Akınn

Düz Yol Gazcısı
22 May 2019
13
0
135
22
Marka
Audi
Arkadaşlar daha öncedende buna benzer bir soru sormuştum ancak şuan bu 4 aracın arasında kaldım sizce tercihim fiyatlarıda dikkate aldığımızda hangisi olmalı
Audi a3 1.0 tfsi sedan 2017 dynamic +led stop,geri görüş 135.000tl(30.000KM)
Bmw 118i 2015 model m direksiyon+önpark 130-140 bin tl(40-50 bin km)
Mercedes cla 180 veya 200 2015 model orta paketleri led farlı olanlar (60-80 bin km) 145.000-150.000 tl
Bu araçları üniversiteye giderken alcağımı ve yaklaşık 5-6 sene kulanacağımıda dikkate alırsanız sevinirim

Son düzenleme:

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Birbirinden baştan aşağı farklı araçlar. Biri hatchback, biri sedan, bir diğeri sedan Coupe. Biri çift kavrama biri tork konvertörlü. Eğer kriterlerinizi belirtirseniz sonucu bize sormanıza bile gerek kalmaz. Çünkü bu üç araç çok farklı.

Bana sorarsanız cevap d-hiçbiri der ve highline act golf alırdım

Akınn

Düz Yol Gazcısı
22 May 2019
13
0
135
22
Marka
Audi
Birbirinden baştan aşağı farklı araçlar. Biri hatchback, biri sedan, bir diğeri sedan Coupe. Biri çift kavrama biri tork konvertörlü. Eğer kriterlerinizi belirtirseniz sonucu bize sormanıza bile gerek kalmaz. Çünkü bu üç araç çok farklı.

Bana sorarsanız cevap d-hiçbiri der ve highline act golf alırdım
Öyle kesin çizgili bi kriterim yok ve hepside hoşuma giden araçlar bu araçlar hakkında sisin yorumunuzu merak ediyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,432
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
CLA dış tasarımı dışında tamamen epic fail bir araba. A serisini zorlayarak 4 kapı coupé yapınca yol tutuş da gitmiş, kısıtlı iç yaşam alanı da iyice yaşanmaz hal almış. Alınacaksa A serisi alınasıdır.
A3'ün sedanı ile hb kasası arasında kalite farkı var. Gözle görülmeyen malzemeden çalma var gibi hissettiriyor. HB kasa daha makbul
BMW 118 iç mekanıyla benim gözümde baştan aşağı hayal kırıklığı. Sadece sürüş hissi düşünülmeyecekse kimseye öneremem.

Özetle, bu üç seçenekten hiçbirini önermem. Düşünürseniz CLA yerine A serisini tavsiye ederim.

Akınn

Düz Yol Gazcısı
22 May 2019
13
0
135
22
Marka
Audi
CLA dış tasarımı dışında tamamen epic fail bir araba. A serisini zorlayarak 4 kapı coupé yapınca yol tutuş da gitmiş, kısıtlı iç yaşam alanı da iyice yaşanmaz hal almış. Alınacaksa A serisi alınasıdır.
A3'ün sedanı ile hb kasası arasında kalite farkı var. Gözle görülmeyen malzemeden çalma var gibi hissettiriyor. HB kasa daha makbul
BMW 118 iç mekanıyla benim gözümde baştan aşağı hayal kırıklığı. Sadece sürüş hissi düşünülmeyecekse kimseye öneremem.

Özetle, bu üç seçenekten hiçbirini önermem. Düşünürseniz CLA yerine A serisini tavsiye ederim.
Teşekkür ederim aradığım cevap tarzı peki öneriniz ne olur bu arada yaşımın daha küçük olduğunu göz önünde bulundurarak genç nesle hitap eden bi araç önerirmisiniz

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,298
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Premiuma geçiş için yakışıklı bir araç arıyorsunuz.her ne kadar sorunlu konforsuz olanlarda olsa 3 ü de güzel marka.bmw 3 ve mercedes c ye sahip olmuş birisi olarak kesinlikle audi diyorum.1.0 motorun yakıtını 2018 poloda deneyimledim üzmez .mercedes ve bmw nin getiriceği sosyal sıkıntıları yaşamazsınız.audi alırsanız rahat edersiniz.ama aman diyim siyah almayın.

• Haha
Tepkiler: Basri Amca

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,432
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Teşekkür ederim aradığım cevap tarzı peki öneriniz ne olur bu arada yaşımın daha küçük olduğunu göz önünde bulundurarak genç nesle hitap eden bi araç önerirmisiniz
E önerdim işte. :) A180 benzinli. Hatta bütçe izin verirse dolu AMG paket alabilirseniz açılır tavanla şık detaylarla gayet güzel olur.

Akınn

Düz Yol Gazcısı
22 May 2019
13
0
135
22
Marka
Audi
Premiuma geçiş için yakışıklı bir araç arıyorsunuz.her ne kadar sorunlu konforsuz olanlarda olsa 3 ü de güzel marka.bmw 3 ve mercedes c ye sahip olmuş birisi olarak kesinlikle audi diyorum.1.0 motorun yakıtını 2018 poloda deneyimledim üzmez .mercedes ve bmw nin getiriceği sosyal sıkıntıları yaşamazsınız.audi alırsanız rahat edersiniz.ama aman diyim siyah almayın.
Aynen katılıyorum ben gri veya beyaz alacağım alırsam eğer sosyal sorun derken neyi kastettiniz

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,298
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Aynen katılıyorum ben gri veya beyaz alacağım alırsam eğer sosyal sorun derken neyi kastettiniz
Güzel yanlarıda yok değil mesela her benzinliçide daha siz demeden camları silerler ama kırmızı ışıktada silerler.mercedes ve bmw de 8-10 yaşındaki araçlarda bile her çevirmede durdurulursunuz.araba yıkamacınız birden abi bunda galvanizli boya var buna cila kullanmak şart der yıkama olur 50 lira
Her zaman lastik basıncını kontrol ettirdiğiniz lastikçi bu sefer 5 lira ister
Değnekçiler istanbulda 40 lira ister.
Valeye arabayı bıraktığınızda ******************(kıç-kaba et-arka-hump-hip) atabilirler
Bakımları pahalıdır sanayide usta deli ettiğinde servise giderim diye rest çekemezsiniz.
Genelde bmw ler çok boş araçlardır mercedes cla ve a klostrofobiktir.
Audi güzel herşeyden biraz var ama hiçbişeyden tam yok ( via frank rijkard)

Akınn

Düz Yol Gazcısı
22 May 2019
13
0
135
22
Marka
Audi
Güzel yanlarıda yok değil mesela her benzinliçide daha siz demeden camları silerler ama kırmızı ışıktada silerler.mercedes ve bmw de 8-10 yaşındaki araçlarda bile her çevirmede durdurulursunuz.araba yıkamacınız birden abi bunda galvanizli boya var buna cila kullanmak şart der yıkama olur 50 lira
Valeye arabayı bıraktığınızda ******************(kıç-kaba et-arka-hump-hip) atabilirler
Bakımları pahalıdır sanayide usta deli ettiğinde servise giderim diye rest çekemezsiniz.
Eyvallah abi sağolasın

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,564
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Güzel açıklama, özellikle rijkaard mesajı çok güzel :D

Ben olsam audi alırdım, mercedes ve bmwden daha farklı konumlandırıyorum gözümde

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Audi a4 ile basliyor premium segmentine, a3 sedan 5 para ermez gozumde siradan. Ustelik stronic sanzimanida dsg den farksiz. Hic bulasmazdim.

1 serisi bmw ise bence dizeli ile daha on olanda, kaldiki bayan kullanicilari sebebiyle fenimen bir arac hissi uyandiriyor.

A serisi kullandim uzun km lerce, yine sahsi fikrim 2 kisilik bir arac icin ideal olmasi her ne kadar 5 kapili olsada.

Cla bunlarin icindeki en iyi sedan.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,564
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Audi a4 ile basliyor premium segmentine, a3 sedan 5 para ermez gozumde siradan. Ustelik stronic sanzimanida dsg den farksiz. Hic bulasmazdim.

1 serisi bmw ise bence dizeli ile daha on olanda, kaldiki bayan kullanicilari sebebiyle fenimen bir arac hissi uyandiriyor.

A serisi kullandim uzun km lerce, yine sahsi fikrim 2 kisilik bir arac icin ideal olmasi her ne kadar 5 kapili olsada.

Cla bunlarin icindeki en iyi sedan.

hocam naptın :) audi a4le premiuma başlıyorsa mercedes e serisiyle başlıyor diyebilir miyiz bence sizin kıyaslamanızla tabi ki de deriz.

Kaldı ki herkesin hemfikir olduğu nokta cla alınmaz ötesi alınmaz :)

Yolda gelen geçen tokatlıyor. Ben cla tokatladığımda gülmüyorum artık

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
hocam naptın :) audi a4le premiuma başlıyorsa mercedes e serisiyle başlıyor diyebilir miyiz bence sizin kıyaslamanızla tabi ki de deriz.

Derdiniz birilerini tokatlamaksa baska arac onerisinde bulunabilirim :)
A3 sedan zaten auidi nin c sinifi baslangici neden a4 le premium a baslamasina sasirdiniz ki. Kiralama sirketleri c sinifinda a3 sedan dagitiyor resmen. Sizin gibi dusunuyor olsam renault lar bile dusuk hacimli a3 leri tokatlarken gulmezdim.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,252
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Tokatlanmaya üzülecek adam hiç almasın zaten cla kalbi kırılır. Ben kötü atmosferik passatla uzun yolda oynuyodum cla180d lerle :D tasarıma hayran kalan güç beklentisi olmayan alıp mutlu olur o arabayla sadece

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Cla 200 un 8sn altinda 0-100 degeri var. Performans olarak yeterli gelmiyorsa yasiniza verebilirim sadece. A3 sedan ile kiyas kabul etmez.

Bakis aciniza gore benim kelime daarcigim bitti :) herkes herkeze tokat pesinde anlasilan.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım