HABER 2018 Ford Focus görüntülendi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şöyle ufak bir alıntı yapayım;

Kısa kısa bazı güncellemeler:
  • Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Uzak doğu için seri üretim 4. çeyreği bulabilir.
  • Sedan/Hb beraber geliştiriliyor. Bağımsız arka süspansiyon devam edecek. (Torsiyon da olacak)
  • Dingil açıklığı 2700 mm'ye uzanıyor.
  • Bununla birlikte boy fazla uzamayacak, HB 4400 mm'yi aşmayacak.
  • Ön ve arka süspansiyon boyları kısalacak. (Kontrolde esnekliği arttırır.)
  • Ağırlık merkezi aşağı çekilecek.
  • Farlar, geçen gün çekimleri yakalandığı gibi olacak, 3 tür. Xenon yok hepsi Led ve Led'li.
  • Hb ile gelen arka spoiler daha iyi aerodinamik katkı sağlıyor olacak.
  • Üst donanımda full LCD gösterge ekranı olabilir.
  • Atmosferik motorlar olmayacak.
Kaynak; https://www.focusclubtr.com/topic/1...-tarihi-malzeme-bilgisi-ve-motorları/?page=17

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Şöyle ufak bir alıntı yapayım;

Kısa kısa bazı güncellemeler:
  • Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Uzak doğu için seri üretim 4. çeyreği bulabilir.
  • Sedan/Hb beraber geliştiriliyor. Bağımsız arka süspansiyon devam edecek. (Torsiyon da olacak)
  • Dingil açıklığı 2700 mm'ye uzanıyor.
  • Bununla birlikte boy fazla uzamayacak, HB 4400 mm'yi aşmayacak.
  • Ön ve arka süspansiyon boyları kısalacak. (Kontrolde esnekliği arttırır.)
  • Ağırlık merkezi aşağı çekilecek.
  • Farlar, geçen gün çekimleri yakalandığı gibi olacak, 3 tür. Xenon yok hepsi Led ve Led'li.
  • Hb ile gelen arka spoiler daha iyi aerodinamik katkı sağlıyor olacak.
  • Üst donanımda full LCD gösterge ekranı olabilir.
  • Atmosferik motorlar olmayacak.
Kaynak; https://www.focusclubtr.com/topic/13422-ford-focus-mk4-çıkış-tarihi-malzeme-bilgisi-ve-motorları/?page=17
Keşke LPG severler için atmosferik devam etsrydi

HAKANARABUL

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
22
7
595
mazda 3 mps gibi duruyor yandan arka farlardan ötürü bi egea hb havasıda yok degil. Özgünlük sıfır güncel kasa daha iyi.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,813
1
4,140
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ford Amerika'daki fuar için diğer markalardan fazla lansman süresi ayırmış. Fuar Ocak ayında olacak sanırım. Acaba orada mı tanıtılacak Cenevre'de mi bakalım :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Önünü Volvo V40'a, arkasını Egea'ya, yanını ise Mazda 3'e benzettim. İçinde çok bir değişiklik yok ama model çıkınca daha çok belirginleşir. Son çıkan modellerde mi bir sorun var yoksa benim gözlerde mi onu da çözebilmiş değilim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu süspansiyonların daha kolay dipleneceği anlamına gelir mi acaba
O artık koyacakları amortisör kalitesine bakar. Maliyet olur deyip uyduruk amortisör koyarlarsa süspansiyona hiç dokunmasalar bile dip yapar durur. Çalışma aralığı yeterince geniş bir amortisör koydukları vakit sıkıntı çıkarmaz. Mondeo'da kullanılan integral link süspansiyonun da boyu control blade'e göre kısaltılmış ama amortisör kalitesi oldukça yüksek.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım