205/55/R16 Premium Contact 6?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Continental Premium Contact 6 17" lastik ebatında çıkmış hatta Türkiye'ye gelmiş bulunmakta fakat 205/55/R16 ebatlarında lastik bulamadım. Bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Yani üretildi de Türkiye'ye mi gelmedi, daha üretimi mi yapılmadı yoksa artık 16" için yeni Premium Contact'lar hiç mi üretilmeyecek?

Edit: Forumu karıştırırken edindiğim kadarıyla Continental'in ellerindeki PC5'leri bitirmek için 16" PC6 getirmediği hakkında yazılar gördüm, eğer doğruysa sırf bu yüzden bile PC5'ten vazgeçilebilir..

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Continental Premium Contact 6 , Türkiye de sanıyorum şu an 17-18 ebatlarında satışa sunuldu , fakat CPC6 , 16-21 Jant Desteği , 195-275 Taban desteği , 40-65 Yanak desteği ile üretimde olan bir lastik , yakın vakitte CPC6'yı tüm serisiyle ülkemizde görürüz umarım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pc5'in stokları bitirilmeden pc6'yı Türkiye'de görmeniz zor. Ben conti Türkiye'ye mail attım, 2017 planlamamız içinde 205-55-16 ölçülerinde pc6 modelinin üretimi sistemimizde gözükmüyor dediler. Üretimi yapılıp getirseler bile pc5'in stokları bitmeden getirmeyecekler belli ki.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Pc5'in stokları bitirilmeden pc6'yı Türkiye'de görmeniz zor. Ben conti Türkiye'ye mail attım, 2017 planlamamız içinde 205-55-16 ölçülerinde pc6 modelinin üretimi sistemimizde gözükmüyor dediler. Üretimi yapılıp getirseler bile pc5'in stokları bitmeden getirmeyecekler belli ki.
Yok abi ala cpc2 bile üretiyorlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok abi ala cpc2 bile üretiyorlar
Pc5 ve sc5'in üretimlerinin durdurulduğunu continental kendisi söylediği için böyle bir yorumda bulundum açıkçası. Hani üretimlerinin durdurulmadığı gibi bir mevzu olsa o zaman zaten stoktaki ürünü tüketmek için getirmiyorlar diye tahmin yürütmezdim sanırım.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Pc5 ve sc5'in üretimlerinin durdurulduğunu continental kendisi söylediği için böyle bir yorumda bulundum açıkçası. Hani üretimlerinin durdurulmadığı gibi bir mevzu olsa o zaman zaten stoktaki ürünü tüketmek için getirmiyorlar diye tahmin yürütmezdim sanırım.
Valla doğrudur ben 1sene önce alınan arabada cpc2 gördüm ondan dedim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bana conti Türkiye mailinde yukarıda söylediğim gibi konuştu. 2017 yılı içinde bu lastiğin bu ebatta üretimi planlamamış gözüküyor dediler.

Yüksek ihtimal conti, 16 inç ebatında pc6'yı henüz gerçekten üretime almadı. Planlamada ileri bir tarihte üretim yapılacak ama henüz 17 ve 18 inçlik modelleri gibi üretimi olmadı. Bunun da sebebi olarak üretimi artık durdurulan pc5 modellerinin satılıp tüketilmesini beklemeleri olarak görüyorum.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Bana conti Türkiye mailinde yukarıda söylediğim gibi konuştu. 2017 yılı içinde bu lastiğin bu ebatta üretimi planlamamış gözüküyor dediler.

Yüksek ihtimal conti, 16 inç ebatında pc6'yı henüz gerçekten üretime almadı. Planlamada ileri bir tarihte üretim yapılacak ama henüz 17 ve 18 inçlik modelleri gibi üretimi olmadı. Bunun da sebebi olarak üretimi artık durdurulan pc5 modellerinin satılıp tüketilmesini beklemeleri olarak görüyorum.
Ver elini Michelin Energy Saver :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende şu an lastik alsam Efficientgrip performance, veya Pirelli P1 Verde alırdım heralde...
Son ADAC Testi
https://www.adac.de/infotestrat/tes...15.aspx?ComponentId=286749&SourcePageId=31821

Beklersem Continental Pc6 dan yürürdüm...Pc5 bile halen çok iyi..
2015'in 205-55-16 ölçülerindeki sonuçlarına baktım primacy 3'ü 1.sıraya yazmışlar ayıptır.. 2 set primacy 3 eskittim, toplamda 60 bin km'den fazla yol yaptım. Her ikisi de 15 bin km sonra bozuldu, hamurları bir garip oldu. Yol tutmamaya, gürültü yapmaya başladı. Bu testlerin içinde 30-35 bin km civarı kullanım sonrasındaki durumlarına göre puanlama var mı bilmiyorum ama 1.sırada primacy 3 olması çok enteresan..

Pc5 hala güzel lastik ama kullanım ömrünün düşük olduğunu söyleyen tüketiciler çok fazla. Şimdi bir de gidip pc5 alacağım, bir kaç ay sonra pc6 gelince küfürü basacağım, eski model lastiğe onca para verdim şimdi yenisi geldi diye.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Michelin test lerde çok iyi sonuç alır ama bizim yollarda rezil performans sergiler, olabildiğince uzak durmak lazım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
2015'in 205-55-16 ölçülerindeki sonuçlarına baktım primacy 3'ü 1.sıraya yazmışlar ayıptır.. 2 set primacy 3 eskittim, toplamda 60 bin km'den fazla yol yaptım. Her ikisi de 15 bin km sonra bozuldu, hamurları bir garip oldu. Yol tutmamaya, gürültü yapmaya başladı. Bu testlerin içinde 30-35 bin km civarı kullanım sonrasındaki durumlarına göre puanlama var mı bilmiyorum ama 1.sırada primacy 3 olması çok enteresan..

Pc5 hala güzel lastik ama kullanım ömrünün düşük olduğunu söyleyen tüketiciler çok fazla. Şimdi bir de gidip pc5 alacağım, bir kaç ay sonra pc6 gelince küfürü basacağım, eski model lastiğe onca para verdim şimdi yenisi geldi diye.

Michelinler bizim yollarımıza göre değil ..
Bende bu güne kadar 2 kere lastik yardım, ikiside Michelin ile çukur geçişinde olmuştu...
İlk alındığında çok iyi, ama kısa süre sonra özelliğini bizim yollarımızdan dolayı kaybediyor bence...

Ben ondan dolayı biraz ön yargı ile yaklaşıp pek koymam listeme Michelin ...
Bende son bahara doğru değiştiricem lastikleri ... hedefim 4 mevsim bir lastik olmaz ise PC6 olur .. olmassa EfficientGrip

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Michelinler bizim yollarımıza göre değil ..
Bende bu güne kadar 2 kere lastik yardım, ikiside Michelin ile çukur geçişinde olmuştu...
İlk alındığında çok iyi, ama kısa süre sonra özelliğini bizim yollarımızdan dolayı kaybediyor bence...

Ben ondan dolayı biraz ön yargı ile yaklaşıp pek koymam listeme Michelin ...
Bende son bahara doğru değiştiricem lastikleri ... hedefim 4 mevsim bir lastik olmaz ise PC6 olur .. olmassa EfficientGrip
Son bahara doğru fiyatlar biraz ucuzlar malum kışlıklara geçiş olacağı için. İnşaallah son bahar gibi pc6 gelir ve alabilirsiniz. Ben bu lastiği denemeyi çok fazla istiyordum ama ne zaman geleceği, hatta 16 inç ebatında üretiminin ne zaman başlayacağı bile muamma olduğu için mecbur egp lastiğini alacağım. Mevcut primacy 3'lerim 50-60 km hızda bile kaymaya meğilli hale geldi artık.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
1 set Primacy 3 ve 2 adet kış lastiğini 5yıl 100.000 km kullandım primacy leri atmadan önce hala dişi vardı ama son 2-3 yıl o kadar çok küfrettimki anlatamam yol tutmuyo ses yapıyo konforu çok kötü... lastikten ne bekliyosan hiçbirini istikrarla yapmıyor. Benimkinin son yılları zorlamaydı ama hiç bi zaman lastiğin işini yaptığını görmedim. Ucuza ve çok taze epg bulunca geçen yaz değiştim şuan için memnunum uzun dönem ne yapamam bilmiyorum ama taze lastik için ne kadar iyi şey söyleniyorsa egp de var (ekstra konfor) ama pc ler gibi abartılıcak kadar değil. Neden pc yerine egp aldın dersen pc nin uzun kullanımının egp den somut olarak daha kötü. "Çevremin" pc yorumları kötü olduğu için egp seçtim. soru olucağını sanmıyorum ama olursa sorun.

Not: karda hiç tutmuyo :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 set Primacy 3 ve 2 adet kış lastiğini 5yıl 100.000 km kullandım primacy leri atmadan önce hala dişi vardı ama son 2-3 yıl o kadar çok küfrettimki anlatamam yol tutmuyo ses yapıyo konforu çok kötü... lastikten ne bekliyosan hiçbirini istikrarla yapmıyor. Benimkinin son yılları zorlamaydı ama hiç bi zaman lastiğin işini yaptığını görmedim. Ucuza ve çok taze epg bulunca geçen yaz değiştim şuan için memnunum uzun dönem ne yapamam bilmiyorum ama taze lastik için ne kadar iyi şey söyleniyorsa egp de var (ekstra konfor) ama pc ler gibi abartılıcak kadar değil. Neden pc yerine egp aldın dersen pc nin uzun kullanımının egp den somut olarak daha kötü. "Çevremin" pc yorumları kötü olduğu için egp seçtim. soru olucağını sanmıyorum ama olursa sorun.

Not: karda hiç tutmuyo :)
Pc5'lerin daha çabuk bittiğini bir kaç kullanıcıdan duymuştum. Egp modelini sadece 20-25 bin km civarı kullanabildim, o süre zarfında lastikten herhangi bir sıkıntı görmemiştim. Tutuş, konfor ve yol gürültüsü olarak beni memnun etmişti. pc5'lerin yol gürültüsü ve konfor konusunda biraz eksik kalabildiğini okumuştum. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Pc5'lerin daha çabuk bittiğini bir kaç kullanıcıdan duymuştum. Egp modelini sadece 20-25 bin km civarı kullanabildim, o süre zarfında lastikten herhangi bir sıkıntı görmemiştim. Tutuş, konfor ve yol gürültüsü olarak beni memnun etmişti. pc5'lerin yol gürültüsü ve konfor konusunda biraz eksik kalabildiğini okumuştum. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Pc5 in yanak yaralanmalarının çok olduğu yönünde ufak bi söylenti var şait oldum ama doğruluğu tartışılır lakin egp yi herzaman güvenli liman olarak görmüşümdür. Pc5 konfor olarak üzmez ama kullanım ömrünün geri kalacağı aşikar. Burdan sonrası tercih meselesi kısa kullanıp atıcam para benim en büyük problemim değil derseniz pc alın derim. Ama bence her zaman egp güvenli liman.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pc5 in yanak yaralanmalarının çok olduğu yönünde ufak bi söylenti var şait oldum ama doğruluğu tartışılır lakin egp yi herzaman güvenli liman olarak görmüşümdür. Pc5 konfor olarak üzmez ama kullanım ömrünün geri kalacağı aşikar. Burdan sonrası tercih meselesi kısa kullanıp atıcam para benim en büyük problemim değil derseniz pc alın derim. Ama bence her zaman egp güvenli liman.
Maalesef kısa kullanma gibi bir imkanım yok. Olabildiğince uzun süreli kullanırım yani bu da 35-40 bin km civarı bir yol ömrü demek oluyor. Egp modelinden daha önce memnun kalmıştım, sanırım macera aramamak en iyisi. Yorumunuz için teşekkürler.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
@CenkGs babam Energy Saver'ları yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyor hatta bir iki yaz her gün 100km'nin üstünde yol yaptığı oldu, ben ehliyetimi iki yıl önce aldım geçen yaz da bunun verdiği heyecanla garip garip gaza oturmalar ani frenlerle falan geçti çünkü hep otopark videolarında gördüğüm ESP ışığını çok merak ediyordum fakat arabayı kolay kolay koparamadım bütün yaz iki kere anca yandı :D Belki sorun bizim arabadadır, fakat bu kadar yol yaptıktan sonra hiç de demedik ki kalkışlarda patinaja kalıyor frenlerde ABS devreye giriyor kaldı ki Çorum'un ücra bi ilçesindeyiz yol kötü değil nerdeyse yol yok gibi bişey. Ha Primacy'ler için baya kötü şeyler duydum herkes aynısını söylüyor kesinlikle aldırmam ama Energy saver'lara EcoContact ayarı bir lastik gözüyle bakacak olursak bence baya dirayetli lastikler. Ha PC seviyesine çıkınca Michelin çok eli boş kalıyor doğru ama çabuk bitme olayı her Michelin için geçerli değil bence..

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs babam Energy Saver'ları yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyor hatta bir iki yaz her gün 100km'nin üstünde yol yaptığı oldu, ben ehliyetimi iki yıl önce aldım geçen yaz da bunun verdiği heyecanla garip garip gaza oturmalar ani frenlerle falan geçti çünkü hep otopark videolarında gördüğüm ESP ışığını çok merak ediyordum fakat arabayı kolay kolay koparamadım bütün yaz iki kere anca yandı :D Belki sorun bizim arabadadır, fakat bu kadar yol yaptıktan sonra hiç de demedik ki kalkışlarda patinaja kalıyor frenlerde ABS devreye giriyor kaldı ki Çorum'un ücra bi ilçesindeyiz yol kötü değil nerdeyse yol yok gibi bişey. Ha Primacy'ler için baya kötü şeyler duydum herkes aynısını söylüyor kesinlikle aldırmam ama Energy saver'lara EcoContact ayarı bir lastik gözüyle bakacak olursak bence baya dirayetli lastikler. Ha PC seviyesine çıkınca Michelin çok eli boş kalıyor doğru ama çabuk bitme olayı her Michelin için geçerli değil bence..
Doğrudur tabii ben primacy 3 denedim ve hiç bir şekilde memnun kalmadım. Energy saver belki daha iyidir primacy 3'den ama onlar da egp ve pc5 segmentinde değiller, dolayısıyla onlar gibi performans sergileyemezler. Şimdi böyle olunca lastikte bu seviyeye çıktığımızda michelin benim için tercih edilecek bir lastik olmuyor. Pilot sport modelleri çok kaliteli ama ondan aşağısını tercih etmem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım