mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
784
1,500
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Merhaba

Skoda Fabia aracımız için Sakarya şartlarında kullanmak üzere kış lastiği arayışındayız. Araştırmalar bizi bir yere götürmedi. Sizlerin önerilerini, kullanıcı deneyimlerini paylaşmanızı rica edeceğim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle kış lastiklerinde kaliteyi ayırt etmek için direkt olarak asfalt koşullarında ve özelliğini yitirmeye başladığı ısınan havaları esas alırım. Çünkü ideal koşullarındaki başarımı da buna paralel oluyor.
Kocaeli Kartepe şartlarında Dunlop SP Winter Sport kullanıyorum. 3. sezona başladım. 2. sezondan itibaren ilk takılmada çok ses yapar oldu fakat performansı ilk günkü seviyeyi koruyor: fena değil. Bu sezon taktıktan sonra 1 hafta soğuk hava göremedim daha. Standart sürüşte hala tutunma zayıflığı yaratmıyor. Kar koşullarını zaten dağda dibine kadar test ettim, tutuyor işte çok söylenecek bir şey yok o konuda =) Genel olarak düşük fiyata orta kaliteyi sunuyor, zamanında değişim yaptığım için beni tatmin ediyor.
Bütçeyi önemsemeden yüksek seviye tutuş performansı arasam Pirelli Winter Sottozero alırdım. Geçen sabah Goodyear Ultragrip 8'i de test ettik, onun tutunması da çok çok iyi, beğendim :)

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
784
1,500
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Aleykum selam hocam. Butce ve beklenti nedir ? Uygun firsatta bakacagim.

Aslında bütçe kısıtı yok. Ancak Sakarya çok kar buz tutan yer değil. Daha çok yağış alan bir bölge. O yüzden çok iyi bir lastiğe gerek yok gibi ! Nisan gibi söküp kenara koyacağız zaten.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Aslında bütçe kısıtı yok. Ancak Sakarya çok kar buz tutan yer değil. Daha çok yağış alan bir bölge. O yüzden çok iyi bir lastiğe gerek yok gibi ! Nisan gibi söküp kenara koyacağız zaten.
Hocam bence tam tersi çoğunlukla karsız zeminde kullanacağınız için çok iyi bir lastiğe ihtiyacınız var. Misal, hep karlı zeminde kullansanız petlas iş görür ama çoğunlukla asfaltta kullanacaksanız petlas üzer. Kaliteli kar lastiği zaten kendini karsız zeminde ve hava sıcaklığının nispeten 7 derecenin üstünde olduğu zamanlarda tutuşunu bozmayarak belli eder. Benim size tavsiyem kendim de kullanıp memnun kaldığım Continental Wintercontact TS serisi olur.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@cingoz debriyaj Tam olarak dediği gibi kış lastiğini nispeten daha az karlı ama yağmurun fazla olduğu, özellikle yazlığa geçene kadarki süreçte 7 derecenin de üstünü görebilen bir bölgede kullanacaksanız kaliteli bir kışlık olması şart. Bu noktada bütçe kısıtlaması yok ise direkt Conti TS860 veya yeni çıkan 870 modellerine yönelebilirsiniz. Türkiye'de üretildiği için fiyatı biraz daha düşük olsun ama yine kaliteli olsun derseniz Bridgestone turanza LM005 önerebilirim. Ama sonuçta bütçe kısıtlaması yoksa hava sıcaklığı yükseldiğinde bile ıslak zeminde minimum derecede sapıtan benim deneyimleyebildiğim en iyi kışlık modeller Continental'den çıkıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@bt @Cenk @cingoz debriyaj

Çok teşekkür ederim. Ne kadar yanlış düşünüyormuşum !

Winter Contact TS 870 siparişi çektik. Bu kıymetli bilgi ve farkındalık için tekrar çok teşekkür ederim.
Hayırlı olsun. Benim Ts860'lar 3.kışında şuan ve hala maşaallahı var. Petlas varken 2.kışta salmıştı kendini. Bir sonraki kışlık lastiğim Ts 870 olacak. Tabi inşaallah dolar 20-25 lira olmazsa :confused:

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım