1992 model landrover defender 110

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Herkese merhaba aracı yaklaşık 6 sene önce Ankaradan aldık şuan Artvin/Arhavide
2.5 düz dizel motor keske 300 tdi olsaydi ama 2.5 duz dizel yakıt konusunda memnunum.. aliminyum gövde paslanmaz kesinlikle cürümez ama erken ezilir kaporta, çok sağlam merdiven şase bağımsız 4 amortisor yay inanılmaz bir konfor var normal pikaplar gibi değil yumuş yumuş her zaman çukura giresiniz geliyor.Her zaman 4 çeker olması yağmurlu hafif çamurlu kaygan zeminlerde kaymaya baslasa bile korkmaya gerek yok gaza basınca kafayı hemen sokuyor eger kosullar biraz ağırlaşırsa takviyeye alıyorsun bağımsız çalışan 4 çekerin vides oranları kısalarak çekişi arttırıyor. Eger arazinin şartları tekerlekleri yerle olan bağını koparacak şekilde ise merkezi kilit konumuna getirince yere basan tekerlere guc gonderip cikiyorsun halk arasında karınca videsi denir diger arazi araclarindan ayrilan en buyuk farki denebilir. Alt takım olarak çok sağlam parça kırmıyor kesinlikle tek sorun istavroz takozları erken bozulubiliyor baska bi sorun yok onunda maliyeti cok az. Debriyajı serttir 6 senedir kullanmaktayız baskı balata degismedim. Frenleri cok iyi tutar. Onler disktir arkalar kampana 1993 modelde arkalarda disk frendir. Oturma pozisyonu yüksek olması ve her tarafın cam olması surus guvenligi ve ferrahlık acisindan cok iyi. Bu arada icerisi biraz dar ama bende zayıfım zaten.iceri ses cok alıyor ama izalosyon malzemesiyle bu sorun epey azaltiliyor. Hic buyuk masraf cikarmadı aldığımda kara direksiyondu hidrolik yaptirdim 1500 lira en pahalı bunu yaptirdim. Seneyede ins elektrik tesisatı gazli suspansiyon 2 inch yukseltme ve ic dosemesini yaptiracam. aracımdan çok memnunum. Merak ettiğiniz soruları cevaplayabilirim suan aklıma geleni bodozlama yazdım insallah begenirsiniz [emoji4]
497c8e38b464358c4b9e36c8840b7e56.jpg

b5d6d9964cb97d5477613f99cd82899b.jpg

4ab96892d7b7f62ba1ef9d328321d665.jpg

e8c88d6a860af207e4193f89a907779c.jpg

c10f41ba948974a46cb21d3da31dfa15.jpg

30416de9c61698e538fed6d45b18a68b.jpg

5439675e70532405f57876870267a3cd.jpg

38a4b3432da54b037cbbf5743e027bb8.jpg
cd6defdf48e0f3c06da863174979d218.jpg
96c0b326fe2933ffc7036bc9ad464118.jpg
2e4c83f544ceee4c4dd80c49c6166315.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,542
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aklıma gelen soruları yarın yazcam ben :) video nerde? Şimdilik bunu sorabilirim :)))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,542
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Öncelikte soğukları kış mevsimini hiç sevmem ama kış mevsimini en güzel hissettiren bölgelerden birinde yaşıyorsun valla manzaralar muazzam, sizin arazi koşullarına ve iklime de en uygun araba da sanırım defender. Piyasada 20bin civarında dolaşan defenderlar var ama parça bulma ve parça maliyeti konusunda tereddütlerim var. Daha önceki konuda da bunda da parçaların ucuz olduğundan bahsetmişsin ama sanırım senin araba da zaten önceden oldukça bakımlıymış gibi .
Sorum şu, yakıt tüketimi nasıl, şehir içi trafiği vs gerçi sizin orda trafikte yoktur şimdi ama :D
Bir diğer sorum da 2nci eli nasıl rahat satılabilir mi satılacak olsa :)

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Öncelikte soğukları kış mevsimini hiç sevmem ama kış mevsimini en güzel hissettiren bölgelerden birinde yaşıyorsun valla manzaralar muazzam, sizin arazi koşullarına ve iklime de en uygun araba da sanırım defender. Piyasada 20bin civarında dolaşan defenderlar var ama parça bulma ve parça maliyeti konusunda tereddütlerim var. Daha önceki konuda da bunda da parçaların ucuz olduğundan bahsetmişsin ama sanırım senin araba da zaten önceden oldukça bakımlıymış gibi .
Sorum şu, yakıt tüketimi nasıl, şehir içi trafiği vs gerçi sizin orda trafikte yoktur şimdi ama :D
Bir diğer sorum da 2nci eli nasıl rahat satılabilir mi satılacak olsa :)
Burda ekmek peynir gibi satılıyor aslında aracım mekanik olarak cok bakımlı ic koltuklar ve dosemelerin elden gecmesi lazim. Bu arabalarin elektronik olarak hic bir aksamı olmadığı icin bozulma derdi de yok motor sağlam buldunuzmu ve sanzimani sağlam olsun diger hicbir sey onemli değil. Askeri hizmet icin uretilmis bu araclar on takimi cok saglam bozulmaz bozulsada 350 lira ya on takim yaptiriyosun ki 5 sene sonra yaptirdim. Ayrica arka diferansiyeller salisbury zırhlı. Parca konusunda her yerde parca bulabiliyorsun bulunamayan parcası yok sadece pahalı olan ic konsol parcaları. Yakıt konusunda cok iyi bence duz dizel olduğu icin hep trafikte kullansan 15 litreyi gecmez uzun yolda 9 yada 10 litre 100 km de tabi bu degerler orjinal mazot pompası ile benimki orjinal piyasada cogu performans artsin diye bosch marka pompayla degistiriyorlar bu sefer yakit cok artiyor performans artiyor motorun omru kisaliyor ben tercih etmedim. Her zaman da yeni modifiye parcalari cikan bir arac ilginc olanida bu :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,542
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Burda ekmek peynir gibi satılıyor aslında aracım mekanik olarak cok bakımlı ic koltuklar ve dosemelerin elden gecmesi lazim. Bu arabalarin elektronik olarak hic bir aksamı olmadığı icin bozulma derdi de yok motor sağlam buldunuzmu ve sanzimani sağlam olsun diger hicbir sey onemli değil. Askeri hizmet icin uretilmis bu araclar on takimi cok saglam bozulmaz bozulsada 350 lira ya on takim yaptiriyosun ki 5 sene sonra yaptirdim. Ayrica arka diferansiyeller salisbury zırhlı. Parca konusunda her yerde parca bulabiliyorsun bulunamayan parcası yok sadece pahalı olan ic konsol parcaları. Yakıt konusunda cok iyi bence duz dizel olduğu icin hep trafikte kullansan 15 litreyi gecmez uzun yolda 9 yada 10 litre 100 km de tabi bu degerler orjinal mazot pompası ile benimki orjinal piyasada cogu performans artsin diye bosch marka pompayla degistiriyorlar bu sefer yakit cok artiyor performans artiyor motorun omru kisaliyor ben tercih etmedim. Her zaman da yeni modifiye parcalari cikan bir arac ilginc olanida bu :)

valla şaşırdım,ben daha yüksek maliyetler daha yüksek yakıt tüketimi bekliyordum. Dayanıklılık konusu tamam onda zaten beklediğim bir şeydi de :)

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
valla şaşırdım,ben daha yüksek maliyetler daha yüksek yakıt tüketimi bekliyordum. Dayanıklılık konusu tamam onda zaten beklediğim bir şeydi de :)
Herkes yolunuzu kesip arabaniza bakmak ister satmanizi teklif ederler suan araba satilik olmamasina rağmen cok kisi teklif ediyor. Yakıt konusunda mitsubishi l300 panelvandan az yakıyor cok test ettim [emoji4]

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım