205 60 16 Lastik Önerisi

caner yılmaz

caner yılmaz
Düz Yol Gazcısı
10 Eki 2022
45
8
145
20
eskişehir
Marka
Opel
buradan herkese teşekkür ederim lastikleri taktırdım turanza T005 205/60/16 ölçülerinde özellikle @Cenk hocama çok ama gerçekten çok teşekkürler ve saygılar daha 20 km oldu fakat michelin energ saver lastiğine göre konuşacağım ilk izlenimler lastikler ortanın biraz üstü gibi geldi bana yumuşak bir lastik diyemeyiz ufak bir viraj denemesi yaptım yol parlak bir yoldu ve gayet güvenli hissettirdi önceki lastikler gibi yanal yatması pek yok diyebilirim ya da psikolojik ama güzel hissettirdi tabi gönül pc6 isterdi ama ebattan ötürü bulunmuyor seçenekler baya kısıtlı cenk hocam dediklerimde bir yanlışlık varsa düzeltebilir misiniz.(burdan herkese saygılar ve teşekkür ederim)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
buradan herkese teşekkür ederim lastikleri taktırdım turanza T005 205/60/16 ölçülerinde özellikle @Cenk hocama çok ama gerçekten çok teşekkürler ve saygılar daha 20 km oldu fakat michelin energ saver lastiğine göre konuşacağım ilk izlenimler lastikler ortanın biraz üstü gibi geldi bana ufak bir viraj denemesi yaptım yol parlak bir yoldu ve gayet güvenli hissettirdi önceki lastikler gibi yanal yatması pek yok diyebilirim ya da psikolojik ama güzel hissettirdi tabi gönül pc6 isterdi ama ebattan ötürü bulunmuyor seçenekler baya kısıtlı cenk hocam dediklerimde bir yanlışlık varsa düzeltebilir misiniz.(burdan herkese saygılar ve teşekkür ederim)
Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela göstermesin inşaallah. İlk 100-150 km falan lastiklerle ani frenleme ve virajlara sert girmekten kaçının. Lastik biraz alışsın. Ondan sonra zorlamaya başlarsınız. Bir süre sonra da fikirleriniz netleşir zaten. Ama T005 önceki bridgestone turanza serileri gibi değil. Daha derli toplu daha aklı başında bir lastik. Spor bir lastik tabi ki değil ama memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
buradan herkese teşekkür ederim lastikleri taktırdım turanza T005 205/60/16 ölçülerinde özellikle @Cenk hocama çok ama gerçekten çok teşekkürler ve saygılar daha 20 km oldu fakat michelin energ saver lastiğine göre konuşacağım ilk izlenimler lastikler ortanın biraz üstü gibi geldi bana yumuşak bir lastik diyemeyiz ufak bir viraj denemesi yaptım yol parlak bir yoldu ve gayet güvenli hissettirdi önceki lastikler gibi yanal yatması pek yok diyebilirim ya da psikolojik ama güzel hissettirdi tabi gönül pc6 isterdi ama ebattan ötürü bulunmuyor seçenekler baya kısıtlı cenk hocam dediklerimde bir yanlışlık varsa düzeltebilir misiniz.(burdan herkese saygılar ve teşekkür ederim)
Hayırlı olsun T005 kesinlikle çok güzel bir lastiktir bence pişman olmayacaksınız taktırdıktan bir müddet sonra havaları kontrol edip fabrikanın söylediği duruma getirmeyi unutmayın , iyi sürüşler :)

caner yılmaz

caner yılmaz
Düz Yol Gazcısı
10 Eki 2022
45
8
145
20
eskişehir
Marka
Opel
Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela göstermesin inşaallah. İlk 100-150 km falan lastiklerle ani frenleme ve virajlara sert girmekten kaçının. Lastik biraz alışsın. Ondan sonra zorlamaya başlarsınız. Bir süre sonra da fikirleriniz netleşir zaten. Ama T005 önceki bridgestone turanza serileri gibi değil. Daha derli toplu daha aklı başında bir lastik. Spor bir lastik tabi ki değil ama memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.
hocam lastikleri taktıralı 300 km falan oldu belki geçmiştir lastik iyice oturmuştur diye düşünüyorum şöyle bir şey var bizim eski lastiklerden fren mesafesi olarak hiç bir fark göremedim yeni olmasına rağmen diskler baya eski bir balata seti değiştir 67.000 km de acaba disklerden kaynaklı mı size danışmak istedim(diskten yolu kızaklama yapar mı ya da abs devre sokar mı disklerin eski olması)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam lastikleri taktıralı 300 km falan oldu belki geçmiştir lastik iyice oturmuştur diye düşünüyorum şöyle bir şey var bizim eski lastiklerden fren mesafesi olarak hiç bir fark göremedim yeni olmasına rağmen diskler baya eski bir balata seti değiştir 67.000 km de acaba disklerden kaynaklı mı size danışmak istedim(diskten yolu kızaklama yapar mı ya da abs devre sokar mı disklerin eski olması)
Disklerin eskimesi fren performansını düşürür. Kontrol edilip durumuna bakılabilir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Fren hidroliğiniz değişti mi ? Hidrolik değişimi tavsiye ederim ve lastiklerin havasını kontrol edin :)

@Cenk abi dahil oluyorum ama sorun yok dimi :D

caner yılmaz

caner yılmaz
Düz Yol Gazcısı
10 Eki 2022
45
8
145
20
eskişehir
Marka
Opel
Fren hidroliğiniz değişti mi ? Hidrolik değişimi tavsiye ederim ve lastiklerin havasını kontrol edin :)

@Cenk abi dahil oluyorum ama sorun yok dimi :D
fren hidroliği değişmedi lastik havaları kontrol edilmişti ben mutlaka iki hafta da bir kez kontrol ederim havalar çok değişkenlik gösterirse hafta bir kontrol ederim fren hidroliği geçen yazın kontrol edildiğinde hiç bir sorun yok dendiydi ama şimdiye ne oldu bilinmez.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
birde bir yerde diskler biterse titreme yapar diye bir şey görmüştüm doğru mudur? titreme var direksiyonda 140 ile falan fren yapıldığında
Disklerde eğrilik var ise de bu yapar, fren ekipmanları son düzlüğe geldiğinde de araç birkaç frenden sonra sert frenlerde titreme kaçırma yapar. Bence bir frensiniz ile görüşün. Bende yeni lastik değiştirdim, hemen öncesinde de disklere torna işlemi uygulandı ve balata değişmedi. Daha iyi ve yeni lastikte frenlerim daha kötü hissediyorum. Lastikten bağımsız daha çok fren ile de alakalı olabilir probleminiz.

Son düzenleme:

caner yılmaz

caner yılmaz
Düz Yol Gazcısı
10 Eki 2022
45
8
145
20
eskişehir
Marka
Opel
Disklerde eğrilik var ise de bu yapar, fren ekipmanları son düzlüğe geldiğinde de araç birkaç frenden sonra sert frenlerde titreme kaçırma yapar. Bence bir frensiniz ile görüşün. Bende yeni lastik değiştirdim, hemen öncesinde de disklere torna işlemi uygulandı ve balata değişmedi. Daha iyi ve yeni lastikte frenlerim daha kötü hissediyorum. Lastikten bağımsız daha fren ile de alakalı olabilir probleminiz.
büyük ihtimalle dediniz gibi frenle alakalı parmağımı sürttüğüm zaman elim takılıyor aslında ölçtürmek lazım teşekkür ederim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım