KAPALI 100-110K Bandında Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Beyler başlıkta belirttiğim gibi 100-110 bin TL arasında araç tavsiyesi istiyorum. kriterler: 4 kapı ve sedan olması şart. 0 da olabilir 2.el de olabilir. 2.el olacaksa 2015 model üzeri maksimum 30bin km olmalı. Çok fazla km yapılmayacağı için benzinli tercihim. otomatik yada manuel fark etmez. 1600cc motor hacmini geçmemeli. Ben kendi araştırmalarım sonucu segment pek gözetmedim fakat. bmw 3serisi 3.18 ve 3.20 genelde hasar kayıtlı çıkıyor. mercedes C serisinde bu fiyat bandına 2015 üzeri yok. Aynı şekilde Audi a4 de yok. Mercedes 2015 CLA var fakat araca ısınamadım fakat yine de mercedes olduğu için listemde yeri var. Sıfır km olarak Honda civic sedan full düşünüyorum. Sıfır km başka tavsiye varsa alabilirim. Ve en son VW CC düşünüyorum. CC de kullanılan dsg güncellenmiş mi ? yani sorun çıkarma ihtimali az mı? yoksa eski tip dsg mi ? en büyük soru işareti bu benim için. sitede CC'nin testi var ama bana yetersiz geldi. Dediğim gibi diğer alternatiflere de açığım. Aynı zamanda benim yazdığım araçlar arasında bir kıyaslama da yapabiliriz. Önerilerinizi bekliyorum.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Animasyon şirketi olan bi abimizde vardı. Dsg den çok sorun yaşadı arabaya hep kızgındı. Küfür edip dururdu. Bilmiyorum belki kullanmayı bilmiyordu belki aldığı adamlar içine edip bırakmıştı. Ama çok para harcadı

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Animasyon şirketi olan bi abimizde vardı. Dsg den çok sorun yaşadı arabaya hep kızgındı. Küfür edip dururdu. Bilmiyorum belki kullanmayı bilmiyordu belki aldığı adamlar içine edip bırakmıştı. Ama çok para harcadı
2.elin sorunu da bu işte bilemiyosun piyango. Alıp 2 3 ay sonra ne kadar efendi gibi kullansan da dsg'nin senin elinde patlamayacagı garantisi yok.. fakat bi ara güncelleme muhabbeti olmuştu dsg ve bu yağ eksiltme sorunu için. 2015 2016 kasa CC'leri kapsıyor mu bu güncelleme?

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
VW CC çekilmedi aslında, yeni neslini Arteon diye isimlendirdiler. Ben açıkcası piyasasının düşeceğini sanmıyorum zira Bora yerine Jetta çıktı misal, ama Bora'nın piyasası hala çok yüksek.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam kullanmadım. Otopark testi de var. Başka testleri de var, kullanıcı yorumları da var. Oralardan bildiklerimi paylaşayım:
Araba şimdiye kadarki Mondeo'lardan karakter olarak tamamen farklı. Hep dinamik yapıda olurlardı, şimdiki konfor odaklı. Zaten 2012'den beri mi ne ABD'de Fusion adıyla satılıyor. Amerikan genleri var diyeyim, siz anlayın. :)
Şanzıman bildiğim kadarıyla tork konvertörlü. Araba bassa bile hissettirmiyor, o da konfor odaklı. Dinamik sürüşe tamamen ters yani. =) Motor kasayı her türlü kaldırır. Teknik özelliklerde 0-100 hızlanması 9 küsür saniye olarak verilmiş. Tabii bu kadar konforlu, yolu hissettirmeyen arabada o hızlanmayı hissetmek yine zor olacaktır. Tahminimce yakıtı ortalamada temiz 10 lt olur. Şanzıman tork konvertörlü yapısıyla dayanıklı olur ama yeni nesil Ecoboost motor hakkında bir bilgim yok. @Cenk sen biliyor musun son durumu?
Eski ecoboost motorlar sogutma suyu hortumu gibi bazi degismesi gereken 1-2 parca olabiliyordu ama yeni mondeoda kullanilan 1.5 eb motorda henuz bir sorun gormedim. Zaten guncellenmis bir motor. Salt motor olarak dusunuldugunde perf. ve ekonomi konusunda ustune duseni yapabiliyor ama eski nesil tork konvertor tamamen konfor odakli ayarlandigi icin bahsettigim bu iki kriterde tam verim alamiyorsunuz. Aslinda otomobil yeterli gidiyor ama 150-160 hp gibi bir gidisi kesinlikle yok. Sanziman + suspansiyon + yalitimin konfor odakli ayarlanmasi gucu zor hissetmenizi sagliyor. Yakiti en az 10 litre sehir ici. Daha asagi inmesi zor gibi. Daha ustunu de gorur. Az km yapan ve sakin konforlu surus isteyenlere gore bir kombinasyon benzinli mondeo.

ctanguner

Panpa
7 Eyl 2016
356
1,193
3,095
İstanbul
normalde bu sorunun cevabı her şart ve koşulda Volkswagen Golf'tür ama otopark.com'da olduğumuz için kendi iki seçeneğimi sunuyorum:

1. İkinci el Mazda MX-5, arkada oturmak isteyen yolculara da aylık akbil
2. Sıfır Focus ya da ikinci el Mondeo

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
normalde bu sorunun cevabı her şart ve koşulda Volkswagen Golf'tür ama otopark.com'da olduğumuz için kendi iki seçeneğimi sunuyorum:

1. İkinci el Mazda MX-5, arkada oturmak isteyen yolculara da aylık akbil
2. Sıfır Focus ya da ikinci el Mondeo
mazdayı gerçekten severdim fakat 1-2 ay öncesine kadar. showroom ziyaretinde bulundum satıcılar satsak da olur satmasak da olur kafasındalar sanki kepenk kapatıp gidecekmiş gibi bir algı oluştu bende. Üzerine bir kullanıcı bağırış çağırış 1 aydır parça nasıl gelmez gibi 1 2 laf seçtim ağzından. mazdanın TR'deki durumunu da göz önünde bulundurunca kesinlikle almayacağım bir marka.
Golf aslında ülkemiz için çok mantıklı, 2017 ful+ful bulabilirsem eğer biraz da piyasasından düşüğe gelirse sedan kriterimi çiğneyip alabilirim. hayalet + orta ekranın opsiyonlusu + cam tavan + bi xenon farlı falan olması lazım :)
bu para öyle bir para ki sıfır benzinli ful araç da bulabiliyorsun 2.el bir üst segment de bulabiliyorsun o yuzden çok fazla arada kalmışlık içerisindeyim

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
beyler 100 110 bandına yeni nesil 3.18i yada 3.20ied bulamaz mıyız ? km'si çok yüksek olmayan ve sigortadan para almak için 40bin tl hasar kayıtsız :D ah bu sigortalar ah hep mazlumun ahını almazlar mı :D

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
CLA hakkında da fikrinizi istiyorum. CLA 200 düşünüyorum fakat düzgün 180amg de olabilir.

7-G DTC OTOMATİK VİTES hakkında da bilgi sahibi olan varsa paylaşabilir.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
mazdayı gerçekten severdim fakat 1-2 ay öncesine kadar. showroom ziyaretinde bulundum satıcılar satsak da olur satmasak da olur kafasındalar sanki kepenk kapatıp gidecekmiş gibi bir algı oluştu bende. Üzerine bir kullanıcı bağırış çağırış 1 aydır parça nasıl gelmez gibi 1 2 laf seçtim ağzından. mazdanın TR'deki durumunu da göz önünde bulundurunca kesinlikle almayacağım bir marka.
Golf aslında ülkemiz için çok mantıklı, 2017 ful+ful bulabilirsem eğer biraz da piyasasından düşüğe gelirse sedan kriterimi çiğneyip alabilirim. hayalet + orta ekranın opsiyonlusu + cam tavan + bi xenon farlı falan olması lazım :)
bu para öyle bir para ki sıfır benzinli ful araç da bulabiliyorsun 2.el bir üst segment de bulabiliyorsun o yuzden çok fazla arada kalmışlık içerisindeyim
Hocam bu hafta 2016 Mazda 3'ümüz kaza yaptı. Bakalım, 2-3 haftada onarılır dediler ama göreceğiz. Benim peynir ekmek gibi satılan Corsa aracım için yetkili serviste 3 hafta tampona lip beklediğimiz oldu. Eğer Mazda, aynı sürede dağılan aracı teslim ederse ellerinden öpeceğim :)
CLA hakkında da fikrinizi istiyorum. CLA 200 düşünüyorum fakat düzgün 180amg de olabilir.

7-G DTC OTOMATİK VİTES hakkında da bilgi sahibi olan varsa paylaşabilir.
CLA'nın güzel kırmızı bir rengi var ve tasarımı çok klas ama içine binilmiyor. Die cast modelini alırsanız tavsiye ederim :D
Özellikle arka yaşam alanını düşününce kümes gibi bir araba. A serisi bile çok daha geniş. Öne binerken de rahat değil, ön tarafı da basık. Boyunuz 1.70'ten uzunsa kesinlikle tavsiye etmem. A serisinin test sürüşünü yapmıştım, geçiş hızını, kararlılığını ve konforunu başarılı bulmuştum. Ama sonuçta çift kavrama, şehir içi trafiğinde bir süre sonra sorun çıkarır mı bilemem.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Hocam bu hafta 2016 Mazda 3'ümüz kaza yaptı. Bakalım, 2-3 haftada onarılır dediler ama göreceğiz. Benim peynir ekmek gibi satılan Corsa aracım için yetkili serviste 3 hafta tampona lip beklediğimiz oldu. Eğer Mazda, aynı sürede dağılan aracı teslim ederse ellerinden öpeceğim :)

CLA'nın güzel kırmızı bir rengi var ve tasarımı çok klas ama içine binilmiyor. Die cast modelini alırsanız tavsiye ederim :D
Özellikle arka yaşam alanını düşününce kümes gibi bir araba. A serisi bile çok daha geniş. Öne binerken de rahat değil, ön tarafı da basık. Boyunuz 1.70'ten uzunsa kesinlikle tavsiye etmem. A serisinin test sürüşünü yapmıştım, geçiş hızını, kararlılığını ve konforunu başarılı bulmuştum. Ama sonuçta çift kavrama, şehir içi trafiğinde bir süre sonra sorun çıkarır mı bilemem.

ben şahit olduğum bir anıyı söyledim tabi gidip o ara sahibiyle vs konuşmadım kazanın büyüklüğü yada aranan parçayı bilmiyorum. Belki de servis haklı orasını tabikide bilemeyiz. Size de geçmiş olsun yapılır umarım bir an önce aracınız..
Binme inme konusunu hallederiz de şu çift kavramaların rahatlığı, seriliği hiçbir şey ile karşılaştırılamaz ama bu loto gibi olan uzun dönem akıbetleri insanı tereddüte sürüklüyor. Aynı sıkıntıyı VW CC için de yaşıyorum mesela.. Araç yılda en baba 2 defa uzun yola çıkacak onun dışında şehir içinde kullanılacak.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Golf'e tercih edilir mi dersin ?
170bg versiyonunu bulamadım fakat alttaki ilandaki araç baya hoş duruyor. bu motor 3 silindirli motor yanılmıyorsam. Verimlilik konusunda beklentimizi karşılar mı ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....18i-one-edition-full-boyasiz-507162564/detay

Ben 90k ve üstüne c sınıfı önermiyorum artık c premium ve d sınıfı arabalar geliyor o fiyata :)

Benim bahsettiğim araç bu: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-vites-cruise-control-60500km-478425180/detay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım