KAPALI 1.2 TSI JETTA VS 1.4 T ASTRA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliomar

Taklacı Güvercin
15 Mar 2017
10
9
295
Arkadaşlar merhaba;
Bir süredir araba bakıyorum. İki araba buldum birisi 1.2 TSI jetta manuel 2014 model diğeri ise 1.4 T astra manuel 2013 model ikiside temiz araçlar. sizce artıları eksileri nelerdir hangisi uzun vadede tatminkar olur yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
1.4T astra kullanımı bence oldukça zevkli. Motor performansı fena sayılmaz ama yakıtı biraz fazladır. Kronik olarak o motorun bilindik bir sorunu da yok. Ama Jetta 1.2 TSI yağ yakma durumu mevcut. Her arabada görülmese de, çoğunluğunda vardır kullanıma bağlı olarak. İkinci elde şanslı olan ise yine Jetta’dır. Uzun vade de beklentinize göre tatminkarlık seviyesi değişir. Eğer geniş olsun, kolay satılsın, yakıtı düşük olsun gibi düşünceler varsa cevap Jetta. Ama sürüş keyfi alayım, turbo motorun hakkını uzun yolda hissedeyim. Yakıt çok önemli değil, yılda 15bin civarı kullanıcam gibi düşünceleriniz varsa cevap Astra. Her şeyden önce almaya aday olduğunuz araçların kondüsyonuna bakarak tercihte bulunmak en doğrusu olur.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Jetta daha az vergi ,daha düşük yakıt kasa biraz ağır olduğundan özellikle ilk kalkışlarda biraz hantal kalsada yeterli bir araç.yag yakma değil eksiltme mevcut buda küçük hacimli turbo tüm markalarda var olmaması garip olur.makul bir miktar yağ azaltması olması gereken durumdur.lpg ile karma sistemler oluyor.yani LPG düşünüyorsanız hiç bulasmayin

Astra daha fazla vergi,daha performanslı LPG ye çok daha uyumlu

Ben olsam Jetta alirim.vergi ve yakıt olayi artik çok daha onemli.yanliz trenline olmasın comforline veya highline alın derim.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
2cr bildiğiniz gibi opel üzerine uzmanlar. 1.4t motoru onermiyorlar astra j ve j gtc için. Nedenini tam hatırlamıyorum bir iki videosunu karıştırırsanız bulabilirsiniz. İstediğiniz araçlar bütçe tam olarak kaç belki ona göre bişey diyebiliriz

aliomar

Taklacı Güvercin
15 Mar 2017
10
9
295
@mehmethakantarhan @d_yenilmez teşekkür ederim arkadaşlar. jettadan yanayım bende şu an. bütçem 65 bin biraz daha zorlarsam 70 diyelim. bundan iki sene önce söz konusu araçlar en az 10 bin tl daha ucuzdu, 65-70 bin tl ciddi bir rakam ve ilgilenebildiğimiz araçlar ancak bunlar oluyor (farklı araç ne bakılabilir kestiremiyorum). Golf düşündüm aslında önce fakat şöyle temiz olsun dediğimde midline plusa düşmem gerekiyor. onunda durumu malum doğuş oto sağolsun. yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Jetta alacaksınız 2015'in son çeyreğinden itibaren gelen Bluemotion modellerine bakın, hem ciddi derecede daha az yakıyorlar hem de donanım olarak bazı avantajları var.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
2012'den beri 1.2 tsi jetta kullanıyoruz. Performans anlamında herhangi bir sıkıntısı yok oldukça rahat bir şekilde gidiyor araba. 40 bin km deki ortalaması 6.7 litre. Şehiriçinde akıcı trafikle beraber 6.5 litre falan yakıyor genelde. Yağ eksiltme konusunda bir fikrim yok çünkü sadece servisten servise yağı değiştiriliyor. Biz kendimiz hiç yağ eklemedik daha. İçi, bagajı oldukça geniş. Dört kişi 2-3 haftalık tatillere çıkarken bile bagajı problem yaratmıyor. Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
@mehmethakantarhan @d_yenilmez teşekkür ederim arkadaşlar. jettadan yanayım bende şu an. bütçem 65 bin biraz daha zorlarsam 70 diyelim. bundan iki sene önce söz konusu araçlar en az 10 bin tl daha ucuzdu, 65-70 bin tl ciddi bir rakam ve ilgilenebildiğimiz araçlar ancak bunlar oluyor (farklı araç ne bakılabilir kestiremiyorum). Golf düşündüm aslında önce fakat şöyle temiz olsun dediğimde midline plusa düşmem gerekiyor. onunda durumu malum doğuş oto sağolsun. yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

Eğer düşünürseniz bu araç arkadaşımın, ev alacağı için satıyor. Arabayı da kendi aldıktan sonra lpg’ledi. Sizi üzmez. Kendisi de zaten forumdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-hardal-sarisi-focus-titanium-498344344/detay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım