Outlaw

Senkromeççi
15 Mar 2019
5
0
60
Arkadaşlar ben arabanın ince hususlarından anlayan bir insan değilim. Yakıtını koyar, yağını suyunu kontrol eder kullanırım. Bankada hazırda 100.000 TL param var, acele edecek bir durumumda yok.
2012 model ve üstü BMW 3 serisi modellerine bakıyorum o paraya temiz bir araç bulabilirmiyim bilmiyorum.
Yeni kasa Civiclere bakıyorum, titanium kasa Focus'lara bakıyorum.
Benden daha bilgili, tecrübeli insanlar olarak sizlere sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yağ ve suyunu kontrol edip devam etmekse durum.Forumda okuduklarım Bmw den uzak durun olacak.Focus mk3 ve 3,5 serilerinde de powershift otomatik var ondan da uzak dururum ben olsam.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar ben arabanın ince hususlarından anlayan bir insan değilim. Yakıtını koyar, yağını suyunu kontrol eder kullanırım. Bankada hazırda 100.000 TL param var, acele edecek bir durumumda yok.
2012 model ve üstü BMW 3 serisi modellerine bakıyorum o paraya temiz bir araç bulabilirmiyim bilmiyorum.
Yeni kasa Civiclere bakıyorum, titanium kasa Focus'lara bakıyorum.
Benden daha bilgili, tecrübeli insanlar olarak sizlere sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim?
Eğer bahsettiğiniz gibi arabanın teferruatını düşünmek istemiyorsanız paranın yettiği kadar 0 km B sınıfı, tercihen Uzakdoğu menşeli, atmosferik motorlu (turbo olmayan) bir araç bakın. Çok özenli kullanım gerektirmezler. Yetkili servislerde de periyodik bakımlarını yaptırın. Uzun süre sorunsuz binersiniz. Eğer otomatik şanzıman bakıyorsanız da çift kavramalı şanzımanlardan uzak durun, çünkü bütçeniz dahilinde sorunsuz çift kavramalı şanzımanlara sahip arabaları bulamazsınız.

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
170 bin bütçeye BMW alınır dedim diye diğer konuda eleştirdi arkadaşlar;). 100 bine BMW ise gerçekten sıkıntılı olur size tavsiyem benzinli, lpg takılmamış Honda Civicleri takip etmenizdir. Dizele pek bulaşmayın, kmsi az bir araçsa alınır tabii.

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Fanboy gibi görünmek istemem fakat daha az bir bütçeye temiz bir 159 düşünebilirsiniz. Hem iyi bir premium araca binersiniz. Hem bakımlarını yapacağınız bütçeniz elinizde kalır. Hem de Alman premium markaların temizini bulmak o bütçeyle zor gibi geldi bana.
Edit: “bütçe” sözcüğü olmadan cümle kuramıyorum :D

Son düzenleme:

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
yağını, suyunu koyup devam edebilecek bir Alfa mı? neyse hayal kurmayalım. :p
Bu paraya yağını suyunu koyup devam edilecek bir f30 olduğunu da düşünmüyorum :) üstelik aracımın önceki sahipleri tarafından her kavşakta yan döndürülmüş olmasını da istemezdim. Şu anda 70 bin bandına gayet temiz 159 lar var. Güzel bakımı yapılıp binilir bence. Mevcut Türkiye şartlarında da iyi sayılacak bir meblağ cebinizde kalır

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bu paraya yağını suyunu koyup devam edilecek bir f30 olduğunu da düşünmüyorum :) üstelik aracımın önceki sahipleri tarafından her kavşakta yan döndürülmüş olmasını da istemezdim. Şu anda 70 bin bandına gayet temiz 159 lar var. Güzel bakımı yapılıp binilir bence. Mevcut Türkiye şartlarında da iyi sayılacak bir meblağ cebinizde kalır

f30 konusunda hem fikirim zaten. Ben de alfa yı çok severim ama alfistiler de narin olduğunu bilir bazı konularda.
benim tercihim de japonlar olurdu. Mazda bakabilirdim mesela, sürüş keyfi olarak da alışkanlıklarıma yakın olduğu için.

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
f30 konusunda hem fikirim zaten. Ben de alfa yı çok severim ama alfistiler de narin olduğunu bilir bazı konularda.
benim tercihim de japonlar olurdu. Mazda bakabilirdim mesela, sürüş keyfi olarak da alışkanlıklarıma yakın olduğu için.
Ben de premium bir marka istendiği için 159 u önerdim :) dediğinize katılıyorum bence de temiz standart modellere bakılmalı

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Temiz bir Totoya Corolla veya Honda Civic alın .. atmosferik motorlu olanları tercih edin ...
özellikle Performans veya yakıt tüketimi konusunda bir beklenti belirtmediğiniz için bu araçlar sorunsuzluk konusunda sizi üzmez. Servileri yaygın, bir kısım araçalarının da yan sanayileri mevcuttur.

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Dizel araç düşünürseniz Renault grubu bence tek mantıklı kapı 1.5 dcı yeni kasa Megane alınabilir hatta zorlansa dolu paket bile bulunur bulunmazsa full paket Fluence rahat alınır üstüne para bile kalır ama Fluence işte oyuncaklı geniş az yakan bir araç ama flo aracı. Benzinli de en verimlisi VW grubu olabilir. 100 bin lira bandın da 1.4 Tsi sedan da 2016-17 Jetta hatchback de 2015 Golf alınır. 100 bin artık araba için büyük bir para değil sıfır km symboller o para olmuş şimdi sıradan temiz modelli bir C segmenti için 100 bin lira anca yeter. Daha düşük model D segmenti olabilir ama o arabaları yürütme maliyetini ben bilmem Bmw ler Audiler parça durumu nedir kronikleri nedir iyice araştırmak lazım. Tercih meselesi ama 7 8 yasında premium d segmenti bineceğime 2 3 yasında düz c segmenti binerim

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu arada size bir tavsiye...
Kimiler çekici olsada, kimileri üst segment veya güzel bir spor araç veya hata Crossover, sUV gibi de olsa, bence modeli yüksek olan bir araç almaya çalışın. Bütçeniz ortalama C segmenti bütçesi ... çok zorlamayın, olabildiğince taze bir araç almaya çalışın

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Kimse yazmamış ama mazda 3 kullanan cevremdekiler genel olarak memnun.
Örnek ilan

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...diyor-ilk-sahibinden-18500-km-666019018/detay

Sanırım Mazda Damla idi, yetkili satıcıya uğramıştım.Periyodik bakımlar 6 aylık periyotlarla yapılıyormuş, bu biraz yorucu olabilir. Ayrıca o zamanlar güvenlikten dolayı sunroof seçeneği Türkiye için verilmiyormuş. Tabi şuan güncel nedir bilmiyorum 2017 yılında gitmiştim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım