175/65/14 lastik tavsiyesi

UCY

Profesör
29 Kas 2019
268
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Selamlar,
175/65/14 ebat için lastik önerisi rica edeceğim.

Şuan aracımda(palio) good year eagle sport diye bir lastik var ve hiç memnun değilim.

Sorun şu ki, lastik su görünce sanki buzda gidiyormuş gibi tutunmayı bırakıyor.

Kullandığım araba yol tutuşta bir şey vaad etmese de sorunun lastik kaynaklı olduğunu çok net hissediyorum.

Lastik konusunu çok iyi bilmediğim için internetten bir kaç model baktım.

Falken 175/65 R14 TL 82T Sincera SN110
modelinin ıslak zemindeki tutuşu için iyi denilmiş, fiyatıda uygun duruyor.

Falken lastikler iyi midir?

Alternatif marka model de önerebilirseniz memnuniyetle dinlerim.

Teşekkürler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
EagleSport berbat bir lastik. Tespitiniz doğru.

Falken lastik gayet iyidir. Ama aracınızda ABS yokken kızaklama sırasında dikkat edin. Aynı fabrikada üretilen Dunlop SP Touring R1 lastiği kullanıyorum, yüksek hızda kızaklamalı bir ani frende ön lastiklerim asfalta fazla tutunup parçalanmıştı.

Bu arada kullandığım lastiği de tavsiye ederim. Hem ıslakta hem de kuruda tutunması çok iyi. Gürültü seviyesi de çok iyi. Tek sıkıntısı biraz sert olması. Falken ile hemen hemen aynı fiyatlardalar, hatta ben pazarlıkla aynı fiyata almıştım. Ben 70 yanak kullandığım için yanağı daha sert olan Dunlop'u Falken'e tercih etmiştim.

Fiyat performans olarak bu iki markadan başka markaya bakmanıza gerek yok. Yerli üretim olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşarsanız yenisini bulmanız da çok daha kolay.

Yine de alternatif olarak Hankook Kinergy Eco2 modeli de aklınızda bulunsun. O da iyi lastik.

Daha yüksek fiyatlara çıkmak isterseniz Continental EcoContact ve Goodyear Efficientgrip Compact modelleri var. ama Palio için fazla lüks onlar =)

UCY

Profesör
29 Kas 2019
268
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
EagleSport berbat bir lastik. Tespitiniz doğru.

Falken lastik gayet iyidir. Ama aracınızda ABS yokken kızaklama sırasında dikkat edin. Aynı fabrikada üretilen Dunlop SP Touring R1 lastiği kullanıyorum, yüksek hızda kızaklamalı bir ani frende ön lastiklerim asfalta fazla tutunup parçalanmıştı.

Bu arada kullandığım lastiği de tavsiye ederim. Hem ıslakta hem de kuruda tutunması çok iyi. Gürültü seviyesi de çok iyi. Tek sıkıntısı biraz sert olması. Falken ile hemen hemen aynı fiyatlardalar, hatta ben pazarlıkla aynı fiyata almıştım. Ben 70 yanak kullandığım için yanağı daha sert olan Dunlop'u Falken'e tercih etmiştim.

Fiyat performans olarak bu iki markadan başka markaya bakmanıza gerek yok. Yerli üretim olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşarsanız yenisini bulmanız da çok daha kolay.

Yine de alternatif olarak Hankook Kinergy Eco2 modeli de aklınızda bulunsun. O da iyi lastik.

Daha yüksek fiyatlara çıkmak isterseniz Continental EcoContact ve Goodyear Efficientgrip Compact modelleri var. ama Palio için fazla lüks onlar =)
Palioma laf söyletmem :)
Güzel bilgilendirmeniz ve öneriniz için teşekkür ederim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben 13 inçte ararken çok seçeneğim yoktu, standart petlas grubu lastikler, bazı bazı lassalar ve hankook vardı. Benim ilk tercihim hankook olcaktı ama onlara dağılma ömrü olarak kısa dediler. En son uygun denk gelip aynı zamanda önerilen de bişey olunca Dayton Touring2 aldım, 2.5 yıl oldu km olarak fazla bişey yapmasam da yaz kış aracın üstünde oluyor. Yazın zaten bence bu ebattaki en iyilerden biridir, kışın da eksi derecelere düşmediği sürece ıslakta falan gayet iyi. Ben alırken bir de bu çok ucuzdu şuan o seviyede mi bilmiyorum ama seçenekler arasına eklenebilir f/p lastiği olarak.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben de Corsa'ya yazlık lastik alacağım 1 2 ay sonra. Aklımda benim de Falken Sincera SN110 var f/p olarak fena durmuyor.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
Bende palio da Dunlop kullanıyorum. Modelini tam hatırlayamadıım ama @bt'nin bahsettiği model olabilir. Memnunum tutuş ve konfor olarak f/p bir lastik olduğunu düşünüyorum. Bir sonraki değişimde dunloptan devam edebilirim.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Bu ebatta Petlas,dayton,falken ve hankook kullandım. Petlasın ortalama bir performansı vardı. Dayton yeni olmasına rağmen berbattı hem ıslakta hem kuruda. Hankook kuruda çok iyi ancak ıslakta ortalama ıslakta gazlamadığın sürece günlük kullanımda gayet yeterli. Falken kuruda hankook ile aynı ıslakta biraz daha iyi. Hankook yada falken öneririm. Kulandığım hankook: Hankook Kinergy Eco2 K435 175/65 R14 82T

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım