KAPALI 100-110K Bandında Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Beyler başlıkta belirttiğim gibi 100-110 bin TL arasında araç tavsiyesi istiyorum. kriterler: 4 kapı ve sedan olması şart. 0 da olabilir 2.el de olabilir. 2.el olacaksa 2015 model üzeri maksimum 30bin km olmalı. Çok fazla km yapılmayacağı için benzinli tercihim. otomatik yada manuel fark etmez. 1600cc motor hacmini geçmemeli. Ben kendi araştırmalarım sonucu segment pek gözetmedim fakat. bmw 3serisi 3.18 ve 3.20 genelde hasar kayıtlı çıkıyor. mercedes C serisinde bu fiyat bandına 2015 üzeri yok. Aynı şekilde Audi a4 de yok. Mercedes 2015 CLA var fakat araca ısınamadım fakat yine de mercedes olduğu için listemde yeri var. Sıfır km olarak Honda civic sedan full düşünüyorum. Sıfır km başka tavsiye varsa alabilirim. Ve en son VW CC düşünüyorum. CC de kullanılan dsg güncellenmiş mi ? yani sorun çıkarma ihtimali az mı? yoksa eski tip dsg mi ? en büyük soru işareti bu benim için. sitede CC'nin testi var ama bana yetersiz geldi. Dediğim gibi diğer alternatiflere de açığım. Aynı zamanda benim yazdığım araçlar arasında bir kıyaslama da yapabiliriz. Önerilerinizi bekliyorum.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Her araba pahalı günümüzde ama Tam otomatik sanziman ve bluhdi az yakan motora göre ucuz bile hocam bence
alacağım araba yılda 10bin km yi taş çatlasın görür. dizel şartım yok.. yani segment farklılığını vs hepsini ortadan kaldırıp sadece fiyat karşılaştırması yaparsam benim için çok mantıksız bi seçim olur bence 508 :)

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
vergi zammından önce bile 1.6 motor üzeri fazla olan vergiler vergi sonrası tavan yapmış durumda hocam 2.0 motor araç bu ülkede tamamen lüks bence :)
Zamanla düşüyor vergisi. şuan 2016 model 1.6 dizel gitmeyen d segmenti bir araç yerine 2 yıl daha düşürüp iyi kondisyonda 2 litre dizel bi araba almak bana daha mantıklı geliyor. Tabi bu beklenti meselesi.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Zamanla düşüyor vergisi. şuan 2016 model 1.6 dizel gitmeyen d segmenti bir araç yerine 2 yıl daha düşürüp iyi kondisyonda 2 litre dizel bi araba almak bana daha mantıklı geliyor. Tabi bu beklenti meselesi.
olur mu hocam arada iyi fark oluyor. 2014 model 2.0 motor bir araçla 2700TL yıllık vergi veriyorsun. 2016 model 1.6 motor araça 1200TL veriyorsun. Aradaki 1500 TL fark ile ortalama 300 liradan depo fullesen 5 defa depo fullersin yıl içinde :) yıllık araçla 8bin km yapsam 1 depo ile de 600 km yol yapsam şehir içinde 5 defa depo fullediğim taktirde 3000km bana her yıl kar kalır :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Az km yapacağınız için bırakın 2.0 dizeli, herhangi bir dizel motor almanıza bile gerek olmadığını düşünüyorum. Fakat kişinin maddi durumunu çok fazla zora sokmayacaksa 2.el bir otomobil alınırken 1.6 ile 2.0'ın arasındaki mtv farkına bakmak bence anlamsız. Hele birde 1-2 sene içinde otomobili elden çıkarma gibi bir düşünce yoksa hepten anlamsız. Arada 1500-2000 lira gibi yıllık bir fark olsa bile 2.0 otomobile binmenin verdiği zevke fazlasıyla değer. Benim fikrim bu yöndedir. Markaları karşılaştırmak adına örnek vermiyorum, sadece örnek ilan olsun diye koyuyorum. Bütçesi bu iki aracı almaya yetecek olan ve şu iki araçtan 1.6 dizeli otomatiği seçen kişi bana göre asrın hatasını yapmış demektir. ( 2.0 motor passat'ta da olsa aynı yorumu yapardım )
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-boyasiz-deri-doseme-ekstrali-510359543/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-dsg-comfort.cam-tavan-xenon-511958300/detay

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
onları da yakından inceliyorum 2.eli hariç alınabilir bir araç bence ama araştırmak lazım tabi... 4x4 ve otomatik oluşu şehir içi ne yaktıgını kullanıcılardan ögrenmek lazım
Kim olduğunu bilmiyorum ancak forumda levorg sahibi bir kullanıcı vardı. Sinan abiyle ikinci el videosu da çekilmişti aracın. Videoyu izlerseniz ve araç sahibine ulaşırsanız bu soruların dışında daha detaylı bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım sizi memnun edecek keyifle binecek bir otomobil bulursunuz.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Kim olduğunu bilmiyorum ancak forumda levorg sahibi bir kullanıcı vardı. Sinan abiyle ikinci el videosu da çekilmişti aracın. Videoyu izlerseniz ve araç sahibine ulaşırsanız bu soruların dışında daha detaylı bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım sizi memnun edecek keyifle binecek bir otomobil bulursunuz.
@Metinm diye biliyorum

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
valla 2.0 motor kesinlikle düşünmüyorum diyebilirim. 0 km rs eğer ki manuel olsaydı çok çok ciddi düşündüğüm bir araç ama o şanzuman ile ''BEN BİLE'' almam :)
2.0 motor atmosferik ayrı bir keyiftir. tercih meselesi tabi.
levorg için şunu diyebilirim; eğer honda rs in şanzımanını beğenmiyorsanız. (doğrudur o şanzıman motoru törpülüyor) levorg şanzımanıda aynı, tatmin etmez gibi geliyor.
benim size tavsiyem vag grubuna yönelmeniz. onlar içinde de en geniş iç hacmi sunan skoda tavsiyemdir. 2 el temiz bir benzinli suberp veya o km Octavia veya dolu bir benzinli otomatik rapid spaceback olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım