keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Bundan banada lazım ya parçaları aldım yaptıracak usta lazım. Özellikle fiat ile ilgilenen olsun istiyorum ki eksik varsa görsün, daha iyi yapabilsin işi.

Dün aracı yine aynı servisime bakıma götürdüm.
100.000 KM olması sebebiyle ne kadar eksiği varsa yapıldı.
Disk olarak Delphi kullandılar. Hella, Pagid, Brembo, Valeo, Zimmermann, Ferodo, Walburg gibi markalar benim aracın şasesinde çıkmadı. Delphi marka diski 2.500₺'ye hallettim ve çok güzel çıktı. Balata olarak klasik Opar kullandılar. Ate, Trw, Akron gibi markalar sanırım maliyetten dolayı Egea'ya balata üretmeyi bırakmışlar. Piyasada dolaşan ürünler sahte, dikkat edin. Opar balata 1.830₺'ye hallettik.
Fren işi komple 4.300₺'ye geldi.
Diğer değişenler:
Castrol 0W30 motor yağı
Yağ, hava, polen, mazot filtresi
Ön salıncak komple
Ön askı rotu komple
Arka amortisör komple
V kayışı ve seti
Şanzıman yağı ve arka motor takozu komple
Ve son olarak 4.000₺ servis işçiliği ile bana bu bakım KDV dahil 27.700₺ 'e geldi.
Hala yetkili servise giden arkadaşlara hayatlarında başarılar diliyorum.
Ben Egea için özel serviste 27.700₺ bayıldıysam diğer sınıf araçları düşünemiyorum.

• Üzgün
Tepkiler: MuratV. ve bt

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
hayırlı olsun ama rakam oldukça fazla geldi

Yedek parça sektöründeyim fiyatlar çok yükseldi. Servis faturasını inceledim fiyatların üzerine hiç koymamış hatta sağolsunlar ekstra iskonto sağlamışlar. Erkay Fiat yetkili servisinden ilgili parçalar için merakımdan fiyat aldım. 27.700₺'e hallettiğim iş için bana 63.000₺ teklif vermişler. Sanki komple motoru indirecekler.

• Wow

MuratV.

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
34
47
595
bursa
Marka
Fiat
Yedek parça sektöründeyim fiyatlar çok yükseldi. Servis faturasını inceledim fiyatların üzerine hiç koymamış hatta sağolsunlar ekstra iskonto sağlamışlar. Erkay Fiat yetkili servisinden ilgili parçalar için merakımdan fiyat aldım. 27.700₺'e hallettiğim iş için bana 63.000₺ teklif vermişler. Sanki komple motoru indirecekler.

bende genelde bu işlerin içindeyim 2014ten beri otomotivle uğraşıyorum,bilmiyorum bana belkide fazla geldi bilemedim neyse hayırlısı olsun güle güle kullanın

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Hocalarım tekrardan selamlar.
Bakımdan sonra 6.000KM yol yaptım.
Diskin alışması biraz uzun sürdü ancak son 1 haftadır diskler orta ısıya ulaştığı zaman yine direksiyonda titreme olmaya başladı.
Gerçekten bu olay bezdirdi beni. Henüz 110.000KM olan araca şimdiye kadar 5 defa disk değiştirdim. Her disk değişiminden sonra 5.000KM çok iyi konfor sağlıyorum ancak 5.000KM'den sonra disk direkt balans veriyor.
Su birikintilerinden geçmiyorum, sıcakken yıkatmıyorum, fazla ısındığı zaman soğutma turu atıyorum yine de bir çözüme ulaşamadım.
Başka arabalarımda var bir tek Egea aracımda bu sorunu yaşıyorum. Vakti zamanında Volvo V40 varken daha performanslı kullandığım halde 90.000KM disk değiştirmediğimi hatırlıyorum.
Son bakımda önerdiğiniz markaların Egea disklerini tedarik edemediğim için Delphi almıştım. CLA ve A modelleri için ürettiği modeli tercih ettim.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Diskin alışması biraz uzun sürdü ancak son 1 haftadır diskler orta ısıya ulaştığı zaman yine direksiyonda titreme olmaya başladı.
Gerçekten bu olay bezdirdi beni. Henüz 110.000KM olan araca şimdiye kadar 5 defa disk değiştirdim. Her disk değişiminden sonra 5.000KM çok iyi konfor sağlıyorum ancak 5.000KM'den sonra disk direkt balans veriyor.
Su birikintilerinden geçmiyorum, sıcakken yıkatmıyorum, fazla ısındığı zaman soğutma turu atıyorum yine de bir çözüme ulaşamadım.
Başka arabalarımda var bir tek Egea aracımda bu sorunu yaşıyorum. Vakti zamanında Volvo V40 varken daha performanslı kullandığım halde 90.000KM disk değiştirmediğimi hatırlıyorum.
Son bakımda önerdiğiniz markaların Egea disklerini tedarik edemediğim için Delphi almıştım. CLA ve A modelleri için ürettiği modeli tercih ettim.
Alt takım kontrolü yaptırın,salıncaktaki boşluktan dolayı da yapıyor olabilir.Komple alt takım bakımından sonra hala sorun devam ediyorsa disklerinizi aldığınız yere iade etmeyi deneyin derim.

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Alt takım kontrolü yaptırın,salıncaktaki boşluktan dolayı da yapıyor olabilir.Komple alt takım bakımından sonra hala sorun devam ediyorsa disklerinizi aldığınız yere iade etmeyi deneyin derim.

6000KM önce diskleri değiştirirken ön salıncaklar, arka amortisör, motor takozları, ön askı rotları, viraj demir lastiği ve kelepçelerini değiştirdim.
Her seferinde garantiden diskleri geri veriyorum yeni disk alıyorum yine sonuç aynı. Orijinalinden, A kalite oem diske kadar hepsini kullandım.
Bir türlü bulamadım sorunu.
En son çare kaliperlere girişeceğim artık.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Delphi disk balatadan ben hic memnun kalmamistim Corsa aracımda. Forumda da aracimi kullananlar var onlar da yorum yapabilir. Polo'ya Febi disk Hella Pagid balata taktim 1000 km oldu şu an çok memnunum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım