2012 Ford Focus 1.6 ti-vct motora lpg taktırmayı tavsiye eder misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Kesinlikle etmem 2.0 focus var araca tüp taktırdık çok ciddi performans kaybı oldu yokuşları çıkamaz olduk bence boşver az yakmak için arabayı öldürme kesinlikle pişman olursun hem hacimin azalır hemde performansın zaten araban 1.6 o kadar fazla yakmıyo

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Ve motor uyumlu olsa bile kesinlikle ileride sorun çıkartır bir kere lpg nin kendi bakımları var 2 senede bir ayrıca kapalı otoparkada giremiyosun düşün biraz istersen

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Kesinlikle etmem 2.0 focus var araca tüp taktırdık çok ciddi performans kaybı oldu yokuşları çıkamaz olduk bence boşver az yakmak için arabayı öldürme kesinlikle pişman olursun hem hacimin azalır hemde performansın zaten araban 1.6 o kadar fazla yakmıyo
Ve motor uyumlu olsa bile kesinlikle ileride sorun çıkartır bir kere lpg nin kendi bakımları var 2 senede bir ayrıca kapalı otoparkada giremiyosun düşün biraz istersen
Evet haklısın he yönüyle kötü lpg şu anda. Bide ben sürekli spor kullanmayı sevdiğim için performans önemli. Şu an bile düşük geliyo bana. Düşük devirlerde çok kötü. Sizinkide öylemi?

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Evet haklısın he yönüyle kötü lpg şu anda. Bide ben sürekli spor kullanmayı sevdiğim için performans önemli. Şu an bile düşük geliyo bana. Düşük devirlerde çok kötü. Sizinkide öylemi?
Performansa bişey olmuyor bugün uzun yol yaptık istersen video atayım yüksek hızlarda soru işareti kalmasın aklında

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
2 yıldır lpg li araç kullanıyorum, daha 1 kez bile "lpg dolayısıyla kapalı otoparka giremezsin" gibi bir durumla karşılaşmadım. Memleketteki pek çok şey gibi, bu kural da sadece lafta kalıyor.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
2 yıldır lpg li araç kullanıyorum, daha 1 kez bile "lpg dolayısıyla kapalı otoparka giremezsin" gibi bir durumla karşılaşmadım. Memleketteki pek çok şey gibi, bu kural da sadece lafta kalıyor.
Hocam Antalya' da bagaj açtırıyorlar, İzmir' de durum farklı mı ?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
İzmirde bagaj açtırana daha denk gelmedim. Dediğim gibi, giremediğim otopark yok.

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Valla bende bayağı fark oldu ne yazıkki ama napalım bir kere taktırdık artık ama gerek performansgerek hacim gerekte zahmet olarak bayağı çekersin hocam

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Ayrıca kayseri ve ankarada hiçbir otoparka almadılar simit tüp olduğu için tamponun altına bakıyo uyanıklar

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Yani bir focusun katledilmesine göz yummak istemiyorum bu yüzden bu kadar çabam yani arabanın sesi performansı ciğeri ölüyor ya araba bildiğin sürüş aracından ziyade şirket aracı gibi oluyor eğlencesi kalmıyor yani şuan elimde olsa kesinlikle söktürürüm napalım işte bi heves ile takıldı cahildik ozaman

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
@Cihat58 develide yaşıyorum taa 40 km erciyesi çıktım forumun garajına almadılar kayseri parktada kaç kere oldu bu sorun ya güvenlik olunca çeviriyorlar ankaradada çok başıma geldi ayrıca tüplü focus ile erciyesi çıkmak çok zor araç 2.0 ama performansı çok düşüyor bende erciyes yolund benzine alıyorum

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Hatta bagajı açtılar bir kere tüp yok dedim adam tamponun altına baktı ve kapağı gördü mosmor kesildim

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Ama bu olay bir kaç kere geldi başıma çoğunlukla orda kimse olmuyor oluncada kaderimize razı oluyorum

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Düzgün montajı yapılmış bir lpg sistemi ihmal edilebilecek seviyede bir performans düşüşü yaşatır yani çok fark olmaz. Ben yine de yılda 5bin km civarında yapıyorsanız lpg taktırmamanız taraftarıyım. Taktırma maliyetini amorti etmesi bile uzun sürecek daha subap sorunu vs derken değmez uğraşmaya ek bakıma götürmeye.

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Uşak'ta da çoğu kapalı otoparklara almıyorlar. Migros'un otoparkında da çok dikkatli bakıyolar. Küçük çaplı açık otoparklar da sorun olmuyor ama.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Motor gücü düşük olduğu için çekişte sorun olur. Arabanın çekişi mutlaka düşecektir. Focus 1.6'nın çok yaktığını biliyorum şehir içinde 10 litrenin altına kolay kolay inmiyor. Ama motora uygun LPG kitleri takılırsa zarar en aza indiriliyor. İlla takacaksanız da uygun olanlardan takmanızı öneririm.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Vay be, otopark konusunda demek ki ben çok şanslıymışım. Bu kadar çok sorun olduğunu bilmiyordum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım