1.6 jtd Motor Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
@stan benim eş 3 ay izine ayrılacak, Onun maaşıda 3 ay yatmayacak. Yatmayacağı için mutfak masraflarınıda ben ödeyeceğim. Hepsi buradadan unibaby ekonomi paketleri, A101 vitrinlerinden kampanyalı unibaby losyanlarını çap çap aldım. Ana kucağı ve arabası için ekstra birde araba yuvası içinde taksitli 1500 lirayı gözden çıkardım. Sende aynı döneme gireceksin. Allahtan özel sağlık sigortam bir çok sağlık masrafını karşılıyor. Eğer ekonomik yükü seni kaldıracaksa giriş . Girişme demiyorum. sadece sana önünde olacakları hatırlatıyorum.
Abi konuyu bölüyorum ama ana kucağı ve arabaya niye o kadar para veriyorsun ? 800 gram doğan kardeşimi elli liralık puset bebe arabası ve bez ana kucağıyla büyüttük şimdi kocaman oldu okula gidiyor. Gerek yok bence o kadar pahalı malzemelere.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Abi konuyu bölüyorum ama ana kucağı ve arabaya niye o kadar para veriyorsun ? 800 gram doğan kardeşimi elli liralık puset bebe arabası ve bez ana kucağıyla büyüttük şimdi kocaman oldu okula gidiyor. Gerek yok bence o kadar pahalı malzemelere.
Kardeşim de 130 liralık arabayla büyüdü şu an 2.sınıfa gidiyor:D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@DuzboruDownpipe hocam arabanın km'si efsaneymiş. Ama dediğin gibi araca iyi bakılmış, diri duruyor. Amcamda var, 1.9 tdi 6 ileri dsg jetta o araba da stok haliyle bile hiç fena gitmiyor. Ama o yılların golf'ü bana hiç çekici gelmiyor (gerçi bugünkü golf'ü pek sevdiğim söylenemez)
Çocuk puseti, koltuğu konusunda ise, abi sonuçta evladımız, elimizden gelenin en iyisini ona vermek lazım. Bi de zaten, bugün hangi çocuk mağazasına giderseniz gidin, çocuk arabası, araba koltuğu, puseti falan hepsini bir veriyor. O sebeple almayacak olan adama bile zorlana aldırıyorlar hani.

NOT: Konuyu modifiye başlığının altına açtım ama, bu gidişle ancak çocuk arabası modifiyesi konuşacağız gibi:)

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
@stan Abi bebek arabası muhabbetinizi bölücem :) Ancak araç benzinli şekliyle bile düşündüğünüz mitodan farkının olcağını sanmıyorum , belki düşünürsünüz diye fikir sunmak istedim tanıdığımın arabasını satmaya çalışıyormuş gibi olmıyım diye de özellikle özen gösterdim inşallah siz de öyle anlamamışsınızdır :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@DuzboruDownpipe hocam arabanın km'si efsaneymiş. Ama dediğin gibi araca iyi bakılmış, diri duruyor. Amcamda var, 1.9 tdi 6 ileri dsg jetta o araba da stok haliyle bile hiç fena gitmiyor. Ama o yılların golf'ü bana hiç çekici gelmiyor (gerçi bugünkü golf'ü pek sevdiğim söylenemez)
Çocuk puseti, koltuğu konusunda ise, abi sonuçta evladımız, elimizden gelenin en iyisini ona vermek lazım. Bi de zaten, bugün hangi çocuk mağazasına giderseniz gidin, çocuk arabası, araba koltuğu, puseti falan hepsini bir veriyor. O sebeple almayacak olan adama bile zorlana aldırıyorlar hani.

NOT: Konuyu modifiye başlığının altına açtım ama, bu gidişle ancak çocuk arabası modifiyesi konuşacağız gibi:)
Araba koltuğu ve puset şart zaten.Bebek arabasına 500 600 lira para bayılmaya gerek yok bence.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Rahmi abi dizel candır , yazılım ve turbo palini çok az büyütürsen intercoolera ve debriyaja gerek kalmaksızın bi 150-160 hp alırsın .

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Şöyle söyliyim geçen günlerde bitane egea 1.6 multijeye yazılım yaptık egr iptal dyno verisi 156hp

un4given35

Profesör
28 Eyl 2016
345
204
1,145
Bu devirde aile geçindirmek kolaymı. Ayda en az 4000 gelirin olmalıki en kötü bir b sınıfı dizel arabayı ve aileni istihdam edebilesin. Her şeyden önce B sınıfı araba almak istiyor isen önce bunu sağlaman gerek. Kariyer planların nasıl bilmiyorum ama rahat bir hayat geçirmek isteyen ve bana danışan her arkadaşıma ayda 4000 net geliri sağlaması tavsiyesinde bulunuyorum.
Selam abi suan uni sınavına hazırlanıyorum gibi bişey sence hangi bölümü secmeliyim güzel bir kariyer için ben lojistik düşünüyorum Dokuz Eylülde

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ihtiyactan-satilik-355200327/detay
Bugün ilana bu araba düştü. Fiyatı çok uygun ama resmen ön tampon ile kaporta rengi farklı. Akşama veya yarın gidip yerinde görücem arabayı. Boyadan başka sıkıntısı yok ise ciddi ciddi değerlendiririm.
@kerpetenemir dediğin yazılımı hangi firma yaptı?

tampon hariç komple boyalı olabilir :p abi bu arabaya girişme egr ve turbo değişmiş daha 144bin kmde , multijette km çokta önemli değil gibi be , 600 700 bin ömrü var çok açık yazılım kullanırsan 250-300bine kadar düşüyor motor ömrü

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
@stan abi insanlar evlendiği için çocuk olacağı için bu araçları satıp seninki gibi civic corolla gibi arabalara geçiyor senin çocuk yolda tam tersini yapıyosun :D

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
@stan Abi bilgin var mı bilmiyorum cam tavan illede olsun demiyorsan izmirde beyaz 1.6 jtd ilana düştü istersen bir bak sana gelebilir

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bu konuyu bayadır araştırıyorum arkadaşlar, lpg ustam ile de devamlı görüşüyorum. Son karar, multiair olan 135hp ve 170hp motorlar prins vsi 2 lpg kiti ile uyumluymuş, artık hedef 170hp'lik versiyon.

Sonuçta hot hatch sayılabilecek bir aracı ekonomik olarak kullanabilmek bence çok değerli bir şey. Yakınlarda denk gelirse, allah izin verirse, alacağız inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım