2000 Focus Rolanti Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Arkadaşlar focus mk1 aracımda son 2 gündür ışıklarda durunca devir düşüyor sonra tekrar toplanıyor ama bunu 1 sefer yapıyor her duruşumda aynı şeyi tekrarlıyor hem tüpte hem benzinde aynı durumda.sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Focus 1 lerde kronik rolanti valfi sorunu, valfi değiştirirseniz büyük ölçüde sorununuz gidecektir. Eğerki sorun rolanti valfinde değil ise düşük ihtimal Alternatör'den yapar..

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Focus 1 lerde kronik rolanti valfi sorunu, valfi değiştirirseniz büyük ölçüde sorununuz gidecektir. Eğerki sorun rolanti valfinde değil ise düşük ihtimal Alternatör'den yapar..
Sadece durmadan hemen önce tam durdurdugunda düsüyor sonra tekrar geri topluyor bir dahada düsmuyor taki arabayi ilerletip geri durduruncaya kadar valften olsa hep yapması gerekmezmi sadece 1 kere yapiyor

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ben de benzer bir sorun yaşamıştım hava hortumumda kaçak oluşmuş her gaza basıp çektiğimde titreme ve devir düzensizliği oluyordu eğer tekrar ederse kontrol ettirmekte fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım