2017 model Style paket 1.2 TSI Seat Ibizam

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
İyi günler foruma uzun bir süredir üyeyim ancak herhangi bir paylaşım yapmamıştım öncesinde. Sizlere kendi aracından bahsetmek istiyorum kendisi bana ait ilk aracım manuel 90 hp olup 2 yıldan biraz daha uzun bir süredir benimle birlikte 17 bin kilometre de iken ikinci el olarak almıştım şuan kendisi 45 bin kilometreyi devirmek üzere sizlere kısaca kendi gözlemlerimden bahsedecek olursam artılar ve eksiler şeklinde

Artılar :

Hafiflik 1014 kg

Yol tutuş ( aracın hafifliğinin büyük rolü var ve elektronik diferansiyel kilidi tabi ki bir mekanik kilit kadar etkili olmasa da bazı durumlarda şaşırtabiliyor aracın genelde önden tutunma isteği çok fazla arkası sizi keyiflendirecek kadar oynak esp nin izin verdiği kadar)

Hafifliğe bağlı olarak yakıt tüketimi çok dikkat eden biri değişim ama şehir içi 6.5 7 litreler çok kolay yakalanıyor uzun yolda ise sabit 90 ile gidilirse 4.7 civarına düşebiliyor ancak pek sabırlı olmadığım için 120 140 arası seyrediyorum devirli kullanıyorum böyle zamanlarda 6 litre ye çıkıyor

Oturuş pozisyonu 187 cm boya sahibim ona rağmen yeterince alçakta kullanabiliyorum

Eksiler:

İç hacim özellikle arka koltuk diz mesafesi segmenti in en kötüsü olabilir buna karşın bagaj hacmi segment standartlarında

Bunun dışında dramatik bir eskisini hatırlamıyorum

Bunlar dışında merak ettiğiniz herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevaplamak isterim

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Hayırlı olsun :)
Ağustos ayında neredeydin ibiza çok istemiştim ama forumdan kötüleyenler olmuştu. Bu segmentte fiesta ve polo kullandınız mı onlarla kıyaslama şansınız var mı

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
kazasız belasız sürüşler diliyorum :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ağustos ayında neredeydin ibiza çok istemiştim ama forumdan kötüleyenler olmuştu. Bu segmentte fiesta ve polo kullandınız mı onlarla kıyaslama şansınız var mı
Forumda vag genel olarak kötülenir fazla şey etmeyin bence. B segmentte bence fiesta arkasına ibiza gelir. Yeni 208’de gayet güzel duruyor (dolu haliyle) kullanıp deneyimlemek gerek.
KIrmızı ibizaya da Maşallah 🧿. Geçmişte 99 modelini uzunca bir süre kullanıp oldukça memnun kalmıştık umarım sizde dertsiz sıkıntısız uzun bir süre binersiniz.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford

2011 model 1.4 atmosferik comfortline dsg poloya sahibiz 2013 yılından beri bizde araç onunla kıyaslarsam malzeme kalite farkı kendini hissettiriyor örneğin aracın kapı içlerinde ki döşeme ve kapı tutanağının kalitesi polo da daha ele oturan ve sağlam hissettiren bir malzeme ile yapılmış yalıtım olarak benzerler diyebilirim ama polo arka yaşam olanı olarak ibiza dan net şekilde daha üstün buna karşın bagaj hacmi ve kullanışlılığı ibizaya göre daha altta kalıyor sürüş dinamiği olarak polo ibiza dan bariz bir şekilde daha sıkıcı daha hissiz bir araç bunu derken limitlerinin düşük olduğunu düşünmüyorum ama ibiza kadar oyuncu değil biraz daha donuk bir araç arkası neredeyse hiç oynamıyor genelde bütün bir kayma eğilimi sergiliyor yada kafadan kaymaya meyilli
Konfor olarak ibiza dan çok daha iyi daha yumuşak ve süspansiyon darbeleri segmentinin üstünde emiyor segmentine göre konforlu bir araç motor u 3 silindir haliyle sesi de gayet güzel geliyor
Fiesta ya gelirsek çok uzun süre kullanma şansı bulamadım ama kendisinin sürüş odaklı bir araç olduğunu söylememe gerek yok ibiza ile benzer araçlar yalıtım konusunda ben ibiza ile çok yakın buldum ama belki çok az bir farkla ibiza daha iyi olabilir arka yaşam alanı olarak ibizdan daha iyi ancak polo dan daha düşük biraz klostrofobik özellikle arkada olanlar için

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Forumda vag genel olarak kötülenir fazla şey etmeyin bence. B segmentte bence fiesta arkasına ibiza gelir. Yeni 208’de gayet güzel duruyor (dolu haliyle) kullanıp deneyimlemek gerek.
KIrmızı ibizaya da Maşallah 🧿. Geçmişte 99 modelini uzunca bir süre kullanıp oldukça memnun kalmıştık umarım sizde dertsiz sıkıntısız uzun bir süre binersiniz.

Evet size katılıyorum bu segmentte sürüş konusunda ibiza fiestanın hemen ardından geldiğini düşünüyorum ama genel bir vag algısından dolayı insanlar bunun pek farkında olmadığını düşünüyorum

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Bu arada evimizde 3 araç var bunlar
2018 model 1. 6 tdı style paket Skoda Superb
2011 model comfortline 1.4 dsg polo
2017 model Style 1 2 ibizamn
Bu durumdan dolayı volkwagen düşkünü olarak bilinmek istemem :) polo aracımız dışında diğer araçların segmenti de alınması en mantıklı araçlardan olduğunu düşünüyorum
Kendi aracımın alınma aşamasında baktığım araçlar bütçe doğrultusunda 1.5 dizel fiesta kendisi araç aldığım dönemde Fiat olarak neredeyse ibiza dan daha pahalı olmasına rağmen neredeyse hiç bir donanımı yoktu ve 3 4 yaşında araçlardı yine fiesta dan 1.25 benzinli baktım onun da motor gücü ve donanım bakımından beni tatmin etmedi bir de ben Eskişehir Alanya arası neredeyse her ay gidip geliyorum toroslarda tırmanma yerleri çok uzun soluklu ve dik rampalardan oluştuğu için de elemem de bir sebep olmuştu 1 25 fiesta bende boş ve 3 yaşında ki bir fiesta yerine henüz 9 aylık nispeten dolu motor konusunda daha güçlü olan ibizayı tercih etmiştim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım