2019 Seat Leon Excellence 1.6 TDİ DSG

jamiryo

Halil Jamiryo
Takipçi
24 Nis 2023
1
6
20
28
istanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar herkese iyi forumlar, 55.000 km'de aldım yeni aracımı bi hayırlı olsununuzu alırım :)
İlk aracım sayılır tavsiye önerileriniz nelerdir özellikler aracı kullanan bilen arkadaşların şuna dikkat et bunu yapma tarzında önerilerine açığım.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. 🧿
Yakışıklı araçtır ancak virajlarda dikkatli olmakta fayda var, arkası agresif gelebiliyor. hatatat
Kullanıcı deneyimlerinizi bekliyor olacağız.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. 🧿
Yakışıklı araçtır ancak virajlarda dikkatli olmakta fayda var, arkası agresif gelebiliyor. hatatat
Kullanıcı deneyimlerinizi bekliyor olacağız.
Keşke arkası gelse dedirtiyor bana çoğu zaman. Direksiyona Lewis Hamilton’ı koysalar o bile direksiyonu çevirip dönmesini bekler :D

Aracınız hayırlı olsun. Aynı arabayı 4-5 ay önce satın aldım ben de. Lastiklerinizin markası ne bilmiyorum ama Leon’a biniyorsanız kaliteli lastik takmanızı öneririm.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hayırlı olsun,bir zamanlar radarımda olan bir araçtı.Fiyatıyla Golf'e çok güzel bir alternatif.1.6 TDI'a sahip olsam ve uzun süreler bineceğimi bilsem muhtemelen yaptıracağım ilk iş 1449 big turbo olurdu.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. 1.2 TSI Manuel'ini 0 km alıp 100k km'den fazla kullandık. Makyajda neler değişti bilemiyorum ama genel izlenim olarak yorumlarımı yapayım.

Mk3 Leon, beklentilere bağlı olarak çok iyi veya çok kötü arabadır, ortası yok :D

En önemli tavsiyem yol tutuşuna güvenmemeniz yönünde olur. Mutlaka çok iyi lastiklerle binin. Deneyimsiz sürücüyü çok fazla ters köşe yaptıran bir araçtır. Bazı kullanıcılara çok iyi yol tutacakmış gibi hissettirebilir, sonra önünü bırakarak sürpriz yapar. Daha büyük sürprizi ise belli senaryolarda (ön tekerleklerin denk gelip arkalardan çok daha iyi tutunduğu veya ağırlık dağılımı oynamasıyla araç öne yığıldığında) arkasını hiç beklenmedik bir zamanda koparıp savurarak yapabilir.

Geniş iç hacmi, donanımı, tasarımı, kullanışlılığı çok başarılı bir araçtır. Ön düzeni çok çok dayanıklıdır. Trim seslerine takılmayın, bu araba pertten toplama mı acaba filan diye düşünmeyin, kroniktir. Yapar. Yetkili servisler belli ölçüde gideriyor. Kalanı için de silikon sprey... olduğu kadar... :')

Aynı motor şanzımanı bir süredir Polo'da kullanıyorum. Sık sık şehiler arası uzun yol yapmıyorsanız ve arada bir şanzımanı manuele alıp kendiniz yüksek devirlerde kullanmazsanız, düşük devir meraklısı şanzımanın o hal hareketleriyle dpf kısa sürede tıkanacaktır.

Tekrardan güle güle kullanın.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. 1.2 TSI Manuel'ini 0 km alıp 100k km'den fazla kullandık. Makyajda neler değişti bilemiyorum ama genel izlenim olarak yorumlarımı yapayım.

Mk3 Leon, beklentilere bağlı olarak çok iyi veya çok kötü arabadır, ortası yok :D

En önemli tavsiyem yol tutuşuna güvenmemeniz yönünde olur. Mutlaka çok iyi lastiklerle binin. Deneyimsiz sürücüyü çok fazla ters köşe yaptıran bir araçtır. Bazı kullanıcılara çok iyi yol tutacakmış gibi hissettirebilir, sonra önünü bırakarak sürpriz yapar. Daha büyük sürprizi ise belli senaryolarda (ön tekerleklerin denk gelip arkalardan çok daha iyi tutunduğu veya ağırlık dağılımı oynamasıyla araç öne yığıldığında) arkasını hiç beklenmedik bir zamanda koparıp savurarak yapabilir.

Geniş iç hacmi, donanımı, tasarımı, kullanışlılığı çok başarılı bir araçtır. Ön düzeni çok çok dayanıklıdır. Trim seslerine takılmayın, bu araba pertten toplama mı acaba filan diye düşünmeyin, kroniktir. Yapar. Yetkili servisler belli ölçüde gideriyor. Kalanı için de silikon sprey... olduğu kadar... :')

Aynı motor şanzımanı bir süredir Polo'da kullanıyorum. Sık sık şehiler arası uzun yol yapmıyorsanız ve arada bir şanzımanı manuele alıp kendiniz yüksek devirlerde kullanmazsanız, düşük devir meraklısı şanzımanın o hal hareketleriyle dpf kısa sürede tıkanacaktır.

Tekrardan güle güle kullanın.
Abi kronik sorunlara her çevirmeye girmeyi de yazabiliriz bence :D. Geçtiğimiz ay aralıksız her hafta çevrilip alkolmetreye üfledim.
Yol tutuşu konusundaki yorumuna ben de katılıyorum, 5 aylık süreçte ben de benzer hisleri yaşadım. En sevmediğim özelliği de viraj dönerken viraj içinde tümsekimsi bir şey varsa saniyelik de olsa yolla tüm bağlantıyı kesmiş de dümdüz gidiyormuş hissiyatı vermesi. Benzer hissiyatı @Basri Amca Octavia’da hissediyormuş. Platforma özel bir zaafiyet olabilir alışmak gerekiyor

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Abi kronik sorunlara her çevirmeye girmeyi de yazabiliriz bence :D. Geçtiğimiz ay aralıksız her hafta çevrilip alkolmetreye üfledim.
Yol tutuşu konusundaki yorumuna ben de katılıyorum, 5 aylık süreçte ben de benzer hisleri yaşadım. En sevmediğim özelliği de viraj dönerken viraj içinde tümsekimsi bir şey varsa saniyelik de olsa yolla tüm bağlantıyı kesmiş de dümdüz gidiyormuş hissiyatı vermesi. Benzer hissiyatı @Basri Amca Octavia’da hissediyormuş. Platforma özel bir zaafiyet olabilir alışmak gerekiyor
Sıfır ultragripl 8'lerde o hissi epey yaşatıyordu. Continental Premium Contact 6'ya geçtiğimden beri azaldı, araba bariz daha iyi bu lastiklerle.
Alışması zor bir his, gerçi öncesinde nasıl araçlar kullandığınada bağlı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Torsiyonlu her araçta bu yaşanıyor. Eski fransızlarda çok barizdi. Leon'da da belli ki öyle. Yeni nesil psa'larda azaldı. Benim bu hissi en az yaşadığım araç fiesta'ydı. Onun da arkası sekerdi, sanki üstten biri arac eliyle kaldırıp arka tarafı başka yere bir anda oturtmuş gibi hissettirirdi ama araç bütün halde davrandığı için daha az göze batardı. Focus'a geçince bunu bir daha hiç yaşamadım. Torsiyonlu araçlarda, özellikle göze batan böyle bir sorun varsa alınabilecek en iyi tutunma seviyesine sahip lastik tercih edildiğinde sekmeler ortadan kalkmıyor ama aracın vermek istediği saçma sapan tepkilere karşı lastiğin direnci ve tutunma isteği yüksek olduğu için ya daha yüksek hız limitlerinde ve zorlamalarda ortaya çıkıyor ya da tepkilerin şiddeti biraz daha azalabiliyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım