195/50/15 Yaz Lastik Önerisi

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Dostlar merhaba, öncelikle hepimizin şimdiden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Başlıkta belirttiğim gibi 195/50/15 lastik önerisi istiyorum sizlerden. Lastik başına 350-450 TL arası bir fiyat skalası belirledim kendime.

Bu sıralar falken ziex ecorun ismini çok duyuyorum. Kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

4 mevsim önerecek arkadaşlar belki olabilir. Kışlık ve yazlık ayrı kullanmayı tercih ediyorum. Teşekkür ederim.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,435
2,645
Marka
Ford
Kendim de aynı ölçülerde lastik kullanıyorum. Eğer bahsettiğiniz bütçelerde lastik bakıyor olsam incelemelere göre ya EfficientGrip Performance ya da Hankook Ventus Prime 3 bakardım sanırım kendi aracıma. Bu 2 modeli de kendim kullanıp deneyimlemedim o nedenle kullanan arkadaşlar konuya yorum yaparsa daha doğru olabilir.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
4 lastik buldum dostlar bunlardan birini alacağım.

falken sn110 ecorun ile ze310 arasında ne fark var bilen var mı?

Hankook marka olarak iyi fakat falken ve dunlop lastiklerin performasnları daha iyi gözüküyor. ne kadar güvenilir bu sitedeki bilgiler? Bilen aydınlatırsa sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
4 lastik buldum dostlar bunlardan birini alacağım.

falken sn110 ecorun ile ze310 arasında ne fark var bilen var mı?

Hankook marka olarak iyi fakat falken ve dunlop lastiklerin performasnları daha iyi gözüküyor. ne kadar güvenilir bu sitedeki bilgiler? Bilen aydınlatırsa sevinirim.

Sitedeki bilgiler, üreticilerin kendi sayfalarından copy-paste olduğu için bilgiler konusunda sıkıntı olmaz. Tedarik edilen ürünün üretim tarihi vb. bilgileri soruyorsanız onu siteyi kullanan arkadaşlar cevaplarsa daha doğru olur.

Falken sn110 standart kullanım için tasarlanmış, ze310 -söylediklerine göre- yüksek performans için tasarlanmış. sn110'da uzun ömür vaadediyorlar, ze310'da da virajlarda vs.lerde binen yükü lastiğin tüm yüzeyine dengeli şekilde dağıtacak bir tasarım var -mış- Falken lastikleri pek kullanmadığım için doğruluğu hakkında yorum yapmam yanlış olur. Ama etiket değerleri çok iyi.

Dunlop sp sport FM800'ü corolla'da kullandım. Kuru zeminde iyiydi ama ıslak zemin deneyimim olmadı. SP Touring R1'i uzun süredir kendi aracımda kullanıyorum. Tutuşundan aşırı memnunum. Sessizlik konusunda da gayet iyi. Sadece Michelin/Goodyear seviyesinde konfor veremiyor o kadar.
Aynı bayide neden Falken yerine 10-20₺ kadar fazla verip Dunlop tercih ettim derseniz, 70 yanak kullandığım için yanağın sertliği benim için çok önemliydi. Yanak sertliğini dayanımını bayağı elimle yoklayarak karar verdim =) Dunlop bana biraz daha dayanıklı geldi. Hakikaten janttan fırlama veya herhangi bir deformasyon bugüne kadar yapmadı.

Hankook kullanmadım ama kullananlar memnun, etiketlere bakıldığında da gürültü dışında sıkıntısı gözükmüyor. Yine de ben kendi kullanımım için ze310 veya fm800 tercih ederdim. Zira lastiklerde bir sıkıntı olsa bayi ağı olarak da daha avantajlılar.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım