyorum. 1100 kiloluk karoser ile çok daha güzel değerler ulaşabilirsiniz. Arkası biraz dardır ama bagaj 420 litredir ve maalesef iç mekan herkese göre değildir yerinde incelemenizi öneririm.
Eğer dizel alacağım derseniz bu fiyat bandında donanımlı Kia ceed ve cerato ve opel insignia bulabilirsiniz:

Aslında 308 çok arada kaldığım bir araç.çok araştırıp etmiştim.ama halende bakarım.. ama işte o konsol biraz şeyyy :) Cerato değilde Ceed çok kafalama yatan araçlardan birisi ama o araçtata ikinci el piyasa kaygısı işte.İnsigniayı bilmiyorum hiç bakmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım