2007 Corolla 1.6 Terra Nasıl Bilirsiniz ?

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
Arkadaşlar Toyota Corolla 1.6 Terra 2007 model bu aracı nasıl bilirsiniz

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
899
1,656
2,320
İst.
Marka
Ford
Aynı kasanın 2003 sol hb'ine sahibim.Aracı 207.000'de aldım şu anda 213.000'de mübalağa etmiyorum baskı balata ve lastik dışında kuruş masraf açmadı.Genel kalite intibası günümüz Corollasından yüksektir.Yol tutuş olarak orta kıvamdadır şimdiye kadar beni memnun etti fakat kötü bi lastik varsa arkayı bırakmaya ve kısmi eğlenceye açık bi arabadır :) Yakıt tüketimi benzinde ort 7.5-8 lpgde 9-10 lt arasıdır.Benim ortalamam 7.5 lt yol bilgisayarında. 1.6 atmosferik motorlara göre performansı gayet iyidir güzel yürüyor terra donanımı önermem çünkü arabanın sol donanımıyla arasında baya fark var.Mesela Terra 4 airbag analog klima plastik jant vs içerirken; Sol donanım 8 airbag dijital klima çelik jant vs daha doludur.Sorularınız varsa daha yanıtlayabilirim.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Tavsiye ederim. Konforlu sorunsuz, tüpe uyumlu memnun edecek bir araçtır

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,298
3,934
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eniştemde vardı bu yaz yeni sattı yine 1.6 life 2018 corolla aldı.
Eniştemde iken epey kullanmıştım güzel arabadır seridir 1.6 atmosferik motora gore ama yuksek hızlarda 140 dan sonra uzun sureli devam edince motor sesi bariz rahatsız ediyor..

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
O kasanın sedan ve dizelini kullandık yaklaşık 1 yıl. Şu an onun bi üst kasasını kullanıyoruz. İç taraftaki malzeme kalitesinde kesinlikle yenisinden çok daha kaliteli. Torpidonun alt kısımlarında dahi sert malzeme yok. Yol tutuşunu ben beğenmiştim sonraki kasada da beğeniyorum beklenmedik bir performansı var. Temizi bulunursa uzun zaman sorun çıkartmayacak keyifle binilecek bit otomobildir Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
Aynı kasanın 2003 sol hb'ine sahibim.Aracı 207.000'de aldım şu anda 213.000'de mübalağa etmiyorum baskı balata ve lastik dışında kuruş masraf açmadı.Genel kalite intibası günümüz Corollasından yüksektir.Yol tutuş olarak orta kıvamdadır şimdiye kadar beni memnun etti fakat kötü bi lastik varsa arkayı bırakmaya ve kısmi eğlenceye açık bi arabadır :) Yakıt tüketimi benzinde ort 7.5-8 lpgde 9-10 lt arasıdır.Benim ortalamam 7.5 lt yol bilgisayarında. 1.6 atmosferik motorlara göre performansı gayet iyidir güzel yürüyor terra donanımı önermem çünkü arabanın sol donanımıyla arasında baya fark var.Mesela Terra 4 airbag analog klima plastik jant vs içerirken; Sol donanım 8 airbag dijital klima çelik jant vs daha doludur.Sorularınız varsa daha yanıtlayabilirim.

Bendede donanım olarak full donanım takıntısı var fakat bu arac baya uyguna geldigi icin mecbur terra almak zorunda kaldım lpgsiz lpg uyumlu oldugunu biliyorum birde elektronik gaz pedallı sanırım buna sonrada hız sabitleyici takılabliyormu ?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,057
3
4,986
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
japon sorunsuzluğu bu araç içinde kesinlikle geçerli,motoru oldukça dayanıklı ve sessiz ama güç namına pek birşey beklememek lazım.yakıtı da biraz fazla.konfor olarak eh işte,yalıtım olarak ben başarılı buldum.debriyajı yalnız biraz yukardan kavrıyor sanırım ya da benim bindiğime de özel olabilir,vitesin yolları oldukça belirsizdi..benim bindiğimde terra idi bu arada.

Kaportası çabuk deforme oluyor ve dayanıksız izlemi verdi bana.Trim sesi de içeride duyuluyor.

Bendede donanım olarak full donanım takıntısı var fakat bu arac baya uyguna geldigi icin mecbur terra almak zorunda kaldım lpgsiz lpg uyumlu oldugunu biliyorum birde elektronik gaz pedallı sanırım buna sonrada hız sabitleyici takılabliyormu ?

Sanırım takılamıyor,ne göstergede ibaresi var ne de internette hız sabitleyicisi var..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
japon sorunsuzluğu bu araç içinde kesinlikle geçerli,motoru oldukça dayanıklı ve sessiz ama güç namına pek birşey beklememek lazım.yakıtı da biraz fazla.konfor olarak eh işte,yalıtım olarak ben başarılı buldum.debriyajı yalnız biraz yukardan kavrıyor sanırım ya da benim bindiğime de özel olabilir,vitesin yolları oldukça belirsizdi..benim bindiğimde terra idi bu arada.

Kaportası çabuk deforme oluyor ve dayanıksız izlemi verdi bana.Trim sesi de içeride duyuluyor.

Sanırım takılamıyor,ne göstergede ibaresi var ne de internette hız sabitleyicisi var..
Hocam atmosferik olduğu için rampalarda güçsüz gelebilir ama o dönemki araçların tamamı öyle .

Mesela 1.6 Bora-Golflere göre performans açısından çok daha üstündür .
Focuslardan da üstündür . Yinede yeterli değilse ya daha yüksek hacimli ya da turbo beslemeli bir araç almak gerekir .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
899
1,656
2,320
İst.
Marka
Ford
Eniştemde vardı bu yaz yeni sattı yine 1.6 life 2018 corolla aldı.
Eniştemde iken epey kullanmıştım güzel arabadır seridir 1.6 atmosferik motora gore ama yuksek hızlarda 140 dan sonra uzun sureli devam edince motor sesi bariz rahatsız ediyor..
Rezonanstan dolayı 120 -140 arası motor sesi gelir bu aralığın dışında 180 devamlı gitsen bile motor sesi duymazsın sadece rüzgar sesi alırsın

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
899
1,656
2,320
İst.
Marka
Ford
Ben devir yetmiyor gibi hatırlıyorum yani motor 6. vitesi arıyor gibi..
Aslında 6.Vitesin olması ekonomik yönden iyi olsada atmosferik makine devirle yürüdüğü için biraz üst devirlerde tutuyor eksisi yakıt tüketimi şehir dışı 120-140 arası 7 lt yakıyor ama artısıda sollamada turbo araçlar gibi hatta belkide daha iyi uzuyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Açık ara en sevdiğim Corolla kasasıdır. Ama piyasası uçmuş durumda.

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
Hocam atmosferik olduğu için rampalarda güçsüz gelebilir ama o dönemki araçların tamamı öyle .

Mesela 1.6 Bora-Golflere göre performans açısından çok daha üstündür .
Focuslardan da üstündür . Yinede yeterli değilse ya daha yüksek hacimli ya da turbo beslemeli bir araç almak gerekir .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu devirde daha yüksek hacimli motor biraz zor avatardaki canavarla ugrasıyorum zaten 2500cc bu 1.6 yeterli olacaktır :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım