2006 Proton Gen-2 1.6 Medium Line

artnower

Asfalt Kurutucu
10 Eki 2016
4
12
545
Proton, Türkiye'ye 90'ların sonunda Jet-Pa distribütörlüğü ile giren ve sonra Ulumotor firmasının tekrar 2005 te ülkemize getirdiği Malezya'da Lotus markası tarafından üretilen bir otomobil markası ama ülkemizde sürekli distribütör hatası yüzünden tutunamadı.
Araç 2006 model 1.6 atmosferik motora sahip 110 ps ve 148 nm tork üretiyor gayet yeterli 1170 kilogram bir ağırlığı var performans olarak üzmüyor. Yakıt tüketimi olarak Şehir içi 10 Şehir dışı 5.5-6 litre 3 yıldır birlikteyiz genel bakımları hariç bir arıza vermedi ve yedek parça konusunda gayet ulaşılabilir ve ekonomik hiçbir sorun yok. Yol tutuşu gayet iyi ön tarafta standart olarak kule gergileri mevcut limitleri gerçekten çok iyi kafadan kayması için baya uğraşmak gerekiyor. Aracın en büyük sıkıntısı malzeme kalitesi ve işçilik iç konsolda genelde her yer sert plastik onun dışında araçta torpido gözü yok eşya gözü yetersiz ama koltukların kalitesi ve dizaynı güzel aracın genel tasarımı gibi onun dışında araç Türkiye'ye 3 donanım seviyesi olarak geldi Base Line, Low Line ve Medium Line yurt dışında High Line paketide var. Donanım olarak pek yeterli değil yılına göre üzerinde 15 inç jantlar ve Hankook marka lastikler var aracın yerden yüksekliği fabrikasyon olarak düşük ve engebeli arazilere girme şansınız neredeyse yok İstanbul'un yokuşlarında ve kasislerde altı yere değiyor. Şu an aklıma gelenler bu kadar merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
Donanım
Abs(Ebd), Sürücü-Yolcu Hava Yastığı, 4 cam otomatik, ayarlanabilir direksiyon ve yükseklik ayarlı ön far, vs.
IMG_0237-min.JPG
IMG_0225-min.JPG
IMG_0890-min.JPG
IMG_0891-min.JPG
IMG_0892-min.JPG
IMG_0894-min.JPG
IMG_0904-min.JPG

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Valla bu protonlar ilgimi çekmiştir ama bi türlü tutunamadı, kazasız belasız sürüşler diliyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam güle güle kullanın. Parça ve servis sıkıntısı olmuyor demişsiniz. Ben hiç denk gelmedim, belki algıda seçicilik nedeniyle görememişimdir. Servisleri ve parçaları nerelerde bulunuyor örnek verebilir misiniz? Başka markalarla uyumlu parçalar mı var da sorun olmuyor, yoksa yetkili ve özel servisleri gerçekten yeterince var mı? Özellikle Gen-2 modelleri geldikten sonra Türkiye'deki akıbetini çok merak ettiğim bir marka Proton.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
benimde dikkatimi çeken ama 3 adım uzak durduğum bir marka.hep merak etmişimdir parçası varmı kalitesi nasıl diye ve gidip kullanan biriyle sohbet etme fırsatım olmamıştı.parça sıkıntısı yok demişsin ama nasıl hallettiğini merak ettim.bu protonların kronik sayılabilcek sorunu varmı mesela.ama aracın nadir olması biryandan güzel birşey.kazasız belasız kullanın inşallah

artnower

Asfalt Kurutucu
10 Eki 2016
4
12
545
Servisi genelde büyük şehirlerde var Ulumotor devam ediyor parça satış ve bakıma ayrıca internetten her türlü parçası makul fiyatlara bulunabiliyor örneğin orijinal hava filtresi 15 tl civarlarında araçların çoğu ortak parça zaten bu zamana kadar sıkıntı çekmedim. Genelde sanayide bakımları yapılıyor buda bir otomobil uzay mekiği değil aynı sistemle çalışıyor parça olduktan sonra bakımları her türlü hallediliyor.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Servisi genelde büyük şehirlerde var Ulumotor devam ediyor parça satış ve bakıma ayrıca internetten her türlü parçası makul fiyatlara bulunabiliyor örneğin orijinal hava filtresi 15 tl civarlarında araçların çoğu ortak parça zaten bu zamana kadar sıkıntı çekmedim. Genelde sanayide bakımları yapılıyor buda bir otomobil uzay mekiği değil aynı sistemle çalışıyor parça olduktan sonra bakımları her türlü hallediliyor.
Valla benim arkadasimda fiat stilo vardi ve hava filitresine bagli plastik hortumu ankarada bulamadik.yildiz sanayi sitesndeki hurdacilarda bile yoktu ve en son kendi cabamizla gecici tamir yaptik hortuma.genel bakim icin aks kollari lazimdi birakin orjinali yan sanayi uretim bile olmayinca guc bela sattida kurtuldu.bu durumlari yasayinca proton markasi daha zor geldi o amacla sordum

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Valla benim arkadasimda fiat stilo vardi ve hava filitresine bagli plastik hortumu ankarada bulamadik.yildiz sanayi sitesndeki hurdacilarda bile yoktu ve en son kendi cabamizla gecici tamir yaptik hortuma.genel bakim icin aks kollari lazimdi birakin orjinali yan sanayi uretim bile olmayinca guc bela sattida kurtuldu.bu durumlari yasayinca proton markasi daha zor geldi o amacla sordum
bir kaç sene sonra için kendime stilo acaba nasıl olur diyordum bu yazı güzel oldu

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
bir kaç sene sonra için kendime stilo acaba nasıl olur diyordum bu yazı güzel oldu

arkadaşım aldığında alt tarafı fiatın arabası parçadan bol ne olabilir demiştim ama işin rengi cidden farklıymış.türkiyede tutmayan araçlara binmek konusunda yaşadığımız tecrübelerden sonra tekrardan temkinle yaklaşır oldum.çocukluk arkadaşım olması ve arada benimde arabayı kullanmamdan dolayı eksiklerini giderip düzgünce kullanalım demiş ve plastik benzin kapağını ankarada ünlü oto üzerinden siparişle 220liraya sipariş etmiştik(3günde geldi).farlar çizik oldugundan bir takım alayım hediyem olsun dedim orjinalin çiftine 700lira denmişti 2015te.kendisi ağır bakımlar için sanayiye çektiğinde aks kolu yok amartisörüde tamir ettirin denince aldığı fiyatın altına 2 ayda zor elden çıkardı.bu sebeple tavsiyemdir uzak durulması gereken arabadır stilo.

artnower

Asfalt Kurutucu
10 Eki 2016
4
12
545
Protonun şu anda yetkili servisi çalışıyor her türlü yedek parçalarıda ellerinde var sadece Proton yedek parçası satan birçok yan sanayi firmasıda mevcut yedek parça sıkıntısı yaşayacak bir araç değil yedek parça fiyatlarıda Vectra-B'ye oranla bayağı ekonomik.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım