KAPALI 2012 porsche mi sıfır c200 mü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Merhaba arkadaşlar ikinci el 2012 seçilmiş araç porsche almakmı mantıklı. Yoksa o ikinci ele girmeden bir tık aşağıdan sıfır c200 almakmı mantıklı ?

Kararsızlığımız iyi bir araç almak istiyoruz fiyatlar bir birine yakın. Daha üst seviyeden 2012 almakmı mantıklı yoksa daha aşağıdan c200 mü ?

2012 araca güvenilirmi?
İkinci el porsche olması birşey değiştirirmi ?

Porsce den kastımız cayenne de olur panamera da olur. Fiyatlar yakın

Ne düşünüyorsunuz ne öneriyorsunuz arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Çok ilginç herkes garanti konusuna dikkat çekmiş.

Ben biraz farklı düşünüyorum. Daha önce hep sıfır araçlar aldık garanti dediğimiz hizmeti sadece 10 bin bakımında kullandık ve bitti. Tabi istisnalar olur sıfır araçta sorun çıkar garanti karşılar ama araç sağlamsa garantiyi kullanmıyoruz. İhtiyacımız düşmüyor. Ben böyle düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum.

Diğer tarafta garantisi olmayan süresi dolmuş garanti sürecinde yine hiç ihtiyaç duyulmamış. İlk bahsettiğim araçtaki gibi garantisi olsada olmasada ne yapıcaksak ücretli olacak bir araç. Hatta lüks sınıfta bulunduğu için ben öyle düşünüyorum, daha özenli bakımları daha iyi yapılmış araç oluyor diyorum.

Yanlış mı düşünüyoruz yanlışmı yerdeyiz [emoji4]

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben büyük bir ikilem de kaldım, o kadar parayı hak eden kesinlikle Porsche ama gel gelelim 2012 model bir Porsche'un masrafı diğer saydığımız premium BMW-Audi-Mercedes gibi aracın masrafına benzemez adamı iyi bozar ve canını sıkar.Çok temiz çok bakımlı bir Porsche bulabilirseniz, oyum Porsche'dan yana fakat eğer öyle bir araç bulamazsanız sıfır 3 serisi ya da C serisi tavsiye ederim.
İyi günler.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Çok ilginç herkes garanti konusuna dikkat çekmiş.

Ben biraz farklı düşünüyorum. Daha önce hep sıfır araçlar aldık garanti dediğimiz hizmeti sadece 10 bin bakımında kullandık ve bitti. Tabi istisnalar olur sıfır araçta sorun çıkar garanti karşılar ama araç sağlamsa garantiyi kullanmıyoruz. İhtiyacımız düşmüyor. Ben böyle düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum.

Diğer tarafta garantisi olmayan süresi dolmuş garanti sürecinde yine hiç ihtiyaç duyulmamış. İlk bahsettiğim araçtaki gibi garantisi olsada olmasada ne yapıcaksak ücretli olacak bir araç. Hatta lüks sınıfta bulunduğu için ben öyle düşünüyorum, daha özenli bakımları daha iyi yapılmış araç oluyor diyorum.

Yanlış mı düşünüyoruz yanlışmı yerdeyiz [emoji4]

Yanlış düşünüyorsun tabiki...
Sen garantili aldığın araba 0 kmde. 2-3 sene sonra sattığında , arabanı alan kişi 2-3 senelik araba almış oluyor. 2012 model porscheden bahsediyoruz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Sonuçta bu araca sahip insanlar bakımlarını eksik etmez ve masraftan kaçmazlar. Galeriden olmadığı sürece bir porsche sahibinden alınır ve binilir. Zaten motorda sorun varsa serviste her şey ortaya çıkar.

Ben 4 yaşındaki arabayı servise verdim. Garantiden 4000- 5000 masrafı yapılıyor. Ben okadar özene bezene sürdüğüm halde arabam bozuldu. Bu işmi şimdi. Adam isterse arabayı yatırsın garajda. Ben artık garantisiz arabalara sıcak bakmıyorum. Kul yapısı bozuluyor.
Hypermiler adamın gaz pedalı nasıl bozulur, yada düm düz otobanda giden araba neden sensor hatası verir. onu gectim. Asfalta gezen altı bir kere sürtmemiş arabanın aksı nasıl arızalaanır. Komple alt takım değişiyor benim. 1 haftadır servisteyiz.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Ben 4 yaşındaki arabayı servise verdim. Garantiden 4000- 5000 masrafı yapılıyor. Ben okadar özene bezene sürdüğüm halde arabam bozuldu. Bu işmi şimdi. Adam isterse arabayı yatırsın garajda. Ben artık garantisiz arabalara sıcak bakmıyorum. Kul yapısı bozuluyor.
Hypermiler adamın gaz pedalı nasıl bozulur, yada düm düz otobanda giden araba neden sensor hatası verir. onu gectim. Asfalta gezen altı bir kere sürtmemiş arabanın aksı nasıl arızalaanır. Komple alt takım değişiyor benim. 1 haftadır servisteyiz.

Bir gerçek var o da yarın öbürgün Porsche de ciddi bir sıkıntı çıkarsa büyük meblağlar harcanacak. Bu kaçınılmaz bir gerçek.

Ama araçların arıza vermesinin olasılığı bence çok fazla şeye dayalı abi. Ben şahsen temiz ve bakımları kaçırılmamış bir Porsche nin sıkıntı çıkarmayacağı düşüncesindeyim.

Benim yakın bir arkadaşım, bundan 7-8 yıl önce 2004 Carrera 4S aldılar. Sıfır sıkıntı ile yıllarca bindiler, sonra çok sevdikleri bir model olduğu için 2006 Targa 4S aldılar. Halen binerler lakin titizdirler. Bakımlarını en iyi şekilde yaptırır ve korurlar.

Senin ne kadar sakin kullandığını biliyoruz, ama bizim araba senin arabandan 100 kat hor kullanılmıştır. Bahsettiğin sıkıntıların hiçbirini çekmedik. Hatta hiç sıkıntı çekmedik diyelim bugüne kadar. Bir kere imobolizer bozuldu, ki o da bizim suçumuzdan dolayı oldu.

Yani şans faktörü var evet ama eğer Porsche ye arzu duyuluyorsa ve iyi araştırılırsa bence tercih edilebilir. Çünkü o Mercedes Porsche nin yaşattıklarını yaşatmayacak, hissettirmeyecek. Böyle bir gerçek var.

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Tamda bizi karamsarda bırakan noktaya geldi konu. 2012 porsche a parasını verip araba aldım ben diyip binilip gidilebilirmi sorunsuzca.

Yada bu imkansız diyip açıkca ortada olan daha alt sınıfta bir aracı c class ı sıfır alıp arkaya bakmamak mı gerek.

Araç kıyaslaması değil mantık kıyaslaması yapmak istiyoruz.

Bir arkadaş paranın hakkı porsche demiş haklı bugün bu rakamlarda c sınıfı araca para vermek insana mantıklı durmuyor.

Bir arkadaş garantisi olmayan arabaya sıcak bakmam diyor. Oda haklı.

Çok garanti işleri ile uğraşmadım. Ama benim gözümde garanti fabrikadan çıkmış araca bir süreli üretici sorununa garanti vermek gibi geliyor. Bir yer bozulsa birşey olsa yine kullanıcı hatasını biz ödemiyormuyuz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bir gerçek var o da yarın öbürgün Porsche de ciddi bir sıkıntı çıkarsa büyük meblağlar harcanacak. Bu kaçınılmaz bir gerçek.

Ama araçların arıza vermesinin olasılığı bence çok fazla şeye dayalı abi. Ben şahsen temiz ve bakımları kaçırılmamış bir Porsche nin sıkıntı çıkarmayacağı düşüncesindeyim.

Benim yakın bir arkadaşım, bundan 7-8 yıl önce 2004 Carrera 4S aldılar. Sıfır sıkıntı ile yıllarca bindiler, sonra çok sevdikleri bir model olduğu için 2006 Targa 4S aldılar. Halen binerler lakin titizdirler. Bakımlarını en iyi şekilde yaptırır ve korurlar.

Senin ne kadar sakin kullandığını biliyoruz, ama bizim araba senin arabandan 100 kat hor kullanılmıştır. Bahsettiğin sıkıntıların hiçbirini çekmedik. Hatta hiç sıkıntı çekmedik diyelim bugüne kadar. Bir kere imobolizer bozuldu, ki o da bizim suçumuzdan dolayı oldu.

Yani şans faktörü var evet ama eğer Porsche ye arzu duyuluyorsa ve iyi araştırılırsa bence tercih edilebilir. Çünkü o Mercedes Porsche nin yaşattıklarını yaşatmayacak, hissettirmeyecek. Böyle bir gerçek var.

7-8 Senede porsche kaç km yapmış :) Onu bir öğrenebilirmisin.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Tamda bizi karamsarda bırakan noktaya geldi konu. 2012 porsche a parasını verip araba aldım ben diyip binilip gidilebilirmi sorunsuzca.

Yada bu imkansız diyip açıkca ortada olan daha alt sınıfta bir aracı c class ı sıfır alıp arkaya bakmamak mı gerek.

Araç kıyaslaması değil mantık kıyaslaması yapmak istiyoruz.

Bir arkadaş paranın hakkı porsche demiş haklı bugün bu rakamlarda c sınıfı araca para vermek insana mantıklı durmuyor.

Bir arkadaş garantisi olmayan arabaya sıcak bakmam diyor. Oda haklı.

Çok garanti işleri ile uğraşmadım. Ama benim gözümde garanti fabrikadan çıkmış araca bir süreli üretici sorununa garanti vermek gibi geliyor. Bir yer bozulsa birşey olsa yine kullanıcı hatasını biz ödemiyormuyuz.

Ben 2 defa garantiden işlem yaptırmdım. hepsi garantiden yapıldı. Sadece bakıma para verdim.. Biri sizi garanti konusunda yanlış bilgilendirmiş.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
7-8 Senede porsche kaç km yapmış :) Onu bir öğrenebilirmisin.
Hafta boyunca her gün kullanılıyordu.

Ev den işe işten eve, toplantılar için belli başlı yerlere, hafta sonları da gezinti için.

Yani haftasonu arabası değildi aktif olarak kullanılıyordu devamlı olarak. 120-130 bin civarındaydı onlar aldığında yanlış hatırlamıyorsam. Daha da yüksek olabilir.

Eğer hatırlıyorlarsa sorarım. Ne kadar yaptıklarını o süre boyunca

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hafta boyunca her gün kullanılıyordu.

Ev den işe işten eve, toplantılar için belli başlı yerlere, hafta sonları da gezinti için.

Yani haftasonu arabası değildi aktif olarak kullanılıyordu devamlı olarak. 120-130 bin civarındaydı onlar aldığında yanlış hatırlamıyorsam. Daha da yüksek olabilir.

Eğer hatırlıyorlarsa sorarım. Ne kadar yaptıklarını o süre boyunca

Yorum yapamıyorum. Ama kredi ile araba borcuna girecek adamın, arabanın garantisine önem vermesi gerekir. Kredi öderken bozulan bir arabanın masrafı ile uğraşmak çok koyar :)

Evdekiler arabanın derdi bitmiyor, başımıza bela etin ite zıçasıca şeyi derler. kafa ütülenir.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Yorum yapamıyorum. Ama kredi ile araba borcuna girecek adamın, arabanın garantisine önem vermesi gerekir. Kredi öderken bozulan bir arabanın masrafı ile uğraşmak çok koyar :)

Evdekiler arabanın derdi bitmiyor, başımıza bela etin ite zıçasıca şeyi derler. kafa ütülenir.

Doğrudur, eğer bir masraf çıkartırsa üzer gerçekten.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Ben 2 defa garantiden işlem yaptırmdım. hepsi garantiden yapıldı. Sadece bakıma para verdim.. Biri sizi garanti konusunda yanlış bilgilendirmiş.
Ali, senin aracın ne kadar bu kadar arıza verdi bilmiyorum ama bahsettiğin problemleri km si 100 bini geçmemiş başka arabalarda göremedim. Bence bunun üzerine bir düşünmek gerekir. Hyundai markasına hep önyargılıyım nedense :p

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ali, senin aracın ne kadar bu kadar arıza verdi bilmiyorum ama bahsettiğin problemleri km si 100 bini geçmemiş başka arabalarda göremedim. Bence bunun üzerine bir düşünmek gerekir. Hyundai markasına hep önyargılıyım nedense :p

Yerli malı Yurdun malı diye adlık. Yerli araba bu kadar oluyor demek ki. Biz araba yapmayı beceremiyoruz. Sonra neden Almandan Japondan araba alınıyor görüyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım