AÇIK 2.0 TDI DSG Sorunu

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Herkese selamlar dostlar,

2011 2.0tdi dsg passat araç 1 2 3 viteste gidiyor üst viteslere ne kadar basılırsa basılsın atmıyor. Ve seyir halindeyke giderken boşa atıyor. Titreme ve 3.vitese kadar geçmeme gibi bir problem yok.

Araç bir yakınımın aracı ve ustaya götürdügünde bir kartın değişmesi gerektiğini 16bin tl olduğunu söylemiş. Ne olabilir neden yapar bu arızayı Tecrübesi olan yada fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
902
1
1,749
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
DSG 7 (dq200) de servis şanzıman yağını değiştirmediği için genelde çoğu kişi 2.0 motorun kullandığı dq250 kodlu şanzımanın da şanzıman yağını değiştiriyor. Her 60.000 kilometrede bir şanzıman yağı ve filtresi değişmesi gerekir. Ortalama 5.5 6 litre yağ alır. Önce sağlam bir Volkswagen servisinde bu işlemlerle başlayın. Çünkü dq250 şanzımanlarda kart arızası çok sık rastlanan bir durum değildir.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
DSG 7 (dq200) de servis şanzıman yağını değiştirmediği için genelde çoğu kişi 2.0 motorun kullandığı dq250 kodlu şanzımanın da şanzıman yağını değiştiriyor. Her 60.000 kilometrede bir şanzıman yağı ve filtresi değişmesi gerekir. Ortalama 5.5 6 litre yağ alır. Önce sağlam bir Volkswagen servisinde bu işlemlerle başlayın. Çünkü dq250 şanzımanlarda kart arızası çok sık rastlanan bir durum değildir.
araç 240binde bu dediğinizle başlamak mantıklı olabilir.
ilk önce kalibrasyon yaptırın bence, eğer düzelmez ise kartta problem olabilir dedikleri gibi.
kalibrasyon işlemi beyine bağlanıp bir usta tarafından mı yapılmalı yoksa son kullanıcının yapabileceği bir işlem mi bilmediğimden soruyorum ?

kart elektronik bir sistem sonuçta. sorun olsa araç kendini korumaya alır hiç gitmez diye düşünüyorum..

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
864
2,007
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
araç 240binde bu dediğinizle başlamak mantıklı olabilir.

kalibrasyon işlemi beyine bağlanıp bir usta tarafından mı yapılmalı yoksa son kullanıcının yapabileceği bir işlem mi bilmediğimden soruyorum ?

kart elektronik bir sistem sonuçta. sorun olsa araç kendini korumaya alır hiç gitmez diye düşünüyorum..
beyine bağlanıp yapılıyor.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
önce kalibrasyona baktıracağız sonrasında kavrama değişim yoluna gideceğiz.
daha önceden bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yorumlarıını bekliyorum, teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım